Skocz do zawartości

Feeder - Przygotowania - Niedzielny Spacer


kucharfishing
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na razie to muszę za fundacje wyłożyć za czynsz i zarybienia kilkanaście tysięcy zł, potem mogę się bawić w gromadzenie sprzętu. Każdy ma jakieś priorytety ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2020 o 19:06, kucharfishing napisał:

Dobry Wieczór 

Dzisiaj postanowiłem trochę zabrać się za przygotowania do nowego sezonu. W moim kole pierwsze zawody feederowe już 5 kwietnia. 

Pierwsza sprawa to zmiana żyłek - ten sezon zamierzam łowić  bardzo delikatnie. Żyłki 0,22 zamieniłem na 0,18 oczywiście mówimy tutaj o ciężkich feederach do 150 g 180 g. 

Jeśli chodzi o przypony zostawiam to na później muszę dobrać odpowiednie haki . Ale chcę przygotować długości zaczynające się od 110 cm , 80 cm , 70cm , i 50 cm . 

Również w tamtym roku postanowiłem założyć hodowle czerwonego robaczka tzw: Dżownicy Kalifornijskiej . Hodowla z pierwszego Kg powiększyła się tak więc będzie przydatna jako dodatek do zanęt oraz coś hak . 

Na zakończenie dnia oczywiście spacerek nad jeziorkiem , które parę lat temu należało do PZW aktualnie należy do stowarzyszenia i jest bardzo fajnie prowadzone.  

A jak wasze przygotowania do Sezonu gruntowego ? 

 

 

 

 

Mam złe doświadczenia z takimi ciężarami przy żyłce 0,18. Chyba że zastosujesz przypon strzałowy inaczej będziesz tracił zestawy podczas rzutu. Do łowienia w Odrze na kosze 100g urzywam Daiwa Sensor Hyper GUN METAL 2374m / 0,235mm, ale zastanawiam się nad plecionką 0,10. Na zawodach używam Plecionka Preston Reflo Absolute Feeder Braid 150m / 0,08mm i spisuje się bardzo dobrze.

Przypony na zawodach stosuję w dwóch długościach 65cm oraz 110cm. Przy rekreacyjnym łowieniu na Odrze wiąże po 5-7 szt. dzień wcześniej bo nigdy nie wiem gdzie i na co będę łowił,a długości odmierzam na oko. Najdłuższe robiłem ok 1,5m .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypon 1,5 metra to nie fanaberia, a czasem konieczność na rzece.

Moja minimalna długość przyponu na rzekę to około 70 cm.

Oczywiście na płynącej wodzie, bo w klatkach, czy za przykosą czasem zakładam 50 cm.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelL napisał:

Przypon 1,5 metra to nie fanaberia, a czasem konieczność na rzece.

Moja minimalna długość przyponu na rzekę to około 70 cm.

Oczywiście na płynącej wodzie, bo w klatkach, czy za przykosą czasem zakładam 50 cm.

:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, Splot napisał:

W tym roku razem atakujemy Odrę, zobaczymy kto jest miszczem :39icon:

Wiadomo, że ja :P

Jaja z przyponami sobie robię, zanim doszedłem do tego, że "długość ma znaczenie na rzece" to straciłem pół sezonu z niewiedzy, stosowałem przypony do 50cm, co było błędem, dopiero w Gorzowie w sklepie wędkarskim podpowiedziano mi , że na Warcie  najlepiej metrówkę zastosować, jak będę puste zacięcia to w połowie przyponu kombinować ze śrutem i dociążać, zaś faktycznie zacząłem coś tam łowić :P

Na rzece MISZCZ może być tylko jeden i wiadomo, że to jestem ja  :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

jak będę puste zacięcia to w połowie przyponu kombinować ze śrutem i dociążać

Jednocześnie, mogłeś przypon skrócić i porównać, czy jest różnica. Miałeś za późną sygnalizację brań. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, ArekH napisał:

Jednocześnie, mogłeś przypon skrócić i porównać, czy jest różnica. Miałeś za późną sygnalizację brań. 

To było sto lat temu, ale dzięki temu złowiłem w jeden dzień więcej ryb, niż przez cały sezon. Santok, o którym już kiedyś pisałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...