Skocz do zawartości

Piotroś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założyłem ten post, z prośbą o doradzenie w wyborze kija i młynka. Mam kilka opcji, dodam że chcę wędkować przeważnie w rzece głównie szczupak ew. Sandacz.
Jeżeli ktoś miałm do czynienia z którymś wędziskiem to Proszę o jakąś opinie
1. Spining Berkley Fire Flex SPIN 274cm / c.w. 15-40g
2. D.A.M. EFFZETT METH 2,70m 10-45g
3. LARUS CHANGEFLICK SPIN długość od 1,8m-2,10m ( ten się wyróżnia, można go samemu wydłużyć (210cm ) lub skrócić (180cm ) dość ciekawy dodatek tylko czy nie zaburza pracy kija, miał ktoś styczność z owym kijem ? )
4. PENN Squadron LABRAX 702 210cm/c.w.10-30 g
5. ABU GARCIA Venerate 2,01m 30g
6. KONGER Vectron Stratos 270/30g
A do tego młynek 1. CORMORAN CORCAST 4PiF SUPER JET 3000
2. DAM Quick Ammo 440 FD
Na sprzęt chcę przeznaczyć około 300 zł z góry dziękuje za każdą opinie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Napisałeś, że chcesz łowić głównie w rzecze, jakiej rzece i czy z łodzi?  Rozbieżność długości kijków jest dość duża, jedne sugerują połów z brzegu 270+cm inne z łodzi....

No i czym planujesz łowić na zestawie końcowym? Ciężary. 30/45g jako maks robi dość dużą różnice :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeka Nogat, Słusznie zauważył Pan, że rozbieżność duża,to dlatego, że łowie i z łodzi i z brzegu. Posiadam kijek 270 shimano i na łodzi daje sobie z nim rade.
Co do ciężaru, chcę taki bardziej uniwersalny kijek, który też da rade postukać o dno. W planach na przyszły rok mam też wyjazd do Szwecji.
Przynęty, głównie gumy, cykady blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeśli ma być z brzegu i też z łodzi czasem to obstawiałbym propozycję 1. i 4. - poprosiłem aby RS także Ci podpowiedział i inni forumowicze, którzy na spinnie zjedli trochę bardziej zęby niż ja :)

Najlepiej jest mieć te kijki w ręku i chociaż móc nim się pobawić na sucho, każdy lubi coś innego :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przedział cenowy masz nie duży jak na kij+kołowrotek ale jeżeli już to na temat wędzisk podanych w poście nic Ci nie mogę polecić. Bardzo fajne kijie są dragona z serii milenium polecił bym Ci ten http://allegro.pl/wedka-dragon-millenium-zander-2-70-35g-gratis-i5777784168.html. Raz że będziesz wędkował z brzegu to przyda Ci się dłuższy kij a dwa miejscami nurt w rzece jest mocniejszy i kij o wyrzucie 10-35g będzie się wyginał jak leszczyna Ja np tego nie cierpię. Kijek musi czuć przynętę. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś to tak:

3,4,5 będzie ciężko łowić z brzegu zwłaszcza w rzece. Z tych wybranych wędek wziąłbym pierwszego Berkleya, aczkolwiek na pewno lepiej będzie poszukać właśnie np. u Dragona jakiegoś Milleniuma czy też Black Rocka do 35gr u Okumy (używanego). A z kołowrotkiem będzie ciężej, bo sprzęt do łowienia na rzekach to raczej nie plastikowe młynki ;) Na moje to Passion 3000 lub 4000 będzie najrozsądniejszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...