Skocz do zawartości

Jezioro Sławskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Właśnie zapadła decyzja, że rzutem na taśmę jadę na zawody nad to jeziorko.|
Trochę ciekawostek z wikipedii:
 

Długość efektywna 9200 m, szerokość efektywna – 1510 m, długość linii brzegowej misy jeziora 24 650 m. Na jeziorze występują wyspy o łącznej powierzchni 10,6 ha. Jezioro zasilane jest oprócz kilku mniejszych cieków przez strugę[2] Czernicę z południowego wschodu i strugę[2] Cienicę z południowego zachodu. Z jeziora bierze swój początek rzeka Obrzyca odpływająca w kierunku północnym.

Według badań przeprowadzonych przez pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, wody jeziora charakteryzują się niską jakością ze względu na skład fizyko-chemiczny oraz średnią jakością pod względem bakteriologicznym. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest zrzut nieczystości z miejscowości nadbrzeżnych oraz kilkudziesięciu ośrodków wczasowych. Z badań wynika również, iż jakość wód jeziora obniża się systematycznie od pierwszego badania w 1991 r.[1] Wielokrotnie informowano też o złym stanie wody w jeziorze w latach 2015 - 2019 [3]

Nad jeziorem stacjonuje grupa WOPRu Wschowa.

Podczas akcji germanizacyjnej nazw miejscowych i fizjograficznych historyczna nazwa niemiecka Schlawasee została w 1937 r. zastąpiona przez administrację nazistowską sztuczną formą.

Oraz kilka filmików które obejrzę "z chwilę"
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Po pierwszym dniu 28 miejsce na około 120 drużyn, mogło być lepiej, ale nie jest też najgorzej jak na pierwszy raz ???
#teamZeus #jezioro #sławskie

 

IMG_20210508_151528.jpg

IMG_20210508_075428.jpg

IMG_20210508_075426.jpg

IMG_20210508_075422.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zawody jakby zeszły na plan dalszy. Bo jakże może być inaczej gdy jedzie @Grendziu z @Kubik a do tego dołącza Paweł i Radek. Jezioro duże, Impreza Top, ale będzie też kojarzyć mi się z bardzo gęstym powietrzem, w którym wszystko się psuło ???

1. Przetwornik 360 Mega Imaging - a w zasadzie uchwyt pękł przy dużej prędkości. - nie wyciągnąłem przed zmianą miejscówki - moglją wina, na szczęście nie utopił się cały. 

2. Sinik dziobowy montowany na jednej śrubie spadł na Radka - masakra, aby uchwyt do dziobowki zaprojektować w ten sposób, usterka naprawiona, działa dalej. 

3. Piasta w przyczepce rozwalona i łódka zostawiona po drodze. 

4. Wędka złamana,  czubek, nie wiadomo kiedy. 

5. Łódka porysana, niestety m. in. Przez łódkę sędziego przy mierzeniu ryb i tutaj mały prztyczek w nos dla organizatorów, nie może być tak, że łódki się obijają między sobą, gdy jest pomir ryb. 

Czy można więcej zepsuć podczas jednej wyprawy? 

Co do samej imprezy, super, wszystko na najlepszym i największym poziomie. 

Jak to się mówi, Co było w Sławie, pozostaje w Sławie. Kto nie był niech żałuję. 

Akwen wędkarski ciekawy, kiedyś może tam wrócę. ???

 

 

received_307314160888382.jpeg

received_812234016066802.jpeg

received_297131701910923.jpeg

received_139803928071169.jpeg

received_1096885824122344.jpeg

received_335802621243975.jpeg

received_466446657904046.jpeg

received_920533588731872.jpeg

received_240326441217220.jpeg

received_472952527376261.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2021 o 08:55, Grendziu napisał:

w którym wszystko się psuło

Kiedyś Tobie pisałem że jak będziesz do mnie jechał na ryby, to nic nie musisz zabierać wszystko ci dam. Odwołuję to. Wszystko masz mieć swoje. Nie zbliżaj się do moich rzeczy. 

  • Haha 2
  • Heart 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, ArekH napisał:

Kiedyś Tobie pisałem że jak będziesz do mnie jechał na ryby, to nic nie musisz zabierać wszystko ci dam. Odwołuję to. Wszystko masz mieć swoje. Nie zbliżaj się do moich rzeczy. 

Uwierz mi, było warto ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...