Skocz do zawartości

Angielskie zanęty na naszych wodach - fakty i mity


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na naszym rynku coraz częściej spotykamy zanęty angielskie, pellety, mieszanki i inne cuda. Polskie firmy z pelletami powoli też nie pozostają w tyle.

Nie wspominając już o smakach typu pikantna kiełbasa. Z głowy wrzucam trzy firmy które po części testowałem w tym sezonie Bait Tech, Dynamite Baits czy Sonubaits. Szczerze, to jest pod wrażeniem pelletów do wielkości 4mm, fantastycznie spisują się na komercji. Choć nie widziałem specjalnej różnicy pomiędzy moją  mieszanką (jeśli chodzi o brania), a tymi zestawami z wysp.

Na jeziorach już mniej miałem brań na zanęty typowo angielskie, może także dlatego, że cena poszczególnych produktów jest bardzo wysoka, więc i nie nęciłem aż tak intensywnie, równomiernie i z taką częstotliwością jak innymi zanętami.

No Panowie feederowcy - czekam na wasze opinie, testy, podpowiedzi, przemyślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 minuty temu, andrzej napisał:

Mam z 15kg. różnych Sonubaits i jestem zadowolony z wyników. W zasadzie mam wszystkie dostępne smaki i do methody nie stosuję nic innego. 

Andrzej robisz testy jednocześnie podczas sesji np. jedna tradycyjna, druga metoda i tylko Sonubaits?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodzeniem stosuję zanęty w/w firm. Tak jak Andrzej głównie na komercji, a to dlatego, że to tam najczęściej łowię na metodę.

Czy się wyróżniają te zanęty poza dużą ceną. Otóż są wyprodukowane z najlepszych składników, nie jakiś odpadów cukierniczych, są powtarzalne. Ich skład to wynik wielu lat prób i testów, podobnie jak zapach.

Nie działają wszędzie, ale jeśli już to dają naprawdę dobre wyniki.

Najlepsze wyniki miałem w tym roku na zanęty Bait-Tech. Dodatkowo są one tańsze od pozostałych firm. Na przyszły sezon mam już do testów zanęty Sensas i planuję kupić Carp Zoom.

Co do polskich firm to dopiero raczkują i z roku na rok jest coraz lepiej. Nasze pellety są dobre, ale jakość niektórych pozostawia wiele do życzenia. Większość jest robiona u jednego producenta i tylko pakowana w we własne opanowania. Właściwe trudno je nazwać pelletem raczej granulatem paszowym. Trzeba uważać przy przygotowywaniu, żeby nie przedobrzyć z wodą i czasem namaczania. Poza tym jest ok. Jak za tą cenę to może być dobra alternatywa na polskie wody.

Z polskich firm na uwagę zasługują Lorpio i Brud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis carp zoom jak najbardziej, truskawka, ryba, spędziłem z nią sporo czasu, na ciepłej wodzie -same plusy sporo rybek na na wyjąłem.

Ogólnie polecam produkty carp zoom są tanie i w naszych wodach łowne sprawdzają się na pzw i komercjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od jakiegoś czasu stosuję ich produkty. A ryba-truskawka stosowalem zanętę Boland lub ewentualnie dip ms1 (gutmix sensas) też z wynikami.

I faktycznie są chyba jednymi z tańszych wśród tych markowych. Kilogram zanęty około 13-14 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Boland mi się właśnie wcale nie sprawdził niestety, ale wracając do angielskich zanęt jak dla mnie hicior w tym sezonie to:

 Dynamite Baits Swim Stim Carp Method Mix - średnio 33zł za 2kg wystarczało nawet na czas od 2-4 zasiadek wymieszane z ziarnami i pinką.

Na drugimi miejscu u mnie sprawdził się:

Dynamite Baits Swim Stim Red Krill Carp pellet 3mm - głównie na komercji :P no i dalej bym wyróżnił
Sonubaits Match Method Mix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze sezon temu stosowałem do mieszanek rzecznych MMM z Sonu. Przeważnie w wersji Carp (jako czystą nigdy). Po jakimś czasie przeszedłem na mielone pellety Aqua i tanie mączki rybne jako dodatek do tychże mieszanek zamiast markowych zanęt. Na jedne jak i drugie mixy miałem efekty. Wydaje mi się że na własne wynalazki lepsze. Ale to niczym nie poparte stwierdzenie, bo nigdy nie robiłem porównań i testów. A jeśli chodzi o komercje to jednak warto stosować te markowe. Już pomijając ich jakość ,samo przygotowanie nie nastręcza kłopotów. Wystarczy odpowiednie namoczenie i mieszanka świetnie pracuje i trzyma się podajnika. Co do pelletów nie mam zdania. Stosowałem tylko Lorpio i Profess. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...