Skocz do zawartości

Idzie nowe


Ardiansson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Grendziu napisał:

Co oznacza woda prywatna?

Cukier ci spadł i problemy z logicznym rozumiwaniem o rana? ?

Stawy, jeziora wydzierżawione przez osoby prywatne i jedno koło PZW, o którym pisałem wcześniej.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grendziu napisał:

Tak naprawdę nie da się przekonać do zmiany wędkowania 2 grup, dziadków, tubylców, dla których jak wspomniałeś, np. paczka robaków, stanowi możliwość łowienia ryb np około tydzień, bo idzie tylko na haczyk, a oni wrzucają do wody wszystko inne co tanie i ważne aby jakoś wg nich wabiło ryby. Nawet jak na słońcu skiśnie zanęta, to i tak po łowieniu wrzuca resztę do wody, bo po co przywozić z nad wody dodatkowe śmieci.

To jest właśnie dobre uzasadnienie wprowadzenia ograniczenia w stosowaniu zanęt, a czasami nawet zakazu stosowania zanęt.
Ale decyzja o tym musi być oparta na badaniach zarówno parametrów środowiska wodnego jak i ichtiofauny. A ponadto, oprócz ograniczenia zanęt, trzeba mieć pomysł i plan jak niwelować to co już jest, bo sam zakaz dotyczący jednego czynnika, wody nie uzdrowi.

O kontrolach itp już nie wspomnę, ale to wszyscy wiecie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie dobre uzasadnienie wprowadzenia ograniczenia w stosowaniu zanęt, a czasami nawet zakazu stosowania zanęt.
Ale decyzja o tym musi być oparta na badaniach zarówno parametrów środowiska wodnego jak i ichtiofauny. A ponadto, oprócz ograniczenia zanęt, trzeba mieć pomysł i plan jak niwelować to co już jest, bo sam zakaz dotyczący jednego czynnika, wody nie uzdrowi.
O kontrolach itp już nie wspomnę, ale to wszyscy wiecie.
@Hotpoint, a może to ktoś narzucił pzw takie zmiany? Nasza woda przez Płonię idzie do Miedwie, które jest dostawcą wody dla Szczecina. Może jakiś "pojebus" w imię czystej wody dla Szczecina coś takiego wymyślił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mav3rick napisał:

@Hotpoint, a może to ktoś narzucił pzw takie zmiany? Nasza woda przez Płonię idzie do Miedwie, które jest dostawcą wody dla Szczecina. Może jakiś "pojebus" w imię czystej wody dla Szczecina coś takiego wymyślił emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Prawdopodobnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem zaproszenie na wybory w okręgu jako delegat z mojego koła.
Byłem tzw rezerwowym, ale kolega załapał Omikrona, więc jadę ja.
Mam nadzieję, że pierwszy, ale nie ostatni raz.
Muszę zrobić listę pytań, bo mam zamiar kilka kwestii wyjaśnić.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr czasu mało, więc nie wiem czy coś wymyślę, ale może Ty masz jakieś pytania które mógłbym zadać?
Wrzucę tu mój wpis który popełniłem na Fb pod jednym z gorących ostatnio tematów:
"Chciałbym zauważyć, że na wodach zarządzanych przez Wody Polskie nadal obowiązuje obowiązek posiadania karty wędkarskiej, zezwolenia na połów oraz należy wypełniać rejestry. Obowiązuje również regulamin amatorskiego połowu ryb oraz wszystkie inne przepisy które obowiązują także członków PZW.
Każdy użytkowany obwód rybacki posiada swój szczegółowy RAPR, więc niczego innego się nie spodziewajcie.
Jedyną różnicą jest możliwość wędkowanie w "całej" Polsce, a dokładniej tylko w 4 oddziałach RZGW.
Aby wędkować z łódki też należy dokonać dopłaty. Troling zakazany itd.
Na naszych wodach w okręgu Radom mamy do dyspozycji ponad 5000 ha wód na co się składa 9 obwodów w których jest ponad 50 zbiorników, kilkanaście rzek, kanały, starorzecza i stawy.
Dobowa opłata za możliwość wędkowania na wodach okręgu PZW w Radomiu to... 63 grosze!
Jeszcze dużo ścieków Wisłą spłynie, zanim dojdzie do jakiegoś przełomu, a jeszcze więcej zanim będzie widoczna poprawa, o ile będzie."

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wpis @elvis. :)

Takie krótkie podsumowanie rzeczywistości z ułudą i mrzonkami, niestety wielu współplemieńców. :(


To co mogę na szybko zaproponować i tutaj napisać, to:
- proponuję wniosek o zlecenie połowów monitoringowych lub kontrolnych na ciekawszych wodach Waszego Okręgu. Na jeziorach jest to trochę droższe i czasochłonne, na rzekach mniejszy to problem. Wiedza co jest w wodzie, jest bezcenna i potrzebna wielce. Zaporówki też się da, choć tu znaczenie ma poziom piętrzenia. Wody stojące to inna bajka, bo tam jest bardziej przewidywalny skład ichtiofauny i z reguły są to zbiorniki małe.
- zgłoś przynajmniej sygnalizacyjnie, że warto wprowadzić ostrzejsze limity połowowe dla ryb drapieżnych, cennych i niektórych reofilnych.
- do tego pytanie, jak zachęcić do wypełniania rejestrów amatorskiego połowu ryb, nie mówiąc o ich rzetelnym wypełnianiu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski o badania już poszły z zebrań kół. Sam taki złożyłem, ale osobiście też nie omieszkam zapytać.
Mamy już spore zmiany w limitach i wymiarach ochronnych, tak więc tu może być problem. Mamy podniesione dolne wymiary i wprowadzone górne.
Będę wnioskował o powstawanie stref tarliskowych na możliwie największej ilości zbiorników. Tak by stawiać na naturę.
Z informacji jakie otrzymałem nieoficjalnie to rzekomo nikt nie analizuje rejestrów co mnie trochę martwi.
@Kotwic, możesz sobie zerknąć na nasze limity i wymiary
Zasady prowadzenia amatorskiego połowu ryb w obwodach rybackich i wodach pozaobwodowych użytkowanych przez uprawnionego do rybactwa Okręgu PZW w Radomiu w 2022 roku.
http://pzwradom.pl/wp-content/uploads/2022/01/Regulamin.-2022-na-stron%C4%99.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...