Skocz do zawartości

Brać czy nie brać oto jest pytanie plusy i minusy łowisk NO KILL


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie doszukuję się związku rybackiego czy antyrybackiego (wliczając w to wędkarstwo).

Cieszy mnie natomiast zwrócenie autora filmu uwagi na zachowanie, jakie od dłuższego czasu jest obecne zwłaszcza na forach internetowych.
Wytykanie innym, że są gorsi bo ryby zabierają, wywyższanie siebie i lansowanie skrajnego C&R, notoryczne uwagi w stylu: "gumofilc", mięsiarz, itd.

Co zabawne, niektórzy są tak bardzo "ach" i "och", że czasami aż przebija przez to hipokryzja. W sieci widziałem już takie piętnujące teksty wędkarskie, o tym jak to źle rybacy robią (uogólnienie do wszystkich) zarybiając karasiem srebrzystym. A ten sam autor tego krytykanctwa z lubością wypuszcza złowione przez siebie karasie srebrzyste, nie widząc w tym niczego złego.

To co się widzi, to co się czyta, to jest właśnie obraz świata wędkarskiego, który dobrze został podsumowany we wspomnianym filmie.
Po raz kolejny napiszę, że cieszy mnie to, że czasem wędkarze dostrzegają drugą stronę swojej pasji i czasem nawet tą odmienną "rzeczywistość" pokazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaz jest m.in. taki, że lepiej rybę złowić i zjeść, niż kupić ją w sklepie wspomagając działalność rybacka, która pustoszy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 3.02.2017 o 18:21, kleszcz napisał:

Cześć, 

nie ukrywam że nigdy nie miałem z tym problemów, po prostu nie lubię jeść ryb (w Wigilę paluszki rybne ;)a tym bardziej nie widzę możliwość patroszenia i zawsze wracały do wody.

Gdy widziałem trofea u innych wędkarzy w ścianach z łbami ryb, robiło to na mnie wielkie wrażanie jak taka wielka ryba została złowiona no i niejednokrotnie owiana ciekawa historią.

Niemniej jednak o samym C&R usłyszałem od kolegi z pracy który udostępnia filmy na YT (jak się nie mylę zamieścił nawet Stas jednej z nich, to był ten co gość łowił na groch w rzece[nie pamiętam jakiej])

Bardzo apelował o wypuszczanie ryb do wody i podarował czapkę w logiem: Catch&Release.pl..ease

Logo1.jpg

 

oraz fotka czapki, od tej pory całym sobą reprezentuje ten ruch.

Nie jest w żaden sposób reklama kolegi oraz jego kanału, po prostu przedstawiam krótka historię w jaki sposób dowiedziałem się o tym ruchu.

 

Czapka-czerwona-logo-duże-150x150.png

Gdzie kupię taką czapkę bo moja szczęśliwa czapeczka dogorywa:D

karpik.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę oftopem, Stasiu to jest kanał na Różance? Nigdy nie złowiłem karpia w Oderce

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nastolatek i człowiek po dwudziestce zabierałem większość złowionych ryb, było to normalne w tamtych czasach i nikt nie przejmował się tym aspektem, wszyscy jak w tych czasach narzekali na brak ryb, jednak obwiniali przemysł (zakłady i fabryki zanieczyszczające rzeki) i rolników, którzy odpady organiczne i chemiczne wylewali i wyrzucali do wody.

Po trzydziestce na przełomie 2008 - 2012 zacząłem "karpiować" i stałem się zagorzałym fanem c&r. "Mięsiarzy" bym powybijał itp, to wszystko przez te internety ;).

Od momentu przejścia na łowienie feederem  (jakieś 90% mojego wędkowania w ostatnich latach) ryby wypuszczam, bo:

1. Ja i moja żona praktycznie nie jemy ryb słodkowodnych. 

2. Nie łowię ryb nadających się do zabrania, bo na moich łowiskach występuje przeważnie drobnica, jak już coś złowię ładnego, to szkoda to zabierać.

Odstępstwo robię tylko na prośbę mojego taty. Gdy złowię leszcza 1 - 2 kg niekiedy biorę tacie takiego ryba ale rzadko no i niekiedy płotki w przedziale 20 - 25cm. Drapieżników nie łowię więc nie mam problemu z zabieraniem tych ryb, chociaż uważam, że drapieżniki powinny mieć inne wymiary by naturalnie segregować ryby w zbiornikach.

Nie jestem już wrogo nastawiony na "mięsiarzy" bo sam po części jestem mięsiarzem, skoro niekiedy wezmę płotkę lub leszcza dla moich rodziców, oni jeszcze nie wiedzą co to jest mięsiarstwo i lepiej im się chyba z tym żyje B|.

Na koniec brać, czy nie brać. Hm... na pewno nie gwałcić >:(.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...