Skocz do zawartości

Feeder do 500zl


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wypadłem z obiegu. Ojciec dzwonił, chce feeder do dalekich rzutow,  leszcze ponoć bieroo w Margoninie po 2,5kg. Budżet max do 500zl... Ktoś coś poleci? 

Kij o długości 360cm maks. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/flagman/32912-flagman-cast-master-heavy-feeder-36m-120g.html

Moim zdaniem ideał do łowienia na 80-90m do klasyka i do methody. Smukły, szybki, zajebisty. Kij wygląda jakby był z 2, nawet 3 razy droższy. Ja teraz nie patrzę na firny, ceny itp, bo nie warto :champagne-2010:

Ten kij będzie na lata.

Edytowane przez Grzes77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wiem, czy Ojcec rzuci na 90m, łowi na sprężynę z krótkim przyponem do metody na włosie i mu bieroo tak najlepiej...  Pewnie dla niego daleki rzut to 45/50m

Flagmana mu dałem kiedyś i kij i kołowrotek, zajechał... 

 

https://www.e-fishing.pl/n-zon-s-feeder-3-60m-60g-2-2-daiwa-wedka,3,40509,40396 

Może coś takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grendziu napisał:

Pewnie dla niego daleki rzut to 45/50m

50 metrów to przecież wcale nie tak blisko.

Myślę, że i tak przerzuci rówieśników.

Myślę, że taki Cast Master będzie ideolo. Tym bardziej, że poleca go Grześ, który to nie jest przecież z pierwszej łapanki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80-90 metrów klasykiem jest raczej nie osiągalne. Tu potrzeba specjalistycznego sprzętu, zestawu, plecionki itd. Mija się to z celem.
Realny dystans, to tak jak napisałeś max 50m.
Proponowana przez Ciebie wędką może być zbyt delikatna, bo cw 60 g to trochę mało. Wydaje mi się że 90-100g będzie ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dziękuje za propozycję.
To może sprecyzuję.
Nie Flagman, bo Ojciec już miał. Max 70/90g, bo chcę go nauczyć łowić profesjonalnie na metodę i kij to dwuskład.
Czyli 330-360 długi. Chciałem YnB ale ma za małe przelotki wg mnie.
Jak pisałem wcześniej, aktualnie łowi na sprężynę z przyponem do metody i mi dzwoni, że łowi leszcze na metodę..., głębokość jaką mamy na pomoście tam gdzie pewnie rzuca to 6/7m głębokości i zastanawiam się, czy przerobić Ojcu i dać koszyki do metody czy nie pod to, bo jak idzie na sprężynę to niech się bawi. 
Konkurencji tam za dużej nie ma, bo tylko On może sobie codziennie tam pozwolić na łowienie.
Edit:
Daniel ok, ale korci mnie ten Nzon z ciekawości, bo sam bym chwycił za niego, niestety to jest w 3 składzie, ale jakiś kompromis....

https://allegro.pl/oferta/wedka-daiwa-n-zon-s-feeder-3-35m-80g-9052436612

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie. Z czystym sumienia poleciłbym Robinsona Diplomata lub jego nowszą wersję Tx4, ale też ma małe przelotki. To dwusklady.

Są czułe, szybkie o świetnym ugięciu i dużym zapasie mocy. Idealne pod methode do 60m lub klasyka 50m.

Jeśli chodzi o Methode przy tej głębokości to da się łowić hybrydami, ale trzeba trochę popracować nad odpowiednią zanętą. Może wystarczy poprawić zestaw ze sprężyną. Nie wiem jakiej Pan tata używa, ale świetna jest taka z obciążeniem które pozycjonuje ja na dnie. Stara szkoła o matodzie zwanej "cumel".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elvis napisał:

Wygląda ciekawie. Z czystym sumienia poleciłbym Robinsona Diplomata lub jego nowszą wersję Tx4, ale też ma małe przelotki. To dwusklady.

Są czułe, szybkie o świetnym ugięciu i dużym zapasie mocy. Idealne pod methode do 60m lub klasyka 50m.

Jeśli chodzi o Methode przy tej głębokości to da się łowić hybrydami, ale trzeba trochę popracować nad odpowiednią zanętą. Może wystarczy poprawić zestaw ze sprężyną. Nie wiem jakiej Pan tata używa, ale świetna jest taka z obciążeniem które pozycjonuje ja na dnie. Stara szkoła o matodzie zwanej "cumel".

Chodzi Ci o to?

160859605_korda-5-x-bait-up-method-feede

 

To jest prawdziwa metoda a nie jak w Polsce przyjęło się nazywać płaską metodę - metodą. Ta płaska vel nowa to ewolucja oryginalnej pod szybkie łowienie zawodnicze, trójkątną metodą łowi się podobnie jak sprężyną czy płaską metodą a wędką może być zarówno feeder jak i karpiówka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 godzin temu, elvis napisał:

80-90 metrów klasykiem jest raczej nie osiągalne.

Free Spirit ?

 

4 godziny temu, elvis napisał:

Z czystym sumienia poleciłbym Robinsona Diplomata lub jego nowszą wersję Tx4,

Myślałem o tej opcji też przez chwilę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...