Skocz do zawartości

Niewielka, miękka przynęta do zakładania na haczyk.


Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co, jak już siadłem do forum to pisać będę. :)


Za chwilę rozpoczynam kolejny sezon zabawy w łowienie batem.
Sprzęt ten sam, czyli wspaniały, od wielu lat używany bacik Trapera.
Tym razem, pokombinuję z przynętami i szukam, czegoś, czego nie używałem, stąd ten wątek.

- Nie ma znaczenia jakie ryby będę łowić, to ryby zadecydują.
- Miejsce to jeziora, z brzegu i pomostu, na głębokości 0,5-3 m.
- Ważne, by przynęta dała się założyć na haczyk (nr. 10-18) i nie spadała przy zarzucaniu, czyli musi być dość miękka, ale i elastyczna.
- Ważne, by przynęta miała tą samą wielkość (coś jak kulki), lub nadawała się do uformowania w podobnej wielkości kształty.
- Skład, zapach, kolor nie mają znaczenia, oby to były przynęty na bazie składników naturalnych, nie sztucznych jak styropian itp.
- Dostępność w krajowych sklepach internetowych, bo nie liczę, że w Giżycku takie wynalazki znajdę, a jak się skończy, to muszę dokupić.
- Cena? I tak za to sam płacę, więc cena niby obojętna, ale bogaty nie jestem i nie zaszaleję nie wiadomo ile.
- W podsumowaniu chodzi mi coś w typie ciasta wędkarskiego w kulkach lub jak to chyba na SiG ktoś podawał: Fjuka?
- Groch, konopie, itp to mniej więcej ten rozmiar, ale groch trochę za duży, a konopie za twarde, no i z tymi dwoma dużo zabawy w gotowanie. W razie braku pomysłów zostaje mi pęczak.

Wszelkie informacje mile widziane, lub pomysły jak taką przynętę pozyskać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pszeniczka, pęczak i kuku z puszki, inne miękkie wynalazki są ??? warte, czym prościej, tym lepiej, ja na "miękko" niczym innym bym nie kombinował ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Grendziu napisał:

Pszeniczka, pęczak i kuku z puszki, inne miękkie wynalazki są ??? warte, czym prościej, tym lepiej, ja na "miękko" niczym innym bym nie kombinował ???

Panie, Pan czyta ze zrozumieniem albo pepsi odstawi. :)
Naturalne przynęty: pęczak i pszenica od dawna stosuję i bardzo lubię. Kukurydza puszkowana także (tyle, że tu muszę ją sortować, by była podobnej wielkości).
To już mam i robiłem.
Pytam o coś zamiennego, co właśnie tym co pisałem mógłbym porównać.
Bawię się w swoje badania, więc i pomysłów szukam jak je można urozmaicić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, Kotwic napisał:

Panie, Pan czyta ze zrozumieniem albo pepsi odstawi. :)
Naturalne przynęty: pęczak i pszenica od dawna stosuję i bardzo lubię. Kukurydza puszkowana także (tyle, że tu muszę ją sortować, by była podobnej wielkości).
To już mam i robiłem.
Pytam o coś zamiennego, co właśnie tym co pisałem mógłbym porównać.
Bawię się w swoje badania, więc i pomysłów szukam jak je można urozmaicić.

 

6 minut temu, Grendziu napisał:

inne miękkie wynalazki są ??? warte,

Czytam ze zrozumieniem ???

 Ale ok do celów naukowych, kupuj Pan i marnuj "kasę podatników". 

Żarcik, wiem, że ze swoich to ogarniasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kotwic polecam to. Miałem, jest bardzo elastyczne, ocieka olejem i rozmiarowo dla płoci i wzdregi będzie ok 498edb8b615958b7623c2eb8a81472ea.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Splot napisał:

@Kotwic polecam to. Miałem, jest bardzo elastyczne, ocieka olejem i rozmiarowo dla płoci i wzdregi będzie ok 498edb8b615958b7623c2eb8a81472ea.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

A ten o amurach znowu trolluje ???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Splot napisał:

@Kotwic polecam to. Miałem, jest bardzo elastyczne, ocieka olejem i rozmiarowo dla płoci i wzdregi będzie ok 498edb8b615958b7623c2eb8a81472ea.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

I właśnie w tym kierunku główka moja podąża.
A ten ociekający olej to pewne że olej? Specjaliści na uchodźstwie nic tam od siebie nie dodawali? :)


Dziękuję bardzo.
Jeśli ktoś ma jeszcze inne pomysły to śmiało, ryby zaczną u mnie brać dopiero na początku kwietnia, więc zdążę zakupić przynętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie w tym kierunku główka moja podąża.
A ten ociekający olej to pewne że olej? Specjaliści na uchodźstwie nic tam od siebie nie dodawali? :)

Dziękuję bardzo.
Jeśli ktoś ma jeszcze inne pomysły to śmiało, ryby zaczną u mnie brać dopiero na początku kwietnia, więc zdążę zakupić przynętę.
Nie smakowałem ale konsystencją i zapachem przypominało olej z krylem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, suwi napisał:

Pomysł jeszc,e o sztucznej ochotę fajna miękka no i rozmiar sporawy 

Tutaj dostaniesz burę od @elvis, bo nie wolno???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...