Skocz do zawartości

Barometr wędkarski


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wielu ze mnie się podśmiechiwało, że tak bardzo kiedyś patrzyłem na pogodę, może od kiklu lat tego nie robię, ale jako wróżka umiem coś tam przewidywać jeszcze l. 

Głównie skupiałem się na połowie bialorybiu, chodziło o fazę księżyca, kierunek wiatru i ciśnienie. Swego czasu jezioro Czarne czytałem w ten sposób bez problemu niemalże ze 100% dokładnością, jednak od tego czasu wiele lat minęło. 

Aktualnie moje poszukiwania dotyczyć będą połowu drapieżnika na spinning, już kilka katastrof oraz sukcesów na podstawie obserwacji samej pogody, bez analizy głębszej "pogodynki" udało mi się przewidzieć. Choć z drapieżnikami określiłbym to na poziomie 40% skuteczności, a powodów, że nie brały mogło być więcej ?

Szukam, kupię - barometr z historią czasu..., gdzie będą wykresy spadku i wyżu ciśnienia. 

Moją teorie na temat takich brań zależnych od ciśnienia potwierdził na jednym z filmów Guru wędkarstwa spinningowego Jacek Kolendowicz. 

Jeździ na ryby z przyrządem Garmina i jego teoria to:

Ciśnienie na dół - atakują sandacze, ciśnienie w górę - odzywają się szczupaki. 

Czas to przeanalizować ???

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie gdzie coś podobnego kupić to będę wfzieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grendziu napisał:

Szukam, kupię - barometr z historią czasu..., gdzie będą wykresy spadku i wyżu ciśnienia.

Mam takie wrażenie, że w ten sposób nie znajdziesz Złotej Reguły. Więcej - zaczniesz się gubić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grendziu napisał:

Szukam, kupię - barometr z historią czasu...,

Mam pytanko Darecki. Szukasz sposobu by zawsze nap.....ć ryb? Czy nadal wolisz cieszyć się wędkarstwem? ;) :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, ArekH napisał:

Mam pytanko Darecki. Szukasz sposobu by zawsze nap.....ć ryb? Czy nadal wolisz cieszyć się wędkarstwem? ;) :champagne-2010:

Zawsze jadę aby była przygoda i zawsze staram szukać się dużych ryb z gatunku na jaki się nastawiam. Jak jadę z Tobą na ryby to wiadomo, że mi wędki nie potrzebne. 

Analiza ciśnienia pozwoli mi szybciej podejmować decyzje czy rzucić pracę i jechać na ryby, czy będąc nad wodą nie tracić czasu  i wrócić do syna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Grendziu napisał:

Jak jadę z Tobą na ryby to wiadomo, że mi wędki nie potrzebne. 

Sorki. Ze Mną, na ryby jeszcze nigdy nie jechałeś i uważam to za pomówienie. A przy ostatniej, wspólnej, pomostowej, zlotowej zasiadce? obciągnąłeś wp..pieprz. 9 do 1go. na własnej wodzie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Że co zrobiłem? Byłem gościnny, dotrzymywałem Ci towarzystwa na pomoście i polewałem trunki. Nie łowię ryb jak hlam???

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grendziu napisał:

Że co zrobiłem? Byłem gościnny, dotrzymywałem Ci towarzystwa na pomoście i polewałem trunki. Nie łowię ryb jak hlam???

I tego się trzymajmy! :champagne-2010: Na przyszłym zlocie, zwalniam miejsce na pomoście  innemu forumowiczowi. :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, ArekH napisał:

I tego się trzymajmy! :champagne-2010: Na przyszłym zlocie, zwalniam miejsce na pomoście  innemu forumowiczowi. :icon_arrow1:

Na pontonie nie pije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...