Skocz do zawartości

Feeder z łodzi


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wiedziałem, że prędzej czy później jakiś Gamoń będzie próbował łowić z łodzi feederem i opublikuję to na YT.
No dramat... Spędziłem na łodzi - spławik - kilkanaście lat, gdzieś około od 12 roku roku życia do 25. Spędziłem setki jak nie tysiące nocy na łodzi i nie jest realnym, miłym, przyjemnym to, aby na feeder z łodzi łowić.
W czym polega problem? Nawet jak jest flauta i "idealnie" spuścimy kotwice na rufie i dziobie, to zawsze będzie łódką kołysać, czyli linki z kotwami zawsze się napianają lub luzują. Co za tym idzie szczytówka najnormalniej w świecie może drażnić, bo raz się napina, raz luzuję. Uważam, że przyjemność z takiej pracy szczytówki jest znikoma.
Co będzie następnym krokiem, będziemy łowić ze statku podczas przemieszczania się? Byleby powstał film,  bo nikt tak nie łowił...
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grendziu napisał:

W czym polega problem? Nawet jak jest flauta i "idealnie" spuścimy kotwice na rufie i dziobie, to zawsze będzie łódką kołysać

Dawno temu, jak feeder u nas niemal raczkował, czytałem artykuł w "WW" Facet na tak specyficznym jeziorze wędkował (płytkie) Że z brzegu nie było szans. Wędkował na feeder, ale nie trzymał kijków na łodzi, a miał skręcane podpórki, bodajże składy co pół metra. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
8 minut temu, ArekH napisał:

Dawno temu, jak feeder u nas niemal raczkował, czytałem artykuł w "WW" Facet na tak specyficznym jeziorze wędkował (płytkie) Że z brzegu nie było szans. Wędkował na feeder, ale nie trzymał kijków na łodzi, a miał skręcane podpórki, bodajże składy co pół metra. 

 

Ok, rozumiem, że wędki opierał na podporkach za łódka i nie stykły się z łodzią? A sama łódź była jakby pomostem, czy "puszką" w której siedział, podbierał, zarzucał. Mimo wszystko takie coś też nie powinno być przyjemne podczas łowienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy flaucie i dwóch rzuconych kotwicach pod kątem rozwartym oraz ciężkim koszyku, da się tak łowić. Szczególnie, gdy ryby biorą zdecydowanie. Jednak, łowiąc z łodzi, wolę bata lub bolonkę - dają pole manewru dla łajby bez ruszania zestawu. Przy ultradelikatnych braniach (a znam historie, gdy łowiono na połówkę joka, bo wtedy tylko były wcięcia), takie łowienie nie ma sensu.

Swoją drogą, bardzo pozytywny gość - to wielka sztuka umieć się tak ciągle uśmiechać i cieszyć. I fajno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Linek727 napisał:

Przy flaucie i dwóch rzuconych kotwicach pod kątem rozwartym oraz ciężkim koszyku, da się tak łowić.

Tak podchodząc to da się i przy 10 w skali buforra???

Na łódce każdy ruch, hol ryby powoduje naprężenie/poluzowanie i ruch lin. Kotwic na dziobie oprócz głębokości najlepiej ustawić po lekkim skosie i jak najdalej wysunięte, potem kilka razy naciągając, tak ograniczając ruch. Ale ruchu łodzi nie unikniesz, co skutkuje ciągłą pustą zmianą szczytówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

Tak podchodząc to da się i przy 10 w skali buforra???

Na łódce każdy ruch, hol ryby powoduje naprężenie/poluzowanie i ruch lin. Kotwic na dziobie oprócz głębokości najlepiej ustawić po lekkim skosie i jak najdalej wysunięte, potem kilka razy naciągając, tak ograniczając ruch. Ale ruchu łodzi nie unikniesz, co skutkuje ciągłą pustą zmianą szczytówki. 

Jezu, a o czym ja pisałem? Rozbiłeś mnie w puch ? I pył.

Idę spatku, buźki. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
7 minut temu, Linek727 napisał:

Rozbiłeś mnie w puch ? I pył.

Przynajmniej jesteś o kilka deko lżejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...