Skocz do zawartości

Czytanie rzeki


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
16 godzin temu, elvis napisał:

 

Świetnie omówione. Takiego elementarza mi brakowało. 

Długo droga przed mną. Ten rok mam nadzieję, że będzie rzeczny u mnie, tym bardziej, że klenie ostatnio połowiłem, jak napisałem wcześniej, zrobiłem za dużo błędów, choć brania były. 

Piewszy raz łowiłem też na napływie, ale za daleko. Też źle przygotowałem zanętę, no ale są już wnioski co by tu poprawić. 

W nurcie w Warcie raczej się nie da, za duży uciąg, a 120g koszyk, to nie na mój sprzęt. Kurcze, normalnie w niedzielę już bym jechał, gdyby nie świrus???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 4.04.2020 o 13:39, Sołtys stan napisał:

Łowienie w takich miejscach na feeder to profanacja. Za to powinny być większe kary niż za łamanie zakazów w czasie zarazy :D Tylko bolonka !!!!!! :D 

Chyba na bolnkę powinien być zakaz ???

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, NPC napisał:

I na cały sprzęt spławikowy :bitch_please-min:

 

Na bolnkę wystarczy, kto to widział kręcić kołowrotkiem na bacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2020 o 17:20, Grendziu napisał:

Na bolnkę wystarczy, kto to widział kręcić kołowrotkiem na bacie ???

Kwestia warunków. Kiedy np. mam fajną przykoskę między główkami od strony napływu, ale taką stabilną, która pozwala stanąć, rzucać i puszczać spławik równolegle z przykosą, wprost na przemiał na szczycie główki, to dla mnie wtedy feeder to kryminał.:D

Nie twierdzę, że feeder jest be, nie chodzi o wyniki, ale jazda z dużym kleniem na bolonce, to jak łowienie karpi na bata.

Albo taka szurająca przystawka na odpływie wzdłuż burty główki, gdzie od dołu w rogu w stronę nurtu zaczyna się wypłycać. Jakie tam potrafią brać leszcze...

Polecam niedowiarkom:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, Linek727 napisał:

Kwestia warunków. Kiedy np. mam fajną przykoskę między główkami od strony napływu, ale taką stabilną, która pozwala stanąć, rzucać i puszczać spławik równolegle z przykosą, wprost na przemiał na szczycie główki, to dla mnie wtedy feeder to kryminał.:D

Nie twierdzę, że feeder jest be, nie chodzi o wyniki, ale jazda z dużym kleniem na bolonce, to jak łowienie karpi na bata.

Albo taka szurająca przystawka na odpływie wzdłuż burty główki, gdzie od dołu w rogu w stronę nurtu zaczyna się wypłycać. Jakie tam potrafią brać leszcze...

Polecam niedowiarkom:icon_arrow1:

Ale ja żartowałem, sam bolnki używałem kiedyś na jeziorach, bo glajdy się nie liczą przecież ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Ale ja żartowałem, sam bolnki używałem kiedyś na jeziorach, bo glajdy się nie liczą przecież ???

I bardzo dobrze robiłeś. Lepiej z bolonką na niedużym dystansie i spławikiem na stałe, niż z odległościówką, która moim zdaniem, jest jedną z najtrudniejszych technik wędkarskich.

Ale co ja Wam będę pisał, sami wiecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu Dopiszę jeszcze. Rzeczna bolonka to jest jak powrót do dzieciństwa, ale też wejście w absolutny top kontroli nad swoim łowieniem. Setki aspektów. Dlatego nie poszedłem w sumy, karpie itp. Tu trzeba pracować, głównie nad swoim wędkarskim niechlujstwem, jakkolwiek by to nie zabrzmiało, ale piszę o sobie :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...