Skocz do zawartości

Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, KaZuYa napisał:
Szukam jakiegoś   niezniszczalnego przyponu włosowego do metody  zakupiłem przed Sezonem  Extra Strong od Guru 0,25 i poszło kilka ryb ... Błędy , błędami , ale coś nie tak ...
pobrany plik.jpg


Proponuję robić samemu. To nic trudnego, a masz w ten sposób nieograniczone możliwości i kombinacje wykonania od plecionki do fluorocarbonu przez żyłkę włącznie.
Niestety takie są skutki używania bardzo krótkich i dość sztywnych przyponów.

Jeśli już bym miał coś doradzić to ewentualnie Drenana 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Elvis napisał:


Proponuję robić samemu. To nic trudnego, a masz w ten sposób nieograniczone możliwości komunikacji wykonania od plecionki do fluorocarbonu przez żyłkę włącznie.
Niestety takie są skutki używania bardzo krótkich i dość sztywnych przyponów.

Zapewne masz racje , ale do włosowych jesio nie doszedłem na razie musze coś kupić ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KaZuYa napisał:

Zapewne masz racje , ale do włosowych jesio nie doszedłem na razie muszę coś kupić ...

Ja też kiedyś kupowałem przypony włosowe i jak piszesz wyżej są słabe dlatego  @Elvis ma racje trzeba robić samemu 

Jeśli nie masz kogoś kto ci pokaże co i jak krok po kroku to są filmiki w internecie ja jak szukam nowych sposobów to tak wiążę . 2 razy może nie wyjść ale w końcu zacznie wychodzić i można z zamkniętymi oczami wiązać  (trening czyni mistrza )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiązania do metody to mam swojego mistrza @Elvis

Jednak to to samo co i karpiowe tylko , że haczyki duuużo mniejsze :P no i ja karpiowe wiążę na plecionce nie na żyłce jednak węzły sa te same :)

Wzoruję się na filmikach Tandem Baits i jeszcze mnie żaden węzeł nie zawiódł :)

Na tym filmiku jest opisane że kulka powinna dotykać haczyka na ich innym filmie pokazują , że na karp może być dłuższy jednak jeśli spodziewamy się amura lepiej robić takiej długości włos ja robię takie i nie ma problemu z cięciem :)

Drugi filmik jest do pop up ostatnio zastosowałem i było jedno branie i karp się zaciął więc chyba jest OK

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...