Skocz do zawartości

Jakość nie ilość w nęceniu ryb


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.11.2015, 22:35:16, Grendziu napisał:

A o dipach myślałeś? Dla mnie firma Mckarp robi zajefajne koncentraty, zapach ochotki niemal wszędzie bardzo dobrze mi się sprawdzał. Testowałem różne smaki "ochotkowe" i nic ich nie przebiło.

Dodatkowo granulat czerwony tej samej firmy o w/w zapachu robił w tym roku różnice na wodzie. Tanie, polskie i skuteczne, jakoś możliwe :)

Gdzie się zaopatrujesz Darku w produkty tej firmy? Ja cenię sobie Lorpio. Na moich rzekach radzą sobie doskonale. Mieszam z tanią mączką rybną oraz z mielonym Aller Aqua. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Ja jeżeli chodzi o wędkarstwo spławikowe nęcę tylko i wyłącznie grubo. Przeważnie są to ziarna z kolby kukurydzy które sam zbieram i suszę. Przed wypłynięciem moczę i wysypuję z wiadra na miejscówce. Efekt jest taki że nie trzyma się tego drobny biłoryb. Bez dodawania jakiejkolwiek zanęty i atraktorów łowiłem naprawdę dorodne leszcze,liny i płocie. Nie marnuje się zanęta a duża kukurydza wabi naprawdę dorodne ryby. Takich kolb można nazbierać naprawdę wszędzie i jest to duża oszczędność.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlasiak, czy możesz napisać coś więcej? Jak przygotowujesz kukurydzę i w jakich ilościach ją sypiesz?

Ja osobiście lubię i cenię walory kuku,szczególnie wtedy jak wybieram się  na większe ryby. Jej naturalny zapach i kolor potrafi skusić naprawdę okazałe ryby. 

Może ktoś pokusi się opisać swoje doświadczenia z tą przynętą i zanętą w jednym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję zanęty Bruda nie mają żadnych grubych frakcji i dla tego ją lubię bo wole sam dodać to co chce.

Gotowane konopie.

Gotowana kukurydza albo z puszki.

Pinka , białe robaki czasem czerwone krojone. 

Kukurydze gotuję od paru lat, przeczytałem dziesiątki przepisów ale jeden jest najlepszy :) Na wolnym ogniu gotuję około 30 minut potem w ręcznik i w kołdrę na około 2h  Twardawa duża i nierozsadzona jak popkorn jest idealna do nęcenia i założenia na włos .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukurydzę wrzucam do wrzątku na noc żeby spuchła i zmiękczała. Na haczyk natomiast zakładam 2 z puszki. Kukurydzę wysypuję z wiadra dokładnie nad miejscem gdzie będę łowił ok 2,5 kg resztę po troszku donęcam z procy. W tym roku na swoim tak nęconym łowisku łowiłem piękne liny największy 3,75 kg. Ryby się tego naprawdę trzymają. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator
Dnia 2.11.2015 o 21:46, Grendziu napisał:



Mój najskuteczniejszy wzór na sukces:

20% robactwa (białe i pinka oczyszczone i zdipowane tak aby nie było nieprzyjemnego zapach azotu)
20% konopie gotowane i prażone.
40 % zanęty - gotowej bądź kupnej
15 procent drobnego pelletu (halibut, fishmix, ochotka i inne śmierduchy).
do 5% przypraw w tym kopromelasa, sól, papryka mielona, czy z dipów smaki ochotka, banan, ananas.


 

W tym roku sporo eksperymentowałem, niemal za każdym razem robiłem trzy zanęty.
1. j.w w cytacie - jako do donęcania przeważnie spombem.
2. Do koszyczka, gdzie głównie na jeziorach całość była doprawiana dipami i dodawałem ziemię bełchatowską.
3. Pellety do hybrydy.

Czasami do punktu 2. dodawałem na sucho trochę pelletu przy tradycyjnym feederze. Sam się zastanawiam jaki nęcić w roku 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...