Skocz do zawartości

Koszyczki i foremki do metody


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze w swoim arsenale Hydrus od Browninga. Miałem robić porównanie, ale właśnie ze względu na jego brak przy sobie chyba odpuszczę. 51da2b370149a4c34d738f4ce888fc23.jpg10daa4cb0348e9cc8e557479167594ca.jpg
Mam też podajnik od Romka HANDMADE 95e2544358dc06e0eac4ac29a46ed920.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja testowałem teraz trzy koszyczki w weekend. Znana mi już hybryda GURU, BANJO Prestona, oraz Korum do robaczków. Banjo in plus, na temat Korum do robaczków nie mam jeszcze wyrobionej opinii, robi niesamowite wrażenie, jednak robale się w nim jakby zatykają i nie zawsze wychodzą...

Nie mam zamiaru za bardzo coś zmieniać, dla mnie GURU i BANJO to podstawa na każdej wodzie. Muszę się przełamać jeszcze do siatki PVA i sprawdzić jak to będzie funkcjonować na jeziorach...:icon_arrow1:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę o statkach i przede wszystkim muszę przekonać się do pelletu, nigdy go nie używałem. Raz FB tylko zrobiłem to wyszedł taki, że karpiowi jakby spadł na łeb to by go zabił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mav3rick napisał:
Ja też myślę o statkach i przede wszystkim muszę przekonać się do pelletu, nigdy go nie używałem. Raz FB tylko zrobiłem to wyszedł taki, że karpiowi jakby spadł na łeb to by go zabił...


Do testów proponuję używać sprawdzonych produktów. Szczególnie tych które ciężko popsuć. No i robić to w niewielkich ilościach. Ja mogę polecić oczywiście Ringersa Microsa i z Bait-tech Carp&Coarse. Z tym, że ten drugi bardzo łatwo przemoczyć, ale nawet po przemoczeniu puchnie i podejmuje pracę. Czego nie można powiedzieć o polskich wynalazkach. Przerobiłem większość dostępnych pelletów. W tym sezonie odpuszczam i nie kupuję już nowych, no chyba, że dobrze rokują i są sprawdzone przez innych. Z tanich i dobrych mogę polecić Coppensa, to nic innego jak Lorpio czy Ms1 Mondial-F z tym że o połowę tańszy. Jest możliwość zakupu na wagę w cenie około 10,50/kg.
I jeszcze jedno, jeśli coś używam pierwszy, raz to nigdy nie trzymam jak to mówią: ile milimetrów średnicy tyle minut w wodzie. Z reguły jest to około połowę tego czasu plus ewentualnie dowilżanie ze spryskiwacza. Następnie robię testy małych próbek z dłuższym czasem moczenia. I tak aż do "popsucia". I taki popsuty mixuje 1:1 z chlebem tostowym i mam Super Mix.
No i każdy namoczony pellet musi dojść. Zazwyczaj jest to minimum 30 minut. Jedne wymagają międzyczasie mieszania, a inne wręcz przeciwnie. Nie dotykać!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis jak przerobiłeś tyle ,to może opisz które lubia mieszanie a które nie
 

No i sobie narobiłem roboty...
Tak więc wg. mnie, najbardziej wrażliwe na mieszanie są te wszystkie pseudo pellety polskich producentów. Są to z reguły granulaty i to ze względu na sposób produkcji i skład nie tworzą odpowiedniej konsystencji. Większość markowych produktów nie jest tak wrażliwa. Wszystko zależy głównie sposobu namaczania. Np. Micros wg Phila należy zalać tak by woda go nie przykryła, zamieszać i odstawić na kilkadziesiąt minut by doszedł.
Inne pellety najlepiej jest po wstępnym namoczeniu, przesypać do większego pojemnika tak by nie było zbyt grubej warstwy. Pozwoli to na w miarę równomierne nawilżenie. Nie będzie takiej bardziej klejącej warstwy na dnie pojemnika. I w tym przypadku możliwe jest delikatne mieszanie, a w razie potrzeby nawet dowilżanie. Jednak nie w pierwszej fazie namaczania. Znacznie bezpieczniej jest przekręcić pellet do góry dnem w specjalnych pojemnikach. Ważne by nie uszkodzić zewnętrznej warstwy pelletu zanim środek nie wchłonie z niej nadmiaru wody.
Oczywiście każdy może sobie wypracować swój sposób przygotowania pelletu i nie musi się ze mną zgadzać. Ważne by działało.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...