Skocz do zawartości

Zawody 2021


PawelL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zajebisty cykl wymyślili we współpracy z Daiwą. Ktoś się wybiera? Ja jestem jeszcze "za cienki" na taki cykl i łowiska daleko, może w przyszłym sezonie. Chyba, że by ktoś coś...?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzes77 napisał:

Zajebisty cykl wymyślili we współpracy z Daiwą. Ktoś się wybiera? Ja jestem jeszcze "za cienki" na taki cykl i łowiska daleko, może w przyszłym sezonie. Chyba, że by ktoś coś...?

Dlaczego uważasz, że jesteś za cienki? Co to w ogóle za kryterium, jeżeli zawody są otwarte? Gdyby nie okres wakacyjny kolejnych etapów, to już bym dzwonił do Ciebie ws. wyjazdu. I nic nikogo nie powinno obchodzić, jak tanią wędką łowię. Mi pasuje. A zawody, sam wiesz, rządzą się swoimi prawami. Pokora, myślenie, konsekwencja itp.

Sorki, nie lubię po prostu, gdy wartościowi ludzie i naprawdę dobrzy wędkarze sami siebie się nie doceniają. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Linek727 napisał:

Dlaczego uważasz, że jesteś za cienki? Co to w ogóle za kryterium, jeżeli zawody są otwarte? Gdyby nie okres wakacyjny kolejnych etapów, to już bym dzwonił do Ciebie ws. wyjazdu. I nic nikogo nie powinno obchodzić, jak tanią wędką łowię. Mi pasuje. A zawody, sam wiesz, rządzą się swoimi prawami. Pokora, myślenie, konsekwencja itp.

Sorki, nie lubię po prostu, gdy wartościowi ludzie i naprawdę dobrzy wędkarze sami siebie się nie doceniają. ?

Całkiem kiepsko siebie nie oceniam, jednak byłem na zawodach na Grębowie i wiem, że w "czubie" stawki nie byłem, więc podchodzę do tego z pokorą. Sprawdzę dokładnie terminy i może gdzieś będę chciał się wbić. Co do sprzętu, to ja wolę np tanie Flagmany od drogich Matrixów, piszę o tych, które miałem. Na methodę będę łowił na Flagmany Cast Master i mam w nosie kto czym łowi obok, też tak jak Ty nie zwracam na to uwagi. Może pomyśl gdzie byś chciał pojechać, ja chyba wybrałbym Bełchatów :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie priorytetem jest nasze GO. A przez covida i mrozik terminarz się przesuwa. Wiem też, że środek wakacji mam zaklepany, bo się ustawiłem na wspólny wyjazd na 3 tygodnie. Dlatego odpuszczam ten cykl, ale sam pomysł jest świetny. Grzesiu, zapisuj się i jedź. Ten dany dzień już nie wróci. Trzeba szarpać, póki się chce. ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Grzes77 napisał:

Całkiem kiepsko siebie nie oceniam, jednak byłem na zawodach na Grębowie i wiem, że w "czubie" stawki nie byłem, więc podchodzę do tego z pokorą. 

Grębów to chyba jedyny zbiornik, gdzie liczą się dalekie rzuty (proszę o sprostowanie jeśli się mylę) Zanim przeszedłem na spinna, to od samego początku mówiłem, że nie sprawiedliwym jest losowanie w feeder czy też spławiku. A tym bardziej przy metodzie. Będąc na kliku zawodach, technika łowienia pomiędzy zawodnikami praktycznie się nie różniła, może jakieś małe detale. Ale prawda jest taka, że jak słabo wylosujesz, to możesz mieć umiejętności Ringersa i nic nie zrobisz. Moje ostatnie zawody feederowe w tamtym roku były 18 lipca i tylko losowanie zadecydowało o tym kto wygrał. Wszyscy łowili podobnie, wtedy też powiedziałem stop, praktycznie o zwycięstwie czy przegranej decyduje losowanie  miejsca przy metodzie, bo każdy z zawodników ma na tyle wysokie umiejętności, że da radę wybronić najlepsze miejsce.

Co innego rzeka, klasyk, wiadomo, też bardzo ważne jest losowanie, ale tam też potrzebne są umiejętności. 

Dlatego też między innymi zachłysnąłem się zawodami Team-owimi  spinningowymi z łodzi, tutaj sam decydujesz gdzie łowisz, na co lub gdzie w danej chwili się przemieszczasz. Dla mnie bajka, bo wraz z partnerem co chwilę ustalasz dalszą strategię, można łowić różnymi metodami itd itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grębów to chyba jedyny zbiornik, gdzie liczą się dalekie rzuty (proszę o sprostowanie jeśli się mylę) Zanim przeszedłem na spinna, to od samego początku mówiłem, że nie sprawiedliwym jest losowanie w feeder czy też spławiku. A tym bardziej przy metodzie. Będąc na kliku zawodach, technika łowienia pomiędzy zawodnikami praktycznie się nie różniła, może jakieś małe detale. Ale prawda jest taka, że jak słabo wylosujesz, to możesz mieć umiejętności Ringersa i nic nie zrobisz. Moje ostatnie zawody feederowe w tamtym roku były 18 lipca i tylko losowanie zadecydowało o tym kto wygrał. Wszyscy łowili podobnie, wtedy też powiedziałem stop, praktycznie o zwycięstwie czy przegranej decyduje losowanie  miejsca przy metodzie, bo każdy z zawodników ma na tyle wysokie umiejętności, że da radę wybronić najlepsze miejsce.

Co innego rzeka, klasyk, wiadomo, też bardzo ważne jest losowanie, ale tam też potrzebne są umiejętności. 

Dlatego też między innymi zachłysnąłem się zawodami Team-owimi  spinningowymi z łodzi, tutaj sam decydujesz gdzie łowisz, na co lub gdzie w danej chwili się przemieszczasz. Dla mnie bajka, bo wraz z partnerem co chwilę ustalasz dalszą strategię, można łowić różnymi metodami itd itp.
Grębów to nie jedyna woda na której dystans ma znaczenie.

Jeśli chodzi o losowanie to też nie jest tak jak piszesz. Złe losowanie decyduje o przegranej, a dobre pomaga wygrać, ale nie decyduje o zwycięstwie.
Co najwyżej zwiększa szanse na sukces.
A swoją drogą zakwalifikowaliśmy się z Pawłem na zawody Pana Ryby 10.04 na Grębowie. Potwierdzone i opłacone. Teraz tylko czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, elvis napisał:

Jeśli chodzi o losowanie to też nie jest tak jak piszesz.

Jest i tyle. Mówię o "top zawodnikach" , a nie zawodach dziadek lub dziecko co pierwszy łowi na metodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...