Skocz do zawartości

Powrót do wędkowania


operator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, NPC napisał:

Czuję, że to pstryczek w mój nos :) Oczywiście bez urazy.
Dałem do wyboru szeroki zakres maszynek a co Nasz Szanowny Kolega kupi to już jego wybór. Staram się polecać tylko dobre maszyny :P Kiedyś się tam komuś pomogło, ważne by kupujący był zadowolony!

Tańsze nie znaczy gorsze co potwierdzasz...

Jaki pstryczek, ja nawet @NPC Twojego posta nie czytałem, odniosłem się do @Grendziu wpisu. Ja bardzo Ci dziękuję kolejny raz za podpowiedzi co do kołowrotków Okumy, ostatnio sprzedałem Matrixy z Okumami 8k, jednak CUSTOM BLACK zostawiłem i idą właśnie do mnie wędki, do których będą one przeznaczone :champagne-2010:

Gdybym na dzień dzisiejszy zaczynał od początku, to bym wybrał te produkty, które wyliczyłem i napisałem dla czego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po rozmowie telefonicznej z @<º)))><stwierdziłem ze decyduje się narazie na zakup jednego zestawu. Głowę mam pełną pół kartki a4 zapisane. Podziwiam za wiedzę :beer1:

 Czekam panowie na propozycje :icon_arrow1:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
51 minut temu, operator napisał:

Dziś po rozmowie telefonicznej z @<º)))><stwierdziłem ze decyduje się narazie na zakup jednego zestawu. Głowę mam pełną pół kartki a4 zapisane. Podziwiam za wiedzę :beer1:

 Czekam panowie na propozycje :icon_arrow1:

 

Zdradź szczegóły co i jak masz na kartce i co jeszcze planujesz. 

Zakup od Ryby to strzał w dziesiątkę, lepsze jak nowe:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Grendziu napisał:

Zdradź szczegóły co i jak masz na kartce i co jeszcze planujesz. 

Zakup od Ryby to strzał w dziesiątkę, lepsze jak nowe:champagne-2010:

Źle się wyraziłem :)  Nie kupuje od Michała tylko doradził mi aby kupić jeden lepszy zestaw  wędka + kołowrotek :icon_arrow1:

a na kartce głównie nazwy kołowrotków, przynęt, rozmiary szpuli B|

Edytowane przez operator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
35 minut temu, operator napisał:

a na kartce głównie nazwy kołowrotków, przynęt, rozmiary szpuli B|

Czyli:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu Map Parabolix SUV 12 FT, Shimano Ultegra Ci4 5500 XSC, XTC, Daiwa Tdr Distance 25QD, Daiwa TDR 4012qd, Daiwa TD Feeder, Twin Power,  Daiwa SLR, Guru Aventus  

 

nie wszystko w budżecie ale perełki :)

Edytowane przez operator
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeśli wchodzisz w maksymalny budżet to kołowrotek tdr QD25 plus kij Free Spirit, jutro podam model, idealny zestaw, którego aktualnie nic nie przebije :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendziu ja bym z tą TDR Distance jako mega optymalny młynek.. no z praktyki wiem że ultegry ci4+ 5500 są po prostu lepsze i to w kilku kwestiach.

Przede wszystkim mają wkręcaną korbkę w napęd co daje duuużo więcej mocy, reduktory szpulki przydatne jak cholera gdy cienka plećka wchodzi w grę i większy nawój..

Ale ale.. jeszcze lepszym kołowrotkiem niż ultegra czy TDR Distance jest Shimano Bull's Eye w rozmiarówkach 5050 bo 5080 ma już cholernie głęboką szpulkę, chodzi mi głównie o mega moc jaką ten kołowrotek dysponuje. 
Mam go podpiętego pod Aero x7 13ft/120 i z praktyki mogę napisać że podajnika 60gr nie czuć podczas zwijania tym kołowrotkiem, to samo bulletów czy innych koszyczków bo to morski młynek, z wad w tym młynku to jedynie nawój i brak reduktorów, ale jeśli chodzi o moc to porównywalną do niego ma jedynie Thunnus z tych kołowrotków co przerabiałem. Nawet Power Aero mu ustępuje a to już Japończyk przecież.
Tak na marginesie to Ringers dostaje co miesiąc nówke TDR bo je zajeżdża po prostu.. info z pierwszej ręki od Przemka Solskiego bo jestem w "solski team poland" i duużo się ostatnio dowiaduję jak to tam na prawdę jest...
Aczkolwiek chwalą oryginalną Daiwę Cast'izm 25QD którą także posiadam, jest o wiele lepiej spasowana i chodzi płynniej niż TDR Distance jak i Cast'izm Feeder mimo że to "niby" to samo, wręcz TDR Distance na papierze ma więcej łożysk :P

Co do kiji to rzeczywiście Free Spirity przebijają wszystko co jest, mają 10ft carp feeder hi-'s' ostatnio tym maluchem 60m w klip rzucałem małymi ICS'ami 30gr, myślałem o 14FT aczkolwiek nie wiem czy nie wziąć właśnie 12FT

Ogólnie pod swoim Parabolixem Black Edition SUV 12FT mam Twin Power'a X-D C5000XG - tyle że tu uwaga, musiałem dokupić szpulę z 4000 bo szpulka od C5000 nie posiada.. klipa :(
TP mimo dużego przełożenia daje radę i w sumie zestaw ma lekkość i dość dobre wyważenie mimo wszystko jak na młynek oscylujący w 300gr, no ale parabolix ma dużo gumy na dolniku i to jego przewaga nad innymi.. 

Chociaż jakbym miał brać Free Spirit'a 12FT to chyba własnie bez korka na rękojeści - mi to pasuje w tej 10FT :) No ale co do młynka do 12FT to chyba bym musiał do wiosny poczekać bo obiło mi się o uszy że shimano nową serię Aero będzie wprowadzać.. 
Na razie i tak z kasą słabo bo Vanquisha 4000XG zamówiłem pod pellet wagglera :D
Swoją drogą ciekawe kiedy ktoś tak na serio zacznie ściągać te Free Spirit'y do PL bo w czeskich sklepach tyle tego jak u nas jaxonów

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie Free spirity jakoś nie urzekły. Bynajmniej na sucho. Choć podobał mi się ich dizain. Może jakby mieli większa ekspozycjie.

Daruś się w nich zakochał jak kiedyś w Team Daiwa. Co chwilę zaglądał na targach w Poznaniu na ich stoisko. 20200308_111444.jpg.aaa05c71eaf41ac922b47579ad77ae04.jpg20200308_111440.thumb.jpg.c5e0c2dced74e86fd342a88c9c01a892.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...