Skocz do zawartości

Grych nad wodą


grych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozmawiałem ze znajomym z PZW. Podobno nie tylko okręg kaliski ma takie przeboje..., podobno już są w sądzie, ale co to da?  Powiedzcie mi, czy to jest jakiś chory debilizm? To walka o wędkarza i pieniądze, które wpłaca, a które są niemałe. _)@*_)$*&)(*& żeby nie powiedzieć gorzej :(

 

Tak ubogi w wody okręg kaliski traci "największe" wody. Tak, największe, bo większych nie ma tutaj...

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Linek727 napisał:

A z jakiego powodu rozwiązali umowę?

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo już o co chodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, grych napisał:

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo już o co chodzi :(

Pewnie chodzi o kasę. WP zapewne dostaną więcej w nowym rozdaniu, więc są kryte, a warunki przetargu, jak mniemam, spełni znajomy królika i podniesie opłaty. Domyślasz się tego. Ja też. Luz, to nie ruski mir. Mam konstytucyjne prawo do wolności słowa i wyrażania swoich opinii. ???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy jednak do tego, co jest naszą pasją :)

Piątkowy wypad zaowocował karasiami (niestety, nie złotymi, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :D ). Pojechałem ze znajomym, który w tym roku wrócił do łowienia. Celem był zbiornik Na Wilku. On po swojemu - methoda, ja po swojemu - spławiczek :):D  Właściwie nic nie zapowiadało tego, że coś większego się uwiesi. Od rana kilka płotek i leszczyków, nawet szczupaczek poprawnie zacięty - złowiony na glizdę ?  Pierwszy karaś wziął w samo południe, tuż obok zielska i już wiedziałem, że te rybki będą tam siedzieć, żeby nie dać się drapieżnikom. Tak też starałem się rzucać - żeby zestaw nie wpadał w zielsko, a z drugiej strony - jak najbliżej. Nęcone miałem ok. metra od tego miejsca i myślę, że rybki w tym miejscu co rusz wypływały po jakieś kąski :)  Karasie podobne do siebie - może to ten sam ? - ok. 30cm, wszystkie wzięły na glizdę, ryby na żadną inną przynętę nie reagowały. Kolega z boku złowił kilka płotek, aż mi było głupio, że go wyciągnąłem na ten zbiornik, żebym mógł sobie połowić ;)  

 

191d1eea5071.jpg

a48cb57a83b8.jpg

10d2710d1b6e.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie rozwiązania umowy na użytkowanie wód przez PZW Kalisz

 

https://www.pzw.org.pl/24/wiadomosci/244483/60/rozwiazanie_umow_uzytkowania_obwodu_rybackiego_rzeki_lutynia__nr?fbclid=IwAR11rPSpFwZWjVJ2CW-xX6p3XIx_1Nh7Ad8A6E0axCE3HujKkKhsPJwFcjI

 

Tak czy owak - co dalej, nawet, jeśli do końca roku mam uprawnienia do łowienia ryb, to co w następnym roku?  Jeśli PZW Kalisz nie dogada się z wodami polskimi, to straci rację bytu, bo oprócz wód, na których zakazuje się łowienia ryb, zostają wody drobne. Ja nie mówię, ja wolę łowić na wodach drobnych, ale i tak pytanie zostaje: CO DALEJ?

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem, ale to co stało się w okręgu kaliskim PZW może być początkiem końca związku. Abstrahując od PZW, czy tak ma wyglądać przejmowanie wód? Jeśli tak, to jak wody polskie zachowają się wobec wędkarzy? Nie wiem co o tym myśleć

 

Wrzucę uwagę gościa, który wypowiedział się na FB w grupie kaliskie wędkowanie (jak dla mnie - twór wody polskie planuje dalsze przejęcia)

2a7c07ce8f87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ostap napisał:

Ale co Ciebie tu dziwi? Przecież taki był plan ;)

Tylko spin.
 

 

Nie myślałem, że im tka łatwo pójdzie. Są przecież jakieś umowy zawarte na jakiś czas i potem można ewentualnie działać, a nie w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad. Właściwie nie ma co się rozpisywać. Miejsce i sposób dokładnie takie jak tydzień temu, w piątek. Jednak rybki jakby trochę inne :D?

df55bc389db9.jpg

85f0c8804590.jpg

0559dd31bda2.jpg

d571f1ea0a9c.jpg

322005bccbdf.jpg

a7a0102e5e15.jpg

580982196b73.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny wypad nad wodę ? Woda ta, co zwykle :) (zeszły czwartek i sobota). Dawno nie udało mi się w tak krótkim odstępie czasu być nad wodą :D 
Jedyna zmiana taka, że wędkę połamałem z własnej głupoty i musiałem niejako przerzucić się na łowienie koszyczkami

 

2200aa5f6152.jpg

33646d6e829a.jpg

fe7f6477d75e.jpg

6a663e08a2c1.jpg

f9c4f81348b0.jpg

d4b89035cbe9.jpg

5ae03398459e.jpg

33f6d680de3f.jpg

Edytowane przez grych
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...