Skocz do zawartości

Woblery własnej roboty


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łowi ktoś tutaj na jerki? Szukam pomysłu na nowy kształt i malowanie. Raczej szedłbym w coś płaskiego by łatwo okleić go folią.

Coś takiego:

Westin_Swim_Golden_Perch_c4da3b46-0747-4

 

A nie coś takiego:

slider-sd5s-gt-zx.jpg

 

 

@tobiasz Ty nie robiłeś przypadkiem jerków? Może masz pomysł na jakieś malowanie?
 

@Grendziu Ty wszystko urwiesz ale może masz jakieś propozycje.

 

@Hotpoint Nie, nie zrobię w kolorze cementu ani w jego wadze. 

 

 

PS. Awansu nie dostałem, dostałem tylko podwyżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś oczojebnego jak Fire Tiger. A drugi kolor to coś naturalnego w stylu szczupaka. Obecnie już powoli się prowadzi przynęty, do tego szczupak jak zobaczy rodzimą konkurencję to branie murowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dla mnie najważniejsze jest jak dany wobler pracuję. Czyli każdy profil, czy go spłaszczysz, czy zrobisz coś innego ma znaczenie. Generalnie musi on wq... szczupaki i prowokować do brania. No i oprócz pracy, ważne jest jak głęboko schodzi.

A to że na 1 fotce jest najładniejszy, to jest chyba najważniejsze dla kupujących oczami, moim zdaniem, gdyby tam była wymalowana marchewka, to też by brały.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest jak dany wobler pracuję. Czyli każdy profil, czy go spłaszczysz, czy zrobisz coś innego ma znaczenie. Generalnie musi on wq... szczupaki i prowokować do brania. No i oprócz pracy, ważne jest jak głęboko schodzi.

A to że na 1 fotce jest najładniejszy, to jest chyba najważniejsze dla kupujących oczami, moim zdaniem, gdyby tam była wymalowana marchewka, to też by brały.



 
Nie zgodzę się, co do koloru. Bo ma to duże znaczenie. Mam dwa takie same wobki rapali, w jednego imitację płoci od roku szczupak wali, drugi to pseudo okoń i nawet puknięcia. Co do jerka, to bardzo ważne by ładnie migotał przy zatrzymaniu i opadaniu. Co do głębokości, jerk to raczej nie jest przynęta do łowienia głębinowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, mav3rick napisał:
1 godzinę temu, Grendziu napisał:
Dla mnie najważniejsze jest jak dany wobler pracuję. Czyli każdy profil, czy go spłaszczysz, czy zrobisz coś innego ma znaczenie. Generalnie musi on wq... szczupaki i prowokować do brania. No i oprócz pracy, ważne jest jak głęboko schodzi.

A to że na 1 fotce jest najładniejszy, to jest chyba najważniejsze dla kupujących oczami, moim zdaniem, gdyby tam była wymalowana marchewka, to też by brały.



 

Nie zgodzę się, co do koloru. Bo ma to duże znaczenie. Mam dwa takie same wobki rapali, w jednego imitację płoci od roku szczupak wali, drugi to pseudo okoń i nawet puknięcia. Co do jerka, to bardzo ważne by ładnie migotał przy zatrzymaniu i opadaniu. Co do głębokości, jerk to raczej nie jest przynęta do łowienia głębinowego.

Ok, ale kolor najprawdopodobniej ma najmniejszy wpływ, ryb nie widza jak my??? rzucaj tyle samo razy i będzie ok. Choć mam w sumie jedną ulubioną obrotówkę (kolor) i jak nic nie idzie, to ten kolor broni honor. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiacie się na ? wartej sprawie koloru, a to sprawa drugorzędna. Podstawą jest odpowiednie wyważenie/obciążenie woblera by dobrze pracował. Zrobiłem trochę woblerów z balsy , a kilka lat temu z pianki. Ogólnie temat jak każdy wymaga trochę wiedzy i eksperymentów.

Jak chcesz zrobić kilka sztuk to se wystrugaj, drut dental, trochę ołowiu i ?

O piance nawet nie myśl, bo to inna liga.

... Czas nawet coś na swojego woblera złowiłem.

???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielbicielem naturalnych kolorów, ale tak jak wyżej. Opanuj dobrą prace jerka a pozniej sie martw o malowanie. Jak już siadziesz do tego to na bank coś wyczarujesz

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, tobiasz napisał:

Ja jestem wielbicielem naturalnych kolorów, ale tak jak wyżej. Opanuj dobrą prace jerka a pozniej sie martw o malowanie. Jak już siadziesz do tego to na bank coś wyczarujesz

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Gdzies kiedyś czytałem, ze paski Ci nie pasowały, ciekawe, kiedy i gdzie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to twoja działka, ale fajne efekty można się uzyskać stosując druk 3D. tylko trzeba mieć choć trochę pojęcia o rysowaniu w CAD, wg. mniej idealna do jerków.

Z malowaniem jest może gorzej, ale odpada struganie wariata ?

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...