Skocz do zawartości

Kawa


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
1 godzinę temu, suwi napisał:

Zniszczyć już dawno zniszczylismy naszą planetę  Jak natura zacznie się bronić  sama nas wyeliminuje jak chorobę, która niszczy jej organizm

Dlatego moje sumienie  nie godzi się być biernym w sprawach ekologii ???

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na podwyższone ciśnienie od paru lat wypijam tylko 3-5 kaw na dzień

 

Zaczynam od czarnej sypanej z cukrem ( dwie łyżeczki.)

W drodze do pracy zatrzymuje się na stacji  i kupuje w zależności którą drogą jadę Na esso lub na BP

Kupując na esso, kupuje espresso i normal to do jednego kubka, wtedy mam po brzegi ?. Kupując na BP kupuje dużą czarną. Z reguły kawy z ekspresu słodzę i dodaje śmietanki 

O godzinie 6:30 kupuje w pracy kolejną ( taka mała,  siuski, liczę jako pół ) 

o godzinie 11 kolejne siuski ?

W domu popołudniu po pracy już kawy nie pije.

Ale za to w weekend robię za „bariste” od rana zaczynam od czarnej sypanej,  zaraz druga czarna sypana, kolejno leci senseo pełen „kubeł”  z mlekiem do godzin popołudniowych. Popołudniu około 16 pije

Znowu czarną sypaną i na tej staram się poprzestać, No chyba że piątek sobota to wypijam jeszcze w zależności co w TV jedna około 20 i idę przeważnie spać ??? bo i przeważnie w tv nic ciekawego nima 

Do senseo używam Perla Arabika

A sypana to - Rożna,  byle nie za mocno palona  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Semi napisał:

Muszę powiedzieć Mariusz, że jak na podwyższone ciśnienie to niewiele tej kawy pijesz.:D

Tomek, do trzech kaw staram się trzymać w dni robocze - lekarz stwierdził ze to norma ?

w weekendy wypijam więcej do 5 na dzień czasem, rzadko więcej.  To taka dyspensa ? od lekarza oczywiście ?

Nie pijak kaw mocnych, ponieważ po jednej dobrej kawie z kawiarni już mi szumi w głowie ☺️

 

Kiedyś pijałem  raz tyle, udało mi się ograniczyć  ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się odechciało kawy w czwartej klasie ogólniaka. Jako świeżo pełnoletni załapaliśmy się z kumplem do roboty - pilnowanie przez tydzień każdej nocy sceny w amfiteatrze, bo winochlanie było. Na łeb szło ze dwa litry parzuchy, ale takiej smoły - wiadomo, młody lubi pospać.

Po nocce do szkoły, a tam taniec serca i dygoty.

Teraz tylko rozpuszczalna śmieciucha z mlekiem, i tylko przy okazji.

Generalnie wolę wódkę.;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na tygodniu, rano, przed pracą piję czarną sypaną na słodko. Później w pracy 3x rozpuszczalną, ale w sumie daje to 0.7(taki mam termos) i o 14:00 druga sypana jak rano. W pracy kawa mi nie smakuje, dlatego wolę rozpuszczalną

W domu po pracy już nie piję kawy. W weekend rano sypana i po obiedzie druga. Zdarza się że w domu pijam tylko raz rano.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...