Skocz do zawartości

Powrót do wędkowania


operator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
1 godzinę temu, <º)))>< napisał:

Grendziu ja bym z tą TDR Distance jako mega optymalny młynek.. no z praktyki wiem że ultegry ci4+ 5500 są po prostu lepsze i to w kilku kwestiach.

Przede wszystkim mają wkręcaną korbkę w napęd co daje duuużo więcej mocy, reduktory szpulki przydatne jak cholera gdy cienka plećka wchodzi w grę i większy nawój..

Ale ale.. jeszcze lepszym kołowrotkiem niż ultegra czy TDR Distance jest Shimano Bull's Eye w rozmiarówkach 5050 bo 5080 ma już cholernie głęboką szpulkę, chodzi mi głównie o mega moc jaką ten kołowrotek dysponuje. 
Mam go podpiętego pod Aero x7 13ft/120 i z praktyki mogę napisać że podajnika 60gr nie czuć podczas zwijania tym kołowrotkiem, to samo bulletów czy innych koszyczków bo to morski młynek, z wad w tym młynku to jedynie nawój i brak reduktorów, ale jeśli chodzi o moc to porównywalną do niego ma jedynie Thunnus z tych kołowrotków co przerabiałem. Nawet Power Aero mu ustępuje a to już Japończyk przecież.
Tak na marginesie to Ringers dostaje co miesiąc nówke TDR bo je zajeżdża po prostu.. info z pierwszej ręki od Przemka Solskiego bo jestem w "solski team poland" i duużo się ostatnio dowiaduję jak to tam na prawdę jest...
Aczkolwiek chwalą oryginalną Daiwę Cast'izm 25QD którą także posiadam, jest o wiele lepiej spasowana i chodzi płynniej niż TDR Distance jak i Cast'izm Feeder mimo że to "niby" to samo, wręcz TDR Distance na papierze ma więcej łożysk :P

Co do kiji to rzeczywiście Free Spirity przebijają wszystko co jest, mają 10ft carp feeder hi-'s' ostatnio tym maluchem 60m w klip rzucałem małymi ICS'ami 30gr, myślałem o 14FT aczkolwiek nie wiem czy nie wziąć właśnie 12FT

Ogólnie pod swoim Parabolixem Black Edition SUV 12FT mam Twin Power'a X-D C5000XG - tyle że tu uwaga, musiałem dokupić szpulę z 4000 bo szpulka od C5000 nie posiada.. klipa :(
TP mimo dużego przełożenia daje radę i w sumie zestaw ma lekkość i dość dobre wyważenie mimo wszystko jak na młynek oscylujący w 300gr, no ale parabolix ma dużo gumy na dolniku i to jego przewaga nad innymi.. 

Chociaż jakbym miał brać Free Spirit'a 12FT to chyba własnie bez korka na rękojeści - mi to pasuje w tej 10FT :) No ale co do młynka do 12FT to chyba bym musiał do wiosny poczekać bo obiło mi się o uszy że shimano nową serię Aero będzie wprowadzać.. 
Na razie i tak z kasą słabo bo Vanquisha 4000XG zamówiłem pod pellet wagglera :D
Swoją drogą ciekawe kiedy ktoś tak na serio zacznie ściągać te Free Spirit'y do PL bo w czeskich sklepach tyle tego jak u nas jaxonów

 

 

Masz rację, mam tylko TDRkę, więc trudno dalej analizować, masz większe doświadczenie i wybór w swoim zestawie. Dlatego  słuchałbym Ciebie.

Mnie również na targach Free "spirytusy" nie urzekły jak @elvis, jednak już podczas łowienia z Aventusami widziałem przepaść...

https://johnsonrosstackle.co.uk/free-spirit-feeder-rods/19879-free-spirit-hi-s-distance-power-feeder-rod-full-cork.html?fbclid=IwAR3K2H4OeRHyG8ftBczwLkO9o4xoC1GmhVxPdiKnZZHnWmYwL5SmvhN8HvY

nie wiem czy 3 skład nie byłby lepszy, choć ja ogólnie lubie 2 składy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, operator napisał:

A czy ktoś z was miał odczynienia ze Shimano Stradic FL ?

Mam w wersji 4000XG - nie wiem czy wszystkie czy tylko mój ale hamulec "przepuszczał" jak holowałem dyszkę.. zobaczymy na wiosnę jak Czesiek do niego zajrzy bo ogólnie bardzo fajny młynek, mam go pod Acolyte Ultra 10FT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

Wyglada ciekawie ? Coś więcej wiesz o tym kiju ? Albo o seri bo to chyba nowość i za bardzo nie moge nic znaleść. W sumie duża cena jak za 3 skład ? Czy się mylę ? Bo kiedyś to tylko 2 składy „doradzano” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Trzy składy są przeważnie mocniejsze. Mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Ja wolę 2 skład. 

Serii Nzone nie znam, jest to nowość Daiwa która ma podbić rynek. Niestety na targach ich nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...