Skocz do zawartości

Nowa wędka i kołowrotek zasięg 60m


Lukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=2]Grendziu[/mention] chodzi mi o rant  będę wdzięczny 
dzieki Panowie za odpowiedzi a myślicie żeby kij miał 12 ft czy czy udał się osiągnąć jakimś kijem 11ft te   60 metrów ?
Jasne, że się da.
Choćby Dioplonatem od Robinsona. Choć osobiście łowię nim do 50 m.
Fajny jest nowy tx4 Robinsona. Ma tylko trochę za małe przelotki.
W zasadzie prawie każdym kijem 3.3 można osiągnąć ten dystans, ale to może być niemożliwe w trudnych warunkach.
Tak więc jeśli to mają być częste rzuty na 60m to bym szukał wędki 3.60, a jeśli tylko opcjonalnie to wędką 3.3 wydaje się być bardziej uniwersalna i poręczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Coś w tym jest, bo 12ft Aventusem ładuje celniej na 70/80metrze z pozycji siedzącej niż 13ft. Co innego gdybym się maksymalnie przyłożył i próbował robić jak najdłuższy dystans :439_fishing_pole_and_fish:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
6 minut temu, Lukasz napisał:

@Grendziu udało Ci się zmierzyć rant szpuli ?:)

Może być w niedzielę? Bo w nocy uciekam na Lubiąż na okonie.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika rzutu - to jest najistotniejsze. Najpierw należy poznać graniczne strony wędki, a potem już sobie nie żałować.

Kiedyś mój kolega - wędkarz na pierwszą dychę w kraju - porzucał moim nowym kijkiem. I oczy mi się otworzyły, gdy patrzyłem z boku na tę miękką kluchę.

Jakby to opisać... W zależności od wędki należy ją odpowiednio napędzać i albo strzelić z lufy, albo delikatnie wystopować, bo ona już oddała energię z blnku i strzela sama.

Mogę iść o zakład, że 80 cm spinningową podlówką rzucę na 40 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Linek727 napisał:

Technika rzutu - to jest najistotniejsze. Najpierw należy poznać graniczne strony wędki, a potem już sobie nie żałować.

Kiedyś mój kolega - wędkarz na pierwszą dychę w kraju - porzucał moim nowym kijkiem. I oczy mi się otworzyły, gdy patrzyłem z boku na tę miękką kluchę.

Jakby to opisać... W zależności od wędki należy ją odpowiednio napędzać i albo strzelić z lufy, albo delikatnie wystopować, bo ona już oddała energię z blnku i strzela sama.

Mogę iść o zakład, że 80 cm spinningową podlówką rzucę na 40 m.

Ale czy rzucisz celnie ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...