Skocz do zawartości

UWAGA KONKURS nr 2 dlaRyb.pl "Ulubiona metoda połowu"


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moją ulubioną metodą łowienia jest metoda spławikowa.Będąc całymi dniami na miejscowym stawie z uśmiechem na twarzy wracam do domu, ponieważ mile wspominam czas, gdy mam okazje godzinami wpatrywać się w spławik. Uwielbiam tą metodę , gdzyż jest ona prosta a zarazem skuteczna, potrafiąca wyłowić duże ryby. Wpatrując się godzinami w spławik sprawia mi to ogromną satysfakcję mimo , że nie zawsze złowię okazałą rybę. Uwielbiam  właśnie tą metodę , gdyż dostarcza mi wiele emocji i radości. Widząc spławik , który powoli zanurza się w wodzie jestem zaciekawiony jaka ryba znajdzie się zaraz na haczyku i jakiego będzie ona rozmiaru . Myślę , że żadna metoda łowienia nie sprawia mi aż tylu doznań , przez którą miałbym łowić właśnie na nią.:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Z różnych metod wędkowania najbardziej lubię metodę spławikową. Cenię sobie jej uniwersalność która umożliwia mi łowienie każdego gatunku ryb na różnych akwenach z których korzystam. Metoda ta, pozwala mi wędkować przez cały rok: zimą na lodzie, wiosną i latem na typowej spławikówce, a jesienią na żywcówce. Do korzystania z tej metody zachęca mnie również możliwość dodania do spławika świetlika, co dodatkowo uatrakcyjnia nocki spędzone czy to nad rzeką czy nad jeziorem. Jak dla mnie ogromną zaletą jest również możliwość modyfikowania zestawu spławikowego we własnym zakresie co pozwala wykorzystać wyobraźnię wędkarza. Urzekająca prostota metody spławikowej pozwala zrelaksować się takiemu amatorowi jak ja, równocześnie skupianie się na spławiku, baczne obserwowanie go z nadzieją na dużą rybę daje mi mnóstwo satysfakcji z czasu spędzonego nad wodą. :)

Edytowane przez Janek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wędkarstwo morskie, podlodowe i troling na tą chwilę nie są dla mnie. Ulubioną metodą dla mnie jest spławik dlatego, że oprócz obserwacji w wodzie "patyczków kolorowych" mogę dodatkowo obserwować przyrodę i to jest piękne. Nawet jeśli ryby nie biorą delektuje się tym miejscem; cisza od cywilizacji, szum drzew, śpiew ptaków to tylko niektóre bezcenne czynniki, które wpływają na moje dobre samopoczucie. Często w takich miejscach robię zdjęcia a później wracam do nich wspomnieniem. Dodatkowo do tej metody uroku dodaje ilość "gratów", które trzeba zabrać ze sobą;). Wędkarstwo to sztuka, którą natura stworzyła i mnie uczy cierpliwości oraz daje siłę. Powodzenia i dobrego Nowego Roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja uwielbiam wszystkie metody wędkowania po prostu wtedy robię to co bardzo kocham ale wyróżniam spining wtedy od początku do końca mam kontrole nad przynętą i każdą rybę nawet malutką muszę wypracować sam wtedy daje mi to satysfakcję jeszcze większą oprócz tego mogę aktywnie obcować z przyrodą pozdrawiam wszystkich i życzę jak najwięcej spędzonego czasu nad wodą bo jak mówią najgorszy dzień na rybach jest lepszy niż najlepszy dzień w pracy:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarstwo spławikowe stało się dla mnie prawie obsesją.Jeszcze 3 lata temu łowiłem głównie gruntówkami i ganiałem ze spiningiem po wisłoce. Pewnego dnia podszedłem do jednego z wędkarzy łowiących tyczkami( ja oczywiście łowilem gruntówkami na innym stawie ) aby pożyczyć kilka robaków ,bo na kukurydzę nie było efektów. U mnie wędki stały jak skamieniałe,a gość z tyczką noe mógł odgonić się od ryb. między nami wywiązała się rozmowa. miły pan odwiózł mnie do domu i zaproponował mi kolejny wyjazd. Zaraziłem się od niego spławikiem, to od niego dostałem pierwszego bata, ale co najważniejsze lekcje wędkarstwa. Do dnia dzisiejszego jeżdżę z nim na ryby. W wyczynowym wędkarstwie spławikowym trzeba się wykazac nie lada umiejętnościami- precyzją, dostosowania się do specyfiki łowiska,wiedzą,refleksem i dbałością o detale. Subtelność i prostota , a zarazem skuteczność tej metody urzekły mnie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ponieważ mieliśmy mały problem ze stroną i z migracją....

zmieniamy trochę zasady konkursu i wydłużamy czas jego trwania do niedzieli 3 stycznia 2016 r. - zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dnia 5 stycznia 2016 r.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją ulubioną metodą wędkarstwa jest "spławik"

   Zaczynałem z nim moją przygodę z wędkarstwem, jest to mniej skuteczne niż łowienie z gruntu ryba ma większe szanse.

Wędkuje ponieważ jest to moje hobby, moja ulubiona forma spędzania wolnego czasu.

Podczas wędkowania można poznać wspaniałych wędkarzy i ich historie.

Wędkarstwo uczy mnie precyzji, cierpliwości, zręczności i poprawienia refleksu a także gotowania  (mojej ulubionej zanęty na plocie, karpie, liny, amury, i duże ukleje! i innych zanęt)

(Przepis mogę zdradzić na e-mail firko2001@tlen.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...