Skocz do zawartości

Kłótnie i spory o to, że nie ma ryb


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, ArekH napisał:

Może @Jurek ja coś źle poczytałem, ale chyba nie wszyscy tam cenią wiedzę BB. 

Jakże mogą cenić za takie poglądy. :D

Obiektywnie jednak,  są i tam zwolennicy jego podejścia do leszcza jeziorowego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bodziu to Bodziu, nic nie mam do Niego, choć nęci jak ja z rodziną ponad 30 lat temu, a takie nęcenie na grubo też ma minusy. 
Chyba główny problem u Niego to to, że jest dużo drobnicy, czyli białorybu. Ja się tam nie znam, ale szczupak ma duży przyrost i szybko adoptuję się w wodach i fajnie rozmnaża, więc nie wiem po co od razu 5kg. Bo nawet te duże szczupaki będą miały problem aby połknąć przysłowiową "gazetę" bo jest dość płaska. Mniejsze osobniki leszcza jak najbardziej, coś tam szczupak zeżre.

Najlepszą selekcję w takim przypadku zrobią najprawdopodobniej badania kontrolne (chyba największy koszt, bo min, 3 razy w roku przez kilka dni) oraz kontrolowana selekcja przez człowieka, czyli możliwość zabierania ryb określonych po badaniach przez wędkarzy wg rejestru ryb. Aby wszystko się udało, potrzeba rzetelnego odłowu na wędkę wg regulaminu i przestrzegania go, a nie okłamywania. Opisywania rejestru tak aby można było zrobić także wnioski, analizy, badania.

Nie wiem co tutaj dodać jeszcze, od cała filozofia :39icon: Może wpuszczenie innych rodzajów drapieżnika, bez suma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym wszystkim nie chodziło o rady dla BB, a raczej o to,  że ta racjonalna gospodarka rybacka to nie zawsze rabunek, ale czasami wręcz ratunek. I to w profilaktyce.

Zabieranie ryb, też może dawać pozytywne rezultaty, więc nie wszystko, a priori, należy wkładać do jednego wora i potępiać w czambuł na zasadzie nagonki. 

 

 

Edytowane przez Jurek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
20 minut temu, Jurek napisał:

Mnie w tym wszystkim nie chodziło o rady dla BB, a raczej o to,  że ta racjonalna gospodarka rybacka to nie zawsze rabunek, ale czasami wręcz ratunek. I to w profilaktyce.

Zabieranie ryb, też może dawać pozytywne rezultaty, więc nie wszystko, a priori, należy wkładać do jednego wora i potępiać w czambuł na zasadzie nagonki. 

 

 

Przecież to oczywiste i proste jak budowa cepa, kto tego nie rozuuumi? :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jurek napisał:

Mnie w tym wszystkim nie chodziło o rady dla BB, a raczej o to,  że ta racjonalna gospodarka rybacka to nie zawsze rabunek, ale czasami wręcz ratunek. I to w profilaktyce.

Zabieranie ryb, też może dawać pozytywne rezultaty, więc nie wszystko, a priori, należy wkładać do jednego wora i potępiać w czambuł na zasadzie nagonki. 

 

 

Jurek, ciesz się że możesz wyrazić swoje zdanie w innym "przypadku" był byś ukamienowany, a z błota którym by cię obrzucili nie wygrzebał byś się do samej egzekucji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dodać - że BB  będzie przechodził trudne chwile - straci widzów, przybędzie mu hejtu, bo jak śmiał mieć mojszą rację od "najmojszego"  pryncypała :D 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MrProper napisał:

Jurek, ciesz się że możesz wyrazić swoje zdanie w innym "przypadku" był byś ukamienowany, a z błota którym by cię obrzucili nie wygrzebał byś się do samej egzekucji :) 

 

24 minuty temu, MrProper napisał:

Miałem dodać - że BB  będzie przechodził trudne chwile - straci widzów, przybędzie mu hejtu, bo jak śmiał mieć mojszą rację od "najmojszego"  pryncypała :D 

Mariuszu Drogi !

 To tyż bardzo się cieszę. :D Że jest takie forum, gdzie mogę bez obawy hejtu, wyrażać w sposób kulturny swe poglądy. :grin-min:

Żal mi gościa. Ale cóż, niejeden w tym biznesie ma problemy. Tym bardziej, że w chwili, gdy rozpracował cały, duży akwen i miał w małym palcu wszystkie tajemnice i pełną obsadę na łowisku,

nagle musiał przenieść się na nieznaną wodę.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze :P

Miałem kiedyś możliwość wędkowania na jeziorze Przechlewskim. Podczas parogodzinnego machania kijem na haczyku wieszały się małe żyletki-leszczyki (w porywach do 20paru centymetrów) Było to w erze przed-BB. Zupełnie niedawno wpadłem na YT na filmy tego Pana i twierdzę, że robi tam wiele dobrej roboty, chciałbym tam spróbować znowu swoich sił. Chciałbym, żeby w Ostrowie ktoś poszedł po rozum do głowy i zrobił taki sam porządek na tutejszych Piaskach. Będzie musiało jednak upłynąć sporo wody, żeby ktoś taki (tak z siłą przebicia) się tu pojawił. Mimo, że w kaliskim okręgu pojawia się sporo młodych ludzi (sam znam kilku), to jednak mam wrażenie, że wchodzą oni tam tylko po to, żeby "dobrze mówić pod publikę" ale nie zauważyłem, żeby się coś tu zmieniało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...