Skocz do zawartości

Boleń


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Taki ze mnie rzeczny łowca, że mam pół bolenia na kącie aktualnie.
Kilka lat temu wyjechałem na chwilę nad Wartę w Wielkanoc przetestować kijek i jako przyłów spadł mi pod nogami.
Robię porządki w między czasie w dziale Ichtiologia i mam nadzieję, że wątki z rybami nam się w końcu jakoś rozkręcą. Nie chodzi tylko o naukę jako taką, ale też maksymalną wędkarkę :) 
 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Boleń, teoretycznie ryba nurtu, średniej lub większej rzeki, energiczna i przypowierzchniowa.
Ale okazuje się, że boleń skutecznie przystosowuje się do warunków jeziorowych i w niektórych jeziorach występuje nawet nierzadko. A bywa, że są to osobniki o masie 3-4 kg.
Nie wnikam tutaj w sens zarybień jeziora boleniem, ale z własnych obserwacji i połowów, wiem, że nie tylko w rzekach go można połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kotwic napisał:

Boleń, teoretycznie ryba nurtu, średniej lub większej rzeki, energiczna i przypowierzchniowa.
Ale okazuje się, że boleń skutecznie przystosowuje się do warunków jeziorowych i w niektórych jeziorach występuje nawet nierzadko. A bywa, że są to osobniki o masie 3-4 kg.
Nie wnikam tutaj w sens zarybień jeziora boleniem, ale z własnych obserwacji i połowów, wiem, że nie tylko w rzekach go można połowić.

Swojego największego bolenia wydarłem ze stawu a miał prawie 80 cm, niestety padł ofiarą mięsożerców dwunożnych. W rzece potrafi przebywać wszędzie a nie tylko w nurcie choć nurt lubi najbardziej, potrafi się chlapać pod nogami a skurczybyk za nóż widelec nie weźmie na naszą przynętę. W nocy zazwyczaj przebywa w klatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
21 godzin temu, Splot napisał:

@Grendziu jak chcesz bolenia to zapraszam do Wrocławia, biorą nawet na chleb :) 

Uwierz mi, że planuję Wrocław łodzią, tylko kiedy to będzie? Oby nie jak z Odrą @ArekH

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grendziu napisał:

Uwierz mi, że planuję Wrocław łodzią, tylko kiedy to będzie? Oby nie jak z Odrą @ArekH

Czyli czekasz aż Ci udrożnią Odrę do IV klasy żeglugowej? To Ty bolenie będziesz transportować? A w drugą stronę co? ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...