Skocz do zawartości

Niewielka, miękka przynęta do zakładania na haczyk.


Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj dostaniesz burę od [mention=4]elvis[/mention], bo nie wolno
Można, przecież w spiningu jest dozwolona.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Grendziu napisał:

Tutaj dostaniesz burę od @elvis, bo nie wolno???

Jak nie wolno to szybko ? umiesz ja na pierscieniach nie ma wyglądu ochotnik nabijasz 3 do 6 kawałków i masz sporą sztuczną przynętę  Jednak Piotr nie chciał plastiku więc i tak odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego planu to spróbuj na gumę to żucia. Poważnie. Kiedyś łowiłem karasie. Z innych ciekawych pomysłów spróbuj żelków.

Co do Fjuki to sam się nad nią zastanawiam, a mój kolega ją ma, bo dostał cały zestaw do testów. Jest "związany" ze sklepem który prowadzi sprzedaż, a swego czasu był też związany z Method Mania. Chodzi o Bartka Buczka.
W najbliższym czasie nie będę chyba miał okazji się z nim widzieć, dopiero na początku maja na zawodach. Miał nawet do mnie dzisiaj dzwonić. Jednak postaram się wcześniej zaopatrzyć w tą przynętę. Tak więc jest szansa by ją zabrać na zlot jeśli będzie nam dane się tam spotkać. Ewentualnie jeśli będę miał to mogę wysłać lub przekazać Suwiemu.

Wspomniane przez Michała miękkie oleiste pellety też mam. W moim arsenale znajdują się chyba krill. F1 i orzech tygrysi.
Postaram się coś ogarnąć i przekazać Łukaszowi jak przyjedzie na święta. O ile przyjedzie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2021 o 20:57, suwi napisał:

@kotwica propozycja @Splot jest bardzo fajna chyba gdzieś mam jak znajdę dam Ci na próbę Pomysł jeszcze o sztucznej ochotkę fajna miękka no i rozmiar sporawy 

Dzięki, to ciekawy pomysł i nawet jestem w stanie łowić na to legalnie, ale chyba na ten sezon nie zdążę załatwić papierów. ?

Dziękuję Wszystkim za propozycje przynęt i pomysły. O takie propozycje przynęt mi chodzi.
Czy pamiętacie ten Sonubaits soft hooker pellets, jak bardzo jest elastyczny? Czy można go łatwo założyć (przebić grot) na haczyk i skutecznie zaciąć niewielką rybą, około 15 cm długości? Bo bezwzględnie przynętę będę zakładać bezpośrednio na haczyk, bez gumek, włosa itd.

W grę wchodzi również ciasto, a jest tego trochę, tyle, że nie będzie pewności, czy za każdym razem zrobię podobnej wielkości kulki.
A jak na szybko przeglądałem sklep, to tutaj nawinęło mi się takie coś: https://sklepdrapieznik.pl/ziarna/16755-konopie-i-slimaki-frenzied-hempseed-and-snails-4mm.html nie wiem tylko, jak elastyczne są te ślimaki i czy nie rozpadają się na kawałki. Ktoś może używał?

O żelkach też myślałem, ale mają zbyt nieregularny kształt. Mi najbardziej pasują kulki o średnicy 4-5 mm. Może są takie z żelatyny albo jakiejś innej galarety, jak agar-agar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to ciekawy pomysł i nawet jestem w stanie łowić na to legalnie, ale chyba na ten sezon nie zdążę załatwić papierów.
Dziękuję Wszystkim za propozycje przynęt i pomysły. O takie propozycje przynęt mi chodzi.
Czy pamiętacie ten Sonubaits soft hooker pellets, jak bardzo jest elastyczny? Czy można go łatwo założyć (przebić grot) na haczyk i skutecznie zaciąć niewielką rybą, około 15 cm długości? Bo bezwzględnie przynętę będę zakładać bezpośrednio na haczyk, bez gumek, włosa itd.
W grę wchodzi również ciasto, a jest tego trochę, tyle, że nie będzie pewności, czy za każdym razem zrobię podobnej wielkości kulki.
A jak na szybko przeglądałem sklep, to tutaj nawinęło mi się takie coś: https://sklepdrapieznik.pl/ziarna/16755-konopie-i-slimaki-frenzied-hempseed-and-snails-4mm.html nie wiem tylko, jak elastyczne są te ślimaki i czy nie rozpadają się na kawałki. Ktoś może używał?
O żelkach też myślałem, ale mają zbyt nieregularny kształt. Mi najbardziej pasują kulki o średnicy 4-5 mm. Może są takie z żelatyny albo jakiejś innej galarety, jak agar-agar?
Pellety sonu są dość twarde i trwałe. Spokojnie nawleczesz na hak. Z tym że haki powinny mieć okrągły i szeroki łuk kolankowy.
Możesz też robić samemu pellet stosując np. Pokarm dla zwierząt i odpowiednio go przygotowując. Coś na zasadzie Expandera
Możesz zrobić krążki z chleba tostowego wg przepisu Luka. Odpowiednio spreparowane potrafią zrobić świetną robotę.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, elvis napisał:

Pellety sonu są dość twarde i trwałe. Spokojnie nawleczesz na hak. Z tym że haki powinny mieć okrągły i szeroki łuk kolankowy.
Możesz też robić samemu pellet stosując np. Pokarm dla zwierząt i odpowiednio go przygotowując. Coś na zasadzie Expandera
Możesz zrobić krążki z chleba tostowego wg przepisu Luka. Odpowiednio spreparowane potrafią zrobić świetną robotę.

O Panie, dzięki wielkie za informacje i dobre pomysły. ?

Co prawda przynęta z chleba tostowego wydaje się ciekawa, ale musiałbym sobie odpowiedni wycinaczek zrobić.

Ale za to podoba mi się nakierowanie na własnej produkcji granulat.
Mam pewnie z 1 kg drobnego granulatu dla o średnicy 0,3-0,5 mm i to chyba wykorzystam jako składnik. Teraz tylko dopracować lepiszcze: kasza manna lub żelatyna. Coś mi się wydaje, że niebawem rozpocznę testy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panie, dzięki wielkie za informacje i dobre pomysły.
Co prawda przynęta z chleba tostowego wydaje się ciekawa, ale musiałbym sobie odpowiedni wycinaczek zrobić.
Ale za to podoba mi się nakierowanie na własnej produkcji granulat.
Mam pewnie z 1 kg drobnego granulatu dla o średnicy 0,3-0,5 mm i to chyba wykorzystam jako składnik. Teraz tylko dopracować lepiszcze: kasza manna lub żelatyna. Coś mi się wydaje, że niebawem rozpocznę testy :)
Chleb możesz wycinać choćby skuwką od długopisu.
Jeśli zaś chodzi o pellety własnej produkcji to za pomocą strzykawki można je nawilżyć np. Galaretką smakową. Dzięki temu będą lepiej trzymać się haczyka i zyskają nowe smaki i kolory. Wystarczy rozpuścić galaretkę w niewielkiej ilości wody, nasypać trochę granulatu do dużej strzykawki, zaciągnąć trochę płynu, zatkać palcem otwór i niczym profesjonalne przyrządy próżniowe zassać płyn który w wyniku podciśnienia wejdzie do granulatu. Po chwili zwolnić palec i w razie potrzeby powtórzyć.
Pellet powinien tonąć co będzie widać w strzykawce. Następnie odlać nadmiar płynu, wyjąć pellet i odstawić do lodówki, władając uprzednio do jakiegoś woreczka by nie chlonął zapachów. Można też lekko wycisnąć powietrze.
Kiedyś, jeszcze na sig-u zdaje się że Robert s7 robił takie doświadczenia.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za propozycje, @elvis za przesłane przynęty a @suwi to dostarczenie ich do mnie i chwilę pogaduszek.

Właśnie nabyłem zezwolenie na wędkowanie i niebawem zaczną się testy i łowienie ryb.
Co ostatecznie pójdzie w ruch to się okaże, bo nie zdążyłem jeszcze zweryfikować czego szukam, ale pewnie coś z pomysłów na własne przynęty będzie podstawą.

Gdzieś w międzyczasie pewnie skrobnę co wymyśliłem, lub czego jeszcze szukam.

Dziękuję raz jeszcze, a proponować można ciągle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...