Skocz do zawartości

Zestawy do holowania ryb, kontra ich zdrowie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nikt nie ma raczej statystyk, nie chodzi o Nienawiszcz ale o wszystkie wody. Na gałęziach "dyndająca" przynęta razy ilość wedkujacych równa się problem. Czy też w pysku ryby jak wspominałem. 

Złozenie z d.. "niestety" :

1. 100tys wedkujacych na spina co weekend minus 3 zestawy równa się ilość. 

2. 200tys splawikowców co weekend minus 5 zestawów równa się ilość. 

3. 50tys feederowców co weekend minus 2 zestawy równa się ilość. 

4. 100tys karpiarzy co weekend minus 1 zestaw równa się ilość. 

Czy mniej czy więcej, nie wiem, ciekawi mnie to. 

Do tego kłusownicy i szarpakowcy... 

Co do karpiarzy @NPCto chodziło mi głównie o ilość zanęty, tam nigdy nie ma umiaru, możesz prosić, a oni ciągle mało...

Myślę, że tylko czynni płetwonurkowie jak @MacAirmogą mieć takie wyobraże ile tego jest, ale oni też nie schodzą do wody codziennie i w tych samych miejscach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje mnie to Darek, bo mimo nie dużego doświadczenia w łowieniu, widzę że zestawy jednak strzelają przy wiązaniu i raczej nie stwarzają zagrożenia. Taki haczyk będący w zaczepie bardzo szybko rdzewieje i nie będzie moim zdaniem zagrożeniem dla ryb. Dlatego dla mnie ten temat to szukanie dziury w całym. Najlepiej nie łowić, ryby wówczas będą najbezpieczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

 

6 minut temu, mav3rick napisał:

Nie przekonuje mnie to Darek, bo mimo nie dużego doświadczenia w łowieniu, widzę że zestawy jednak strzelają przy wiązaniu i raczej nie stwarzają zagrożenia.

Ok, jeśli tak jest na krzaku, pod warunkiem, że nie jest to wobler, który może sprowokować do ataku innego drapieznika lub nie zerwaliśmy kilkanaście metrów lub więcej żyłki z zestawem lub nie zerwaliśmy zestawu w paszczy ryby. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ok, jeśli tak jest na krzaku, pod warunkiem, że nie jest to wobler, który może sprowokować do ataku innego drapieznika lub nie zerwaliśmy kilkanaście metrów lub więcej żyłki z zestawem lub nie zerwaliśmy zestawu w paszczy ryby. 
 
Ale jak wobler będący w zaczepie ma prowokować? Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Kilkanaście metrów żyłki to już skrajne przypadki i nie jest to wina cienkiego zestawu, tylko jakaś wada linki. Żyłka czy plecionka prędzej pęknie przy wiązaniu, gdzie jest osłabiona węzłem niż gdzieś np na 10 metrze. Jeśli już faktycznie sie tak stanie, to szukam przyczyny w przelotkach czy już naprawdę sfatygowanej lince.

Wg mnie większym zagrożeniem, od tego co piszesz, będą przynęty pełen chemii. Weź dla przykładu taką kukurydzę z cukk, ponad rok otwarty słoik i nadal dobra... Tutaj bardziej bym się bał o zdrowie ryby, którą ją połknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, mav3rick napisał:

Ale jak wobler będący w zaczepie ma prowokować?

Wisi na gałęzi z jednej strony, jest prąd, fala, zachowuję się jak rybka przy drzewie i jest atak...
Gdzieś widziałem jakiś film, podwodny las z przynęt, bardzo widoczny zimą, nie pamiętam  gdzie i kiedy.
Cieszę się, że jest dyskusja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi na gałęzi z jednej strony, jest prąd, fala, zachowuję się jak rybka przy drzewie i jest atak...
Gdzieś widziałem jakiś film, podwodny las z przynęt, bardzo widoczny zimą, nie pamiętam  gdzie i kiedy.
Cieszę się, że jest dyskusja.
To mi trochę po science fiction podchodzi hehe z tym woblerem :) ale po to są takie teamty by wymieniać opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, NPC napisał:

Bezpieczeństwo ryby to wbrew pozorom duży hak/kotwica z grubą linką.

A tam wbrew pozorom. Napisałbym: przede wszystkim.

Wystarczy popatrzeć na pyski ryb gdzie feederowcy nie są wpuszczani. I odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, booohal napisał:

A tam wbrew pozorom. Napisałbym: przede wszystkim.

Wystarczy popatrzeć na pyski ryb gdzie feederowcy nie są wpuszczani. I odwrotnie.

Cienki, mały haczyk nie oznacza rozprutego pyska ryby. Zwiększa prawdopodobieństwo ale to nie jest tożsame.

Więcej ma do powiedzenia dobrany sprzęt i umiejętności holu!

Tutaj chyba też się szanowny kolega zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo spięcia sporego karpia na haku 14 jest o wiele większe niż na haku nr 4.  Co nie oznacza, że to pierwsze prawie na pewno się wydarzy, a to drugie prawie na pewno się nie wydarzy ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wobler będący w zaczepie ma prowokować? Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Kilkanaście metrów żyłki to już skrajne przypadki i nie jest to wina cienkiego zestawu, tylko jakaś wada linki. Żyłka czy plecionka prędzej pęknie przy wiązaniu, gdzie jest osłabiona węzłem niż gdzieś np na 10 metrze. Jeśli już faktycznie sie tak stanie, to szukam przyczyny w przelotkach czy już naprawdę sfatygowanej lince.

Wg mnie większym zagrożeniem, od tego co piszesz, będą przynęty pełen chemii. Weź dla przykładu taką kukurydzę z cukk, ponad rok otwarty słoik i nadal dobra... Tutaj bardziej bym się bał o zdrowie ryby, którą ją połknie.
Też uważam że większym zagrożeniem będą nie odpowiednie przynęty, i przekarmianie łowionych miejsc. Jeśli ktoś do tego podchodzi z głową, to moim znaniem wielkiego zagrożenia nie będzie. W moim przypadku przy karpiowaniu zerwany przypon to naprawdę sporadyczna sprawa, i pewnie bardziej związana z uszkodzeniem go podczas holu, przez jakieś przetarcie. Nie uważam natomiast że wrzucanie wszystkich karpiarzy w jeden worek jest nie stosowne.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...