Skocz do zawartości

Feeder - Przygotowania - Niedzielny Spacer


kucharfishing
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Wieczór 

Dzisiaj postanowiłem trochę zabrać się za przygotowania do nowego sezonu. W moim kole pierwsze zawody feederowe już 5 kwietnia. 

Pierwsza sprawa to zmiana żyłek - ten sezon zamierzam łowić  bardzo delikatnie. Żyłki 0,22 zamieniłem na 0,18 oczywiście mówimy tutaj o ciężkich feederach do 150 g 180 g. 

Jeśli chodzi o przypony zostawiam to na później muszę dobrać odpowiednie haki . Ale chcę przygotować długości zaczynające się od 110 cm , 80 cm , 70cm , i 50 cm . 

Również w tamtym roku postanowiłem założyć hodowle czerwonego robaczka tzw: Dżownicy Kalifornijskiej . Hodowla z pierwszego Kg powiększyła się tak więc będzie przydatna jako dodatek do zanęt oraz coś hak . 

Na zakończenie dnia oczywiście spacerek nad jeziorkiem , które parę lat temu należało do PZW aktualnie należy do stowarzyszenia i jest bardzo fajnie prowadzone.  

A jak wasze przygotowania do Sezonu gruntowego ? 

 

3.jpg

1.jpg

2.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja zacznę zabawę chyba od marca. Wiele razy na wodach zaczynałem za wcześnie. Wodą musi się odpowiednio nagrzać. No może, jakbym mieszkał w okolicach Szczecina, to wtedy feeder poszedł by szybciej w ruch na Parnicy czy Odrze. Ponadto mam lenia lekkiego do feedera, cały czas z tyłu głowy mam spinning?

Wczoraj na Wolinie była bardzo czysta woda, głębokość do 1,5m, trudno było zobaczyć choćby cokolwiek, że pływa w wodzie. Ponadto jest pełnia? 

Choć jutro spinna spróbuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłki i część plecionek mam już nawinięte, choć najcieńsza żyłka u mnie w feederach to 0.22.

Na dystans do Grębowa mam 0.23 Dajła Hyper sensor i zastanawiam się czy dać przypon strzałowy.

Plecionki do klasyka muszę jeszcze na dwa kołowrotki dokupić, prawdopodobnie 0,08. Jeszcze nie wiem jakie.

Zezwolenie PZW opłacone, jeszcze tylko odebrać na Lubelską Wisłę i właśnie od niej zacznę sezon.

W marcu już Jagodno i trening long distance, który mam nadzieję da mi wymarzoną płoć ponad 30 cm.

Potem już poleci ... :beer1:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sezon się nie kończy, więc nie muszę się za bardzo przygotowywać.

Jutro miałem jechać na rybki z feederami, ale lód ściął wszystkie okoliczne wody.

Mam pewien pomysł na jutro, ale nie chcę zapeszyć

[mention=1293]kucharfishing[/mention] , nie za cienko pod takie ciężary? Sam łowię cienko i lekko, ale nie aż tak.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, elvis napisał:

U mnie sezon się nie kończy, więc nie muszę się za bardzo przygotowywać.

Jutro miałem jechać na rybki z feederami, ale lód ściął wszystkie okoliczne wody.

Mam pewien pomysł na jutro, ale nie chcę zapeszyć

[mention=1293]kucharfishing[/mention] , nie za cienko pod takie ciężary? Sam łowię cienko i lekko, ale nie aż tak.

 

 

 

Uwielbiam łowienie finezyjne , ostatnio na zawodach Karp 5,600 kg   Żyłka główna 0,16  przypon 0,10   . Oczywiście wyholowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Grendziu napisał:

No i jeszcze jeden jest plan na ten rok, testować i uczyć się dalekich rzutów gdziekolwiek się da :)

Po co?!

Przecież rzucasz po 150 m... jak Ci się zestaw upie...li :grin-min:

No i poka te 4 Daiwy co tu od pół roku o nich piszesz, że kupujesz... kupujesz... i kupujesz :grin-min: bez nich nie da rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, Hotpoint napisał:

Po co?!

Przecież rzucasz po 150 m... jak Ci się zestaw upie...li :grin-min:

No i poka te 4 Daiwy co tu od pół roku o nich piszesz, że kupujesz... kupujesz... i kupujesz :grin-min: bez nich nie da rady ?

Nie martw się o mnie, chomikować nie lubię sprzętu. Będzie kiedy będzie potrzebny i basta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grendziu napisał:

Nie martw się o mnie

Jakim byłbym człowiekiem, gdybym nie przejmował się losem najbliższych :grin-min:

6 godzin temu, Grendziu napisał:

chomikować nie lubię sprzętu

Ta... od 2 miesięcy :grin-min:

6 godzin temu, Grendziu napisał:

basta. 

@Grendziu człowiek o wielu talentach... zna włoski :grin-min:

Pozdrawiam

Przyczajony Tygrys, ukryty Troll :grin-min:

 

@kucharfishing czy jest sens stosować tak cienkie żyłki do takich ciężkich zestawów?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...