Skocz do zawartości

Nasze sprzętowe, wzloty i upadki.


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
5 minut temu, ArekH napisał:

Z całym szacunkiem P. Darku, ale jeśli kij który miałeś ode mnie był kluchą, to ja nie mam nic do dodania. 

Parabolik a klucha to jakaś różnica? Jeśli tak to widocznie się nie znam lub mylę pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grendziu napisał:

Parabolik a klucha to jakaś różnica? Jeśli tak to widocznie się nie znam lub mylę pojęcia.

To nie był żaden parabolik. Jego dolnik niemal się nie uginał. Weź pod uwagę że to jest piker, nie feeder o ugięciu progresywnym do chyba max 30 g. cw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
7 minut temu, ArekH napisał:

To nie był żaden parabolik. Jego dolnik niemal się nie uginał. Weź pod uwagę że to jest piker, nie feeder o ugięciu progresywnym do chyba max 30 g. cw. 

Pamiętam, że był do 30g ale ja go też używałem do metody na lekko i się wyginał, może nie tak bardzo jak Shimano CF, ale wg mnie to był parobolik, nie chce się kłócić, niech będzie, że się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, przykładem kluchowatego parabolika jest Daiwa D fish. Przy czym klucha a klucha to nie to samo - te dają radę.

Tak, biorąc pod uwagę cenę, to był bardzo udany zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o kiju który ja nabyłem to jest to jeden moich ulubionych patyków.
Co do akcji tej wędki to nie jest to ani klucha ani pełny parabolik. Owszem wędka ma pełne ugięcie, ale jest szybka i bardzo sprężysta tzn. pięknie się ładuje w czasie rzutu.
Z chęcią bym zakupił drugą taką samą lub dłuższą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, elvis napisał:

Jeśli mowa o kiju który ja nabyłem to jest to jeden moich ulubionych patyków.
Co do akcji tej wędki to nie jest to ani klucha ani pełny parabolik. Owszem wędka ma pełne ugięcie, ale jest szybka i bardzo sprężysta tzn. pięknie się ładuje w czasie rzutu.
Z chęcią bym zakupił drugą taką samą lub dłuższą wersję.

Jeśli mowa o kiju, o którym pisałeś, że ja o nim pisałem, to dodam, że mam takie dwa i nie sprzedam ?Dorobiłem do nich 2 szklane szczytówki - ca. 0,3 - 0,4 oz. Kosa. Małe ryby, a szczególnie leszczyki z tą cieńką błonką na pysku, chodzą na tych kijkach jak jamnik na smyczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, elvis napisał:

Jeśli mowa o kiju który ja nabyłem to jest to jeden moich ulubionych patyków.
Co do akcji tej wędki to nie jest to ani klucha ani pełny parabolik. Owszem wędka ma pełne ugięcie, ale jest szybka i bardzo sprężysta tzn. pięknie się ładuje w czasie rzutu.
Z chęcią bym zakupił drugą taką samą lub dłuższą wersję.

Screenshot_20211207_234826.jpg.9dfa4901f4851559dc5eb9f90b84e011.jpg

Niestety nie ma w sieci, sam z chęcią kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Linek727 napisał:

dodam, że mam takie dwa i nie sprzedam 

Też bym go nie sprzedał. @Grendziu miał fart że przed zlotem na Ługach Wałeckich zakupiłem w dobrej cenie Tubertini Reflex Medium Feeder 300 z drugiej ręki nówkę sztukę( wygrana w zawodach). On miał Reflex Light feeder 270, kupiony w tym samym roku bodajże na Rybomanii. ( ten można podciągnąć pod parabolik)( To był czas zakładania fundacji) Serce bolało, ale widziałem w wyobraźni ten komplecik italiańców na podpórkach i zaproponowałem wymianę i poszło. Z czasem się dowiedziałem że On odsprzedaje ten kij. Nim zdążyłem zareagować posiadł go już  @elvis. Notabene, facet ma dar, do wyzbywania się naprawdę udanego sprzętu(Darek). Na 1 wspólnej Rybomanii nabył Yank n bank 330, w idealnej wersji 1 generacji. Po roku, nim się dowiedziałem? To wiecie. Reszta to już Historia. ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 godzin temu, ArekH napisał:

Też bym go nie sprzedał. @Grendziu miał fart że przed zlotem na Ługach Wałeckich zakupiłem w dobrej cenie Tubertini Reflex Medium Feeder 300 z drugiej ręki nówkę sztukę( wygrana w zawodach). On miał Reflex Light feeder 270, kupiony w tym samym roku bodajże na Rybomanii. ( ten można podciągnąć pod parabolik)( To był czas zakładania fundacji) Serce bolało, ale widziałem w wyobraźni ten komplecik italiańców na podpórkach i zaproponowałem wymianę i poszło. Z czasem się dowiedziałem że On odsprzedaje ten kij. Nim zdążyłem zareagować posiadł go już  @elvis. Notabene, facet ma dar, do wyzbywania się naprawdę udanego sprzętu(Darek). Na 1 wspólnej Rybomanii nabył Yank n bank 330, w idealnej wersji 1 generacji. Po roku, nim się dowiedziałem? To wiecie. Reszta to już Historia. ?

Zawsze lubiłem zmiany, kiedyś wymieniałem k... Jak rękawiczki, a bardziej bokserki,teraz auta i wędki. Wędki często szły tutaj pod młotek, ze względu na to aby reperować budżet fundacji. Pewnie z Nowym Rokiem znowu coś oddam od 1zł...

Ponadto od kilku lat stwierdziłem, że jeśli mam dać ojcu wędkę, a on i tak nie używa jej zgodnie z przeznaczeniem, to lepiej oddać zalegający sprzęt i niech służy innym. Y n B był fajny, ale za nim nie tęsknię, bardziej za Daiwa Commercial Feeder.

Gdy był etap pod Aventusy, to chciałem się zabawić brandowo i wejść w jedną max dwie marki, wtedy miało być wszystko Guru lub i Daiwa, w międzyczasie przyszedł czas w  moim życiu na "tylko spinn" więc "fidele" czekają na lepsze czasy.

@ArekH nie żałuję, że poszły w pierony, ja po prostu nie lubię patrzeć na coś jak jest fajnego i ma się kurzyć, wolę wtedy wymienić i pobawić się czymś nowym, dopóki mnie stać i nie ukradłem mam w tym dobry fan.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...