Skocz do zawartości

Wybór wędki/kolowrotka


Karol benek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wcześniej pisałem feedera już mam teraz chcę spróbować karpiówkę jakąś mocniejszą wydaje mi się że częściej będę na wiśle  bo 10 min drogi z domu  ale na zamknietych wodach tez mi się bardzo podoba i są tu duże zbiorniki więc tam tez często będę latał

Wisła i karpiówka to wybrał bym 3.5lbs 3.60 lub 3.90 jeśli chcesz rzucać dosyć daleko weź 3.90  Co do marki zależy od budżetu jaki chcesz wykorzystać Moim ulubionym zestawem jest kij Shimano alivio specimen 12' 3 lb ALCX12300 z kołowrotków również Shimano Arlex 10 000 Teraz w zimie będę kupował Daiwa Ninja  X-carp A kołowrotki zostawię chyba przy tych swoich Shimano bo są naprawdę dobre

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, suwi napisał:

Wisła i karpiówka to wybrał bym 3.5lbs 3.60 lub 3.90 jeśli chcesz rzucać dosyć daleko weź 3.90  Co do marki zależy od budżetu jaki chcesz wykorzystać Moim ulubionym zestawem jest kij Shimano alivio specimen 12' 3 lb ALCX12300 z kołowrotków również Shimano Arlex 10 000 Teraz w zimie będę kupował Daiwa Ninja  X-carp A kołowrotki zostawię chyba przy tych swoich Shimano bo są naprawdę dobre

 

 

Budżet 250 zł na kij też tak właśnie myślę nad 3.90 

Ten kij co pisałeś wygląda spoko ale ni dostępny w sklepach widzę :)

Edytowane przez Karol benek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakim uciągu będziesz łowił, Korumy czy tak zwane brzanówki to takie lekkie karpiówki.

Jeżeli chodzi o Daiwę Black Widow to jest filmik na YT gdzie pewien jegomość rzuca spombem (około 120 gr) po 100 metrów więc wędki Wisłę wytrzymają, akcje mają semi paraboliczną.

Prologic'i to raczej kluskowate wędki przynajmniej w tańszych modelach.

 

Kołowrotki: Aerlex to kołowrotek na morze więc wytrzyma łowienie, tylko należy dołożyć łożysko na podparciu przekładni głównej, starsze wersje miały podkładki zamiast łożysk po obu stronach.
Eos też do słabych nie należy.

Okumę 8k ma parę osób, nawet tutaj na forum, warto popytać użytkowników, zły nawój to może być defekt przy masowej produkcji a nie jest to błąd konstrukcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karol benek napisał:

Ten kij co pisałeś wygląda spoko ale ni dostępny w sklepach widzę :)

Shimano ? Czy Daiwa  ?.

Jeśli do 250 Shimano może być ciężko szukaj w Daiwa Black Window  albo ten co ja chce kupić Ninja to troszkę nowsze technologicznie kije od BW 

Edytowane przez suwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, suwi napisał:

Shimano ? Czy Daiwa  ?.

Jeśli do 250 Shimano może być ciężko szukaj w Daiwa Black Window  albo ten co ja chce kupić Ninja to troszkę nowsze technologicznie kije od BW 

O tą ninje chodzi ?     https://allegro.pl/oferta/wedka-daiwa-ninja-x-carp-3-60m-3lb-2sec-50mm-2020r-9018883293?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_wędkarstwo-nca&ev_adgr=Wędkarstwo&gclid=CjwKCAiAtK79BRAIEiwA4OskBgbSbCi3uzNd5RJA5Frj119EpFsvcMKSi21c5GdRWLfkAlHiiq0_ThoCll4QAvD_BwE   

A może 3.90 3.5lbs https://allegro.pl/oferta/wedka-karpiowa-daiwa-ninja-x-carp-390-3-50lb-9569916520

Edytowane przez Karol benek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol benek napisał:

tą ninje chodzi ? 

No ja będę kupował tą pierwszą 3.60 3lbs dla Ciebie na Wiśle potrzeba sztywniejsza Black Window są dobre i tańsze Na dobry początek zupełnie Ci wystarczy Jeśli przejdziesz na karpiarstwo będziesz powoli inwestować W wędki kołowrotki kołyski itd. Zacznij od dobrego tańszego sprzętu A i tak Cię nie zawiedzie Większą uwagę bym przywiozła do kołowrotka dobry hamulec i umiejętność pracy hamulcem to podstawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, suwi napisał:

No ja będę kupował tą pierwszą 3.60 3lbs dla Ciebie na Wiśle potrzeba sztywniejsza Black Window są dobre i tańsze Na dobry początek zupełnie Ci wystarczy Jeśli przejdziesz na karpiarstwo będziesz powoli inwestować W wędki kołowrotki kołyski itd. Zacznij od dobrego tańszego sprzętu A i tak Cię nie zawiedzie Większą uwagę bym przywiozła do kołowrotka dobry hamulec i umiejętność pracy hamulcem to podstawa 

Raczej zostanę przy tej  https://allegro.pl/oferta/wedka-daiwa-black-widow-carp-3-60m-3-00lbs-3sklady-7450403138 ale myślę jeszcze o taj 3.90 https://allegro.pl/oferta/daiwa-wedka-black-widow-carp-3-90m-3-5lbs-new-9713457182  :)

a kołowrotek zostaje ten https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-fox-eos-10000-9698153541   

wydaje mi się że będzie fajny zestaw 

Edytowane przez Karol benek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator
24 minuty temu, Splot napisał:

Poszukuję kołowrotka do łowienia w rzece koszykami 120-150g. 

Edit. Fajnie jak by to była Dajła :)

Nie sprzedaje, tęsknię za fidelem ???

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...