Skocz do zawartości

Tokarka do korpusów spławików, toczenie korpusu z balsy


JPaluczanin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak. Niepotrzebnie kombinujesz z tymi oliwkami. Dużo estetyczniej wyjdzie jeśli w korpusie wywiercisz otwór pod ciężarek do troka taki z krętlikiem. 
Masz od razu oczko i obciążenie. Wklejasz to na klej, lakierujesz i masz ładne i skuteczne. 

Widzę też że toczenie na szprychę rowerową nie jest zbyt precyzyjne. Każdy spławik nie trzyma się w osi. Kil który wklejasz nie jest osadzony centralnie. Musisz nad tym popracować. Ustabilizować otwór w "koniku" tokarki który zmajstrowałeś. Ewidentnie masz bicie. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz moje stare zdjęcia. Obciążenie w spławiku. Pręt mosiężny włożony w spławik na około pręta oczko mosiężne wszystko razem owinięte nicią. Sklejone i polakierowane. 

HbzUGmk5FzoLBr0gL6ih7TKNwYEN9houmr7Ptsa1

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będę próbował zrobić jakiś spławik z pałki wodnej. Ile ja się za nią nachodziłem ;)  Barycz w 4 miejscach, ostrowskie Piaski, Szałe, Gołuchów... dopiero rozsądną ich ilość nazbierałem na Murowańcu :D Widać było, że ktoś już zbierał te roślinki, czyli takich zapaleńców jest więcej. Niestety kot w domu równa się gryzienie wszystkiego co się spodoba, więc nie mogę suszyć na kaloryferze, w piwnicy sporawe zakurzenie, więc zostało powiesić na strychu, gdzie nie mam bardzo ciepło, jest za to przewiewnie i poczekam jeszcze na wysuszenie :)  Próbowałem coś wydłubać z balsy, ale póki co wychodzą jakieś krasnale, czy inne zwierzątka, które z korpusami spławików nie mają nic wspólnego, ale jeśli kiedyś udało mi się zrobić samemu fajnego/łownego wobka (w czasach, kiedy miałem niemałą zajawkę na spining i klenie) to myślę, że te korpusy z balsy też w końcu się pojawią ;) Tym czasem będą próby ze spławikami - ołówkami. Tak jak już wspomniałem @jakub_wr   - wszystko przez jego cuda, to one sprawiły, że postanowiłem sam spróbować :D

  • Like 1
  • Heart 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne spławiki.

W tym roku spróbuję swoich sił w spławiki z pałki i trzciny.

Pracuję nad ustabilizowaniem bicia w czasie toczenia spławika na mojej tokarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...