Skocz do zawartości

Idzie nowe


Ardiansson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, BEBOK napisał(a):

Może nie tyle sam zaczął myśleć co został zmuszony do pewnych ruchów pro wędkarskich. Jak widać pojawienie się konkurencji wywołało póki co małą rewolucję. Od dawna mówiłem że PZW jako w pewnym stopniu monopolista, może dyktować warunki i nie liczyć się z niczyim zdaniem . Związek ma za dużo wody pod sobą przez co nie może też właściwie się nimi opiekować, ale to dzięki temu mając niemal wszystkie wody nikt nie może im udowodnić że można inaczej i lepiej zarządzać.
Ten rok z pewnością będzie przełomowy.

W sumie racja. Rozmawiałem ze znajomym z PZW i rzucił parę takich zdań, że to przez wody polskie, że trzeba itd. Mam nadzieję, że tak jak mówisz - to powiew świeżości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem długą rozmowę z kolegą z ZG odpowiedzialnego za cyfryzację który jest też w komisji da. mediów i promocji wędkarstwa.
Z tego co usłyszałem to będzie się działo i idzie nowe.
Cieszę się tym bardziej, że zostałem zaproszony do "współpracy".
Myślę że będzie realna szansa na przemycenie pewnych przemyśleń .
Niestety, ale póki co nie mogę niczego więcej napisać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Elvis, od kiedy krzesełko na którym siedzi PZW zaczęło coraz bardziej parzyć w dupkę zaczęto wprowadzać sensowne zmiany. Czasem w lepszy czasem w gorszy sposób ale jednak. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Daniel, od dawna jest przykaz zabierania wód, zrywania dzierżaw, pod każdym możliwym pretekstem. Całość ma być zarządzana przez WP. PZW drży, bo wydano wyrok na nie, co innego się dowiemy? 

Będzie taniej dla konsumenta podróżującego i wędkującego po całej Polsce? Tak. Będzie lepiej? Będzie taniej, ale dla osoby, którą stać na wakacje i weekendy, więc dla nieh bez różnicy, a że "pieniacze" są wszędzie co ich boli koszt zezwolenia to...

Właśnie wczoraj przyszła opłata za łowisko, łącznie mamy do zapłaty o około 25% więcej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ponoć oddziały Wód Polskich mają jeszcze bardziej niż do tej pory, szukać powodów na rozwiązywanie umów ...

Chciałbym dowiedzieć się jakie stanowisko w tej sprawie ma na to np. IRŚ i czy na naukowców oraz Instytut też czasami nie wydano jakiegoś wyroku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć oddziały Wód Polskich mają jeszcze bardziej niż do tej pory, szukać powodów na rozwiązywanie umów ...
Chciałbym dowiedzieć się jakie stanowisko w tej sprawie ma na to np. IRŚ i czy na naukowców oraz Instytut też czasami nie wydano jakiegoś wyroku
Na nich mają pewnie haki i szantaż, że jak nie będą współpracować to odetną ich od środków i zleceń. Widać to po "Odrze".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy, rozmawiałem tylko jedną ze stron (znajomy z mojego okręgu PZW) - on mi powiedział, że to, co opowiadają wody polskie o niekompetencji i brakach w "dokumentach zarybieniowych" na ponad 200tys. to bajki, bo podobno (powtarzam - podobno, znam to tylko z opowieści z jednej strony) wszystkie dokumenty trafiły gdzie trzeba, wszystko jest czarno na białym.

Nie mówię, że PZW jest czyste i że nie ma nic za uszami, ale może rzeczywiście ma być tak, że mają szukać dziury w całym, a okręg kaliski był poligonem doświadczalnym? Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.
Porozumienie jeszcze dobrze nie weszło w życie a tu takie coś ?

https://www.pzw.org.pl/24/wiadomosci/249508/60/rozwiazanie_porozumienia_miedzyokregowego_z_poznaniem

PODOBNO rozmowy jeszcze trwają... hmm, to po co się ktoś chwalił, albo teraz rozwiązuje coś, czego jeszcze nie ma? Nie wiem.
Mam nadzieję, że porozumienie zostanie jednak zawarte, bo chciałem przeprosić się z Wartą i na dobre wrócić też do łowienia na starorzeczu w Dędbnie.

Edytowane przez grych
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwoliłem sobie na jednej z grup wędkarskich prowadzonych przez naszych wspólnych znajomych na komentarz.
Oto odpowiedź jednego z aktywistów anty-pzw Screenshot_2023-03-06-21-06-52-431_com.facebook.katana.thumb.jpg.885f61fc87348bb6cdc87993f5b7e5f5.jpgScreenshot_2023-03-06-21-06-56-289_com.facebook.katana.thumb.jpg.4cf80207ae9bfe825a7d827540147cc5.jpgScreenshot_2023-03-06-21-13-20-975_com.facebook.katana.thumb.jpg.399ba9446ada27ddea3c1471aa4837de.jpg

Screenshot_2023-03-06-22-30-03-317_com.facebook.katana.jpgScreenshot_2023-03-06-22-30-14-863_com.facebook.katana.jpg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...