Skocz do zawartości

Jak skutecznie kotwiczyć łodzią na rzekach


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Przypomniał mi się problem z którym spotkałem się przed laty. Mając RIB-a i pływając po rzece Warta mieliśmy problem aby zakotwiczyć w wodzie.

Do tego był jeszcze 40KM silnik zaburtowy, niestety nurt Nas przesuwał, a miejscówka, która upatrzyliśmy sobie odchodziła po jakimś czasie, więc na nowo musieliśmy podpływać.

Na wodach stojących i mały nurtem wiem jak się zachować, przerabiałem mocowanie łodzi aby stała niemal nieruchoma tysiące razy, ale sztuki stania w jednym miejscu na jakiejś Wiśle nie posiadam, a dryfowanie nawet wolne mnie denerwowało jakoś....

Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nigdy nie lubiłem wędkować z jednostek plywających, tym bardziej na rzece, więc nie wiem. Jedyne mądre co Mi do łepetyny przychodzi, to przyjrzeć się kotwicom barek rzecznych. One jakoś sobie radzą. Na pewno można coś w skali mikro, podobnego dostać. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu Powiem tak - osobiście nie miałem i nie mam łodzi

Ale wujostwo miało łudki z motorem lub bez różne różniaste. Mieli rownież działki na kanałem gdzie sporo ludek cumowało.

Wypływalismy często na Regalice wędkować,  wujostwo a było ich trzech, kotwiczyło za pomocą szyny kolejowej zarzucanej z obu stron łódki. Odcinki szyny to około 25-30 cm wypalony z jednej strony otwór.

Takie najprostsze a za razem skuteczne rozwiązanie stosowali.

Nie znam rzek na których wędkujesz , ale celowo podałem nazwę Regalicy moze znasz i będziesz miał jakieś porównanie 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...