Skocz do zawartości

Serwis kołowrotka


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może dopiszę kilka szczegółów które mogą być istotne.
Rolka ma spore luzy na boki, nawet po dokręceniu na siłę. Używam cienkich żyłek, bo łowię daleko.
Kołowrotki dostaną jeszcze jedną szansę na Nienawiszczu. Później zobaczymy co z nimi będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieistotne. Większość budżetówek tak ma i nie tylko. 

16 minut temu, elvis napisał:

Używam cienkich żyłek, bo łowię daleko.

Spróbuj na jeden nawinąć 0,25 i porównaj. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie są różne. Co rusz widzę takie, które mówią, że skręcenia żyłki to nigdy wina samej żyłki czy kołowrotka. Osoby, które je głoszą zazwyczaj wydają się mówić z sensem. I wierzyłbym im na słowo gdyby nie fakt, że przez moje łapki przeszły zarówno dwie Okumy Aexon 560 jak i trzy żyłki (Cormoran Cortest MP Mono i Daiwa Infinity Duo Camo, piszę z pamięci), które ewidentnie powodowały skręcanie. Sprawdziłem to dość dokładnie konfigurując różne żyłki na różnych kołowrotkach.

@Zola67 pamiętasz jak kręciły mi się żyłki na zlocie? Chyba Ty zwróciłeś na to uwagę. To były świeżo nawinięte Cormorany. Miałem je nawinięte na dwie Okumy CMBF, Foxa Eos 7000 i na coś jeszcze. Wszędzie to samo. Świński ogon od początku do końca łowienia.

Na Axeonach miałem różne żyłki. Jedne skręcały się bardziej, inne trochę mniej ale wszystkie po jednym lub kilku zwinięciach zestawu nie nadawały się do łowienia.

Dlatego moim zdaniem dobrze jest mieć pewny produkt (żyłkę i kołowrotek) żeby wykluczyć jedno lub drugie kiedy coś nam nie pasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elvis napisał:

To może dopiszę kilka szczegółów które mogą być istotne.
Rolka ma spore luzy na boki, nawet po dokręceniu na siłę. Używam cienkich żyłek, bo łowię daleko.
Kołowrotki dostaną jeszcze jedną szansę na Nienawiszczu. Później zobaczymy co z nimi będzie.

Tu dopatrywał bym się problemu, przekrzywiona rolka zacina się i masz co masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...