Skocz do zawartości

Serwis kołowrotka


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Kiedyś ktoś podawał zamienniki smarowideł do kręciołków, chyba @NPC, nie mogę znaleźć tematu, a pasowało by parę betoniarek w zimie poszmarować jakimś towotem, tym bardziej że w styczniu pod koniec miesiąca było by trochę czasu na to.

 

Edit: Kurde, nawet mi nie chce się tematów od początku poczytać, już znalazłem.:$

Edytowane przez Semi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Semi napisał:

Kiedyś ktoś podawał zamienniki smarowideł do kręciołków, chyba @NPC, nie mogę znaleźć tematu, a pasowało by parę betoniarek w zimie poszmarować jakimś towotem, tym bardziej że w styczniu pod koniec miesiąca było by trochę czasu na to.

 

Edit: Kurde, nawet mi nie chce się tematów od początku poczytać, już znalazłem.:$

Zgłaszam się, ponoć serwisuje nielegalnie ??? 

Jak chcesz zakończyć jego żywot, wyślij do mnie, nagram filmik z demolki, opłata gratis ?????

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Semi napisał:

Kiedyś ktoś podawał zamienniki smarowideł do kręciołków, chyba @NPC, nie mogę znaleźć tematu, a pasowało by parę betoniarek w zimie poszmarować jakimś towotem, tym bardziej że w styczniu pod koniec miesiąca było by trochę czasu na to.

 

Edit: Kurde, nawet mi nie chce się tematów od początku poczytać, już znalazłem.:$

Pochwal się co masz za maszyny, najlepiej ze zdjęciami :D Może coś podpowiem :)

Ogólnie to smar litowy NLGI 2 np. ten

https://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Produkty/Strony/GREASEN_LT_4S_2.aspx

Do tego olej do łożysk i najwyżej drobne mieszanie oleju ze smarem by uzyskać mniejszą gęstość smaru.

 

Oczywiście nie wszędzie ten smar będzie odpowiedni, odpowiednie części to odpowiedni smar plus wielkość kołowrotka.

 

Edycja:

@Semi Ty masz problem? A co zrobisz z drugim łożyskiem oporowym?

Pacjent leży i kwiczy, okres świąteczny to i zamówienia opóźnione:

2137986162_2(2).jpg.b63f033925cd7aed4aef04582fe07115.jpg

545302131_2(1).jpg.83883c9aaab2ac9a4e8cd0d6a4f88b57.jpg

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hotpoint napisał:

@Semi wal do pełna.

Dzięki wspaniałym poradom @NPC moje kołowrotki wyglądają dziś tak :grin-min:

IMG_20211228_142359.jpg

IMG_1675 (1).jpeg

Widzisz, dobrze zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi by dłużej mogły leżeć na półce.
Fakturę za porady wystawić na firmę czy personalnie na Ciebie? :P 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NPC napisał:

Pochwal się co masz za maszyny, najlepiej ze zdjęciami :D Może coś podpowiem :)

Ogólnie to smar litowy NLGI 2 np. ten

https://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Produkty/Strony/GREASEN_LT_4S_2.aspx

Do tego olej do łożysk i najwyżej drobne mieszanie oleju ze smarem by uzyskać mniejszą gęstość smaru.

A czym tu się chwalić, mam trzy Red Arc Spro do ogarnięcia.:grin-min: Mają swoje lata, ale dzielnie służą, to im chcę życie przedłużyć trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NPC napisał:

Widzisz, dobrze zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi by dłużej mogły leżeć na półce.
Fakturę za porady wystawić na firmę czy personalnie na Ciebie? :P 

@NPC jako wieloletni przewodnik wędkarski po jeziorze Wicko Wielkie wezmę na firmę :grin-min::grin-min:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...