Skocz do zawartości

A może coś o boksie?


Bebzon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze lubiłem oglądać boks, więc czekam niecierpliwie na weekend. Najpierw Kownacki - Helenius, dzień później Fury - Wilder. Macie jakieś swoje typy w tych walkach?

Śmiejta się, ale tak mi świta, że Helenius wygra przez KO w 7 rundzie, a Wilder wygra przez TKO w 11 rundzie. Obym się mylił. 

?

Swoją drogą ciekawi mnie, jak będzie wyglądać walka Jareda Andersona z Władimirem Tereszkinem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, Linek727 napisał:

Zawsze lubiłem oglądać boks, więc czekam niecierpliwie na weekend. Najpierw Kownacki - Helenius, dzień później Fury - Wilder. Macie jakieś swoje typy w tych walkach?

Śmiejta się, ale tak mi świta, że Helenius wygra przez KO w 7 rundzie, a Wilder wygra przez TKO w 11 rundzie. Obym się mylił. 

?

Swoją drogą ciekawi mnie, jak będzie wyglądać walka Jareda Andersona z Władimirem Tereszkinem.

Ile za tak dokladne typy płacą Buki? 

A to dzisiaj juz bede sie okładać? Ostatnio gala boku wylądowala u mnie na wsi w Obornikach i byls transmisja na całą Polske za pośrednictwem "jedynej slusznej TV" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grendziu napisał:

Ile za tak dokladne typy płacą Buki? 

A to dzisiaj juz bede sie okładać? Ostatnio gala boku wylądowala u mnie na wsi w Obornikach i byls transmisja na całą Polske za pośrednictwem "jedynej slusznej TV" ???

Nie gram u buków. Raz zagrałem "pewne setki" w ówczesnej drugiej lidze, lata 90-te. Zero trafień. Teraz wiem, dlaczego.

Ja się tylko bawię. Ale pamiętam, gdy w 1986 r. chłopaki na boisku (luksus, bo asfaltowym) pytali o typ wyniku meczu Polska - Brazylia na MŚ w Meksyku. Palnąłem, że 0:4. Na drugi dzień miałem problem ze wstępem na bojo - podobno rzuciłem klątwę, a to Boniek rzucił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Grendziu napisał:

I Kownacki był w roli faworyta i zjadł mi kupon :P Słyszałem, że Fury dał pokaz :)

Oglądałem obie walki. Niestety, Kownacki w niczym nie przypomina siebie sprzed paru lat. Był bardzo pasywny. I na tym zakończę.?

Za to walka wieczoru, czyli poranka, to były takie emocje, jakich dawno nie było na ringu. Ta walka mogła się skończyć w każdej chwili. Co panowie pokazali za serducho. Grzmoty to mało. Warto było się nie wyspać. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Kownacki był w roli faworyta i zjadł mi kupon  Słyszałem, że Fury dał pokaz
Kownacki w pierwszej walce był faworytem, tutaj ciężko było go za takoego uważać, tym bardziej, że od tamtej porazko nie boksował. Barszo słabo wszedł w tą walkę, a jeszcze słabiej ją skończył niestety.

Co do walki wieczoru, mega emocje, mega walka. Jak nie lubię Wildera to tutaj czapki z głów za serducho do walki. Co ten chłop zostawił zdrowia w tej walce to szok, oby w zdrowiu starość przeżył...

A Fury... To jest dopiero gość. Wyszedł z depresji, ćpania i wszystkiego innego. Ważył już 180kg, a tu megapikseli forma i 3 razy Wildera wyjaśnił teraz czekać na pojedynek Fury Usyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mav3rick napisał:

Kownacki w pierwszej walce był faworytem, tutaj ciężko było go za takoego uważać, tym bardziej, że od tamtej porazko nie boksował. Barszo słabo wszedł w tą walkę, a jeszcze słabiej ją skończył niestety.

Co do walki wieczoru, mega emocje, mega walka. Jak nie lubię Wildera to tutaj czapki z głów za serducho do walki. Co ten chłop zostawił zdrowia w tej walce to szok, oby w zdrowiu starość przeżył...

A Fury... To jest dopiero gość. Wyszedł z depresji, ćpania i wszystkiego innego. Ważył już 180kg, a tu megapikseli forma i 3 razy Wildera wyjaśnił emoji123.png teraz czekać na pojedynek Fury Usyk emoji41.png

Wilder może za bardzo poszedł w wagę. Kondycyjnie zaczął padać, ale miał takie zrywy, że szok.

A walka Usyka z Furym? Jak dla mnie Usyk to najlepszy technicznie ciężki na świecie. Ale do Furego nawet nie ma podejścia. Bo Fury ma to coś, co robi różnicę - obejrzyj (jeszcze raz, pewnie) jego walkę z Kliczko. Fury nie dość, że wali obuchem, to zamiast rąk ma dwie kobry. Fenomen. Przy tym wzroście i wadze mieć taką koordynację ciała, sprawność i refleks, to brak słów. No, podobną ma Wach.

W tym wszechobecnym zdurnowaceniu i gal typu FMMA, boks jest solą sportów walki, jak dla mnie. Często oglądam nawet te stare, zapomniane, czarno-białe filmy z ówczesnymi mistrzami. O latach 90 też pamiętam, i o Tysonie. I twierdzę, że ten GK nie zginąłby nawet w tych złotych latach boksu, które zakończyła era 2 braci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu gdy pojawił się Fury waga ciężka była nudna, taki Wilder to tylko czekał by cepa sprzedać i wygrać. Zero finezji. A właśnie Fury to tak jak piszesz, pełna finezja przy takiej posturze. Ale patrząc na "taniec" Usyka z Antkiem to ciężko wyrokować kto wygra. Fury potrafi też zagrać "brudnym boksem" wieszając się na przeciwniku i przez to dość mocno go męczyć. A pomyśleć, że jeszcze jakiś czas temu świat czekał na walkę Antka z Wilderem, a teraz to już nikogo nie będzie to elektryzowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mav3rick napisał:

Do momentu gdy pojawił się Fury waga ciężka była nudna, taki Wilder to tylko czekał by cepa sprzedać i wygrać. Zero finezji. A właśnie Fury to tak jak piszesz, pełna finezja przy takiej posturze. Ale patrząc na "taniec" Usyka z Antkiem to ciężko wyrokować kto wygra. Fury potrafi też zagrać "brudnym boksem" wieszając się na przeciwniku i przez to dość mocno go męczyć. A pomyśleć, że jeszcze jakiś czas temu świat czekał na walkę Antka z Wilderem, a teraz to już nikogo nie będzie to elektryzowało emoji16.png

Zgadzam się. Fury to mistrz faulu. Zniża pozycję przy zwarciu, wali finezyjnie z bańki, zawija łokieć na karku przeciwnika albo wchodzi w klincz. Cóż, kwestia sędziego, choć umiejętność wykorzystania tego "brudnego boksu" świadczy o sytuacyjnej inteligencji Furego. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...