Skocz do zawartości

Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Niepozorny ptaszek, który w Polsce jest pod ochrona. "Żarłacz pospolity" potrafi zjeść do 800gram ryb dziennie, co stanowi 40% jego masy ciała.

Kormoran zwyczajny przez rybaków uważany jest za największego kłusownika naszych wód, Aktualnie są wydawane częściowe pozwolenia na odstrzał tego ptaka, który wg badań naukowców pożera do 10tyś, ton ryb rocznie w Polsce.

Kotwic czas start, aby nas trochę uświadomić co może taki ptaszek zrobić z naszą wodą. W jaki sposób zapobiec rozmnażaniu się ptaszka, lub w jaki sposób przegonić go z łowiska, tak aby chronić skutecznie nasze rybki :)

 

kormoran.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobre zdjęcie, choć smutne i przerażające zarazem.:S

Kormoranów Polsce mamy niezły zapas, zaczyna nam to wychodzić bokiem.
Liczba ptaków (ponad 50 000 szt na początku sezonu lęgowego), rozmieszczenie oraz żarłoczność istotnie wpływają na nasze ekosystemy wodne i ichtiofaunę.
Prawodawstwo zmienia się, ale ciągle jest po stronie czarnych ptaków. My jesteśmy zobowiązani do dopasowani się do tego.

Długa to opowieść, ale będzie kontynuowana. xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zauważyłem w tym roku "czarną szarańcze" nad moim Czarnym, gromadzą się w miejscu, gdzie mamy tarlisko ryb i nie wolno tam łowić, sam zastanawiałem jak się pozbyć okropieństwa.  W końcu siedzą o jakieś 100 metrów od mojego nowego łowiska, ja zwabię rybki zanętą, pójdę do domu, a one mi linki pozżerają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ale to fotka z zeszłego roku, więc okres nie obowiązuje, wszystko legalnie.

Natomiast za brak rejestru to rzeczywiście, będzie 200. Do tego pewnie zaparkował auto na terenie lasu, więc kolejne 300.

Jak byłem w środę na rybach to pogadałem chwilkę z jakimś jegomościem i z rozmowy wyszło, że teraz wędkarze mają papiery w porządku. I pojawia sie problem, bo PSR z czegoś zyć musi. Jak wędkarze mają papiery OK i trzymaja się limitów, to z czego żyć? Zaraz ktoś pomyśli, że jak nikt nie łamie przepisów, to PSR będzie zbędne, albo przynajmniej ograniczone. Ale nic z tych rzeczy :) Teraz PSR najwięcej mandatów wlepia za wjazd do lasu! Nie, nie Straż Leśna, a Straż Rybacka. Sam w tym roku zostałem poproszony dość stanowczo o przeparkowanie. Jak zacząłem wyjaśniać sprawę, że to nie do końca w lesie, to pan strażnik złapał sie za bloczek z mandatami i okrasił to tekstem: "To ja panu wlepię mandat, a pan potem będzie sie w sądzie odwoływał, OK?"

No cóż. Z czegoś żyć trzeba :) Będę musiał się  przejść do leśniczego i wyżebrać to pozwolenie wjazdu, bo inaczej będę miał kawał marszu z buta na miejscówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he dowcipnisie.xD

Powyższa fotka to obraz skutecznego polowania na dużą rybę i czasem czarnej wredocie udaje się zdobyć aż tak duży łup.
Większość ofiar kormorana jest mniejsza, ale za to liczniej są poławiane.
Bywa też, że kormoran podbiera ryby ze stawów hodowlanych lub zjada wpuszczony materiał zarybieniowy ryb.
Jak widać w szerokim zakresie można oceniać wpływ kormorana na nasze ryby. >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

Kotwic, a co będzie jak pocisnę im z wiatrówki bez pozwolenia i ktoś zobaczy. Będzie jakaś kara?

Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...