Skocz do zawartości

Jak wyważyć wędkę


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyważyć wędkę która jest źle wyważona by nie leciała na przysłowiowy "pysk" a jednocześnie używać małego kołowrotka bez ingerencji w wędkę jeżeli nie jest ona wyposażona w taką opcję? Da się :D 

Proszę o wskazanie błędów i opisanie własnych doświadczeń więc wzywam głównie Panów @ArekH  i @<º)))><

 

Oczywiście można zestaw wyważać kołowrotkiem lecz według mnie nie ma to sensu gdyż dodajemy duży ciężar w porównaniu do zastosowania dźwigni i dodaniu o wiele mniejszego ciężaru na końcu wędziska. Jak to zrobić by było to jednocześnie ładne i praktyczne? 

 

 

 

Należy zaopatrzyć się w takie lub podobne cudo zwane butt cap o dobranej średnicy do wędki.

 


century-butt-cap.jpg

 

 

Obciążenie wkładamy do środka końcówki, metodą prób i błędów należy dodawać lub ujmować ciężaru.

Czego można użyć? Można użyć ciężarków ołowianych czy taśmy ołowianej i spłaszczyć je przy użyciu młotka.

Inny sposobem jest dodawanie podkładek pod śruby i wkręty. Moim zdaniejm są lepsze bo są płaskie i mają różne wymiary 

 

 

podkladka_8mm.jpg

 

 


Obciążenie można zabezpieczyć poprzez przyklejenie do nasadki oraz dodać jakiś materiał np. piankę czy kawałek gumy by mieć pewność, że obciążenie nie zarysuje końcówki wędki. Jeżeli nie będzie luzu to nie powinno się nic stać ale to tylko propozycja. Każdemu wedle potrzeb i chęci :) 

 

 


Przykładowe oferty zakupu butt cap'ów:

https://www.ebay.co.uk/itm/KOIKE-BUTT-CAPS-FOR-RODS-RUBBER-TOP-QUALITY-22-5mm-30mm/233729585437


aliexpress.com/item/32801308655.html

 

https://www.fishingcenter.com.pl/komponenty/koncowki-pierscienie-zaczepy

 

https://fishingrod.pl/pl/Pierscienie-zaczepy-koncowki/Fuji/Fuji-EVA-Butt-Cap-p177c69.html

 

https://sklep.brc.com.pl/pl/p/Koncowka-FUJI-FBC2-EVA/224

 

 

 

Zdjęcia z Internetu, napisane na kolanie więc za błędy przepraszam.

Edytowane przez NPC
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hotpoint napisał:

Se betonu tam nalej, a nie żelastwo będziesz wkładał.

Można i betonu, można wolframu, co kto lubi i ma pod ręką.

 

 

Off:

Gdzieś Ty był jak Ciebie mi brakowało? 

 

Nosz spotkam i na trzaskam po tyłku za takie zachowanie!!! Przez Ciebie dostałem depresji kołowrotkowej!

Będzie jak w filmiku "Nie ma takiego bicia" :D 
Wybacz nie będę wstawiał linku bo nie wypada takowego zamieszczać na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NPC napisał:

Gdzieś Ty był jak Ciebie mi brakowało? 

Nie przesadzaj. Pewnie Gruby mnie tu godnie zastępował 

W końcu on się zna na wszystkim i wszystko potrafi spier....ić ?, więc ma chłop doświadczenie.

Wpadłem sprzedać parę suchych tekstów, z których śmieję się tylko ja ?

Antoni-Macierewicz-dziekuje-Polakom-i-ksiezom.-Bez-ich-wytrwalosci_size-360x270.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hotpoint napisał:

Se betonu tam nalej, a nie żelastwo będziesz wkładał.

Karwafa, ten złamas,:P były gorzowianiń, a teraz wyrzutek z Zachodnio pomorskiego wrócił? A Taki był spokój na forum! ;)

 

36 minut temu, Hotpoint napisał:

i wszystko potrafi spier....ić ?

Od tego powinieneś zacząć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NPC Jarku, sam wiesz że starsze produkcje, do lat 90tych, były przyjazne użytkownikowi. Kuraski dolnika były ściągalne, w picker-ach wręcz umieszczało się tam zapasowe szczytówki a nie w osobnych tubach. Prosciej było sobie poradzić z doważeniem kija. Ja, osobiście nie przywiązuję wagi( o zgrozo) do wagi kiłowrotka. Uważam że sensowny nawijak na lata, z metalową obudową nie ma prawa ważyć mało. Powinno się przed zakupem przemyśleć zakup zestawu, szczególnie spiningowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...