Skocz do zawartości

Wędkarstwo na wyspach


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sory Jarku, ale wątek jest do bani. Takie rzeczy to w sieci mogę sobie wygooglać. Myślałem że masz jakieś własne przeżycia i to różne niż w sieci. Dla mnie pudło, ze wskazaniem na strzał w stopę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ArekH napisał:

Myślałem że masz jakieś własne przeżycia i to różne niż w sieci. Dla mnie pudło, ze wskazaniem na strzał w stopę. 

A myślałeś, że to jest podział białe czarne czyli tam jest niebo a w PL piekło?

No to muszę Cię zmartwić, tak nie ma.  Wbrew pozorom Ty łowisz skuteczniej i często lepszym sprzętem niż jukej.

Napisałem, żebyście pytali co może was interesować, to napisaliście, że moje łowienie tylko ja łowię jak łowię i może różnica być w stosowaniu żyłki zamiast plecionki, haczyka bez zadzioru w odpowiednim rozmiarze, zakazu stosowania zestawu samo zacinającego czy to w metodzie czy w karpiowaniu. Jakieś duże różnice pomiędzy wędkarzem z jukej a Tobą? Nie bardzo. Może tyle, że łowią na dostosowany sprzęt do łowiska i ryb czyli dla nas wędkarzy z PL minimalizacja.

 

Łowiska mają płytkie i małe, zazwyczaj jakieś po kopalniane po wydobyciu żwiru, piasku czy co oni tam kopali. Spowodowane jest to tym, że na 2-3 metrach są głazy o ciężarze @Hotpoint a głębiej jeszcze większe, pomiędzy nimi jest glina jako cement.

Rzeki w większości są płytkie z tego samego powodu

 

Ryb nie ma tyle jak piszą niektórzy którzy jeżdżą na komercje, na komercji to masz ryby i w PL. Przeważają ryby małe i średnio małe, dużych ryb powiedzmy z przedziału dla karpia do 15 kg to jest może jedna czy dwie na zbiornik 10 ha, po prostu nie rosną w tych sadzawkach do dużych rozmiarów. Nie mają gdzie urosnąć :D

 

Znajdziesz duże wody z dużymi rybami, duża woda i duże ryby to duże opłaty, jakieś różnice pomiędzy PL a UK? Minimalne ale tego nie powiedzą na YT.

 

A no i tam jest tyle dużych ryb, że na porządne ryby to jadą do Francji, Hiszpanii. To już Irlandia jest lepsza do połowu szczupaka na spinning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NPC napisał:

No to muszę Cię zmartwić, tak nie ma.  Wbrew pozorom Ty łowisz skuteczniej i często lepszym sprzętem niż jukej

P................SZ tu nie ma ryb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, NPC napisał:

A myślałeś, że to jest podział białe czarne czyli tam jest niebo a w PL piekło?

Nie rób ze staruszka głupka. Nigdzie nie ma monochromatycznie. To tak jak że każdy Polak to pijak. To są brednie i kalumnie. Ktoś próbuje odebrać mi koronę. Myślę, że większość liczyła po prostu na własne doświadczenia, przedstawione luźnym językiem. Nie spodziewałem się rewelacji. Widzisz, ale to tylko mój pogląd. Lukowi wiele można zarzucić. Raczej nie lubi własnego kraju, a wręcz mam wrażenie że się go wstydzi, ale wiedzę przekazuje rzetelnie i dokładnie. Za filmy stricte wędkarskie zawsze ma u mnie łapkę w górę. Przeraża mnie ta jego gloryfikacja. Świat to debile, a Angole Wią! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...