Skocz do zawartości

Angielskie zanęty na naszych wodach - fakty i mity


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jak z tą mączką sprawa się ma? Ja uwielbiam wędkarstwo właśnie za to, że można kombinować. Iść do sklepu i kupić, to każdy może. Zrobić coś samemu, to sztuka. Może Arku byśmy ustalili jakiś ciekawy przepis na dobrą zanętę i spróbowali potestować w następnym sezonie? Mam kolegę, który ma 15 kg SonuBaits i czasami mnie zabierze na wspólne wędkowanie :) Jest więc osoba, do której można porównywać własne miksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z własnymi zanętami jest kuszący.

Chyba za waszym przykładem w przyszłym sezonie pobawię się w tworzenie mikstur wszelakich, by popróbować jak to wypada w porównaniu do zwyczajowego u mnie wsypywaniu garści zanęty do pęczaku. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik żadne tam u mnie super mixtury. Po prostu w mieszankach zastąpiłem droższe zanęty, mieloną karmą dla ryb hodowlanych(Aller Aqua) i tanią mączką (paszą) Może jutro popiszemy. Dziś jakoś brak skupienia! Można popróbować na tanich produktach coś wymodzić. Może Maciek się dołączy. Ma do tego głowę i doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

Jak do tej pory method feeder prowadzi z moimi robaczkami i moją recepturą zanętową. Mikro Ringers i pomarańczowy wafel wygrywa.. szok.

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak namaczacie pellet Ringersa? Jeszcze tego nie robiłem, a z uwagi na to, że w sobotę nigdzie na dłużej nie wyskoczę, chciałbym ten pellet i czerwoną zanętę na stawku przetestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2016 o 13:33, ArekH napisał:
Jak namaczacie pellet Ringersa? Jeszcze tego nie robiłem, a z uwagi na to, że w sobotę nigdzie na dłużej nie wyskoczę, chciałbym ten pellet i czerwoną zanętę na stawku przetestować. 

 

Nawet mnie nie denerwuj. Napisałem cały artykuł na ten temat.

W skrócie. Zalać wodą pellet, ale nie całkowicie tylko powiedzmy 4/5 objętości. Zamieszać i zostawić na co najmniej 30 minut. Jak mówi Phil -nie dotykać. Po tym czasie gotowe.

Prawda, że proste?

Powodzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Daniel ma rację, nie zalewamy jak w innych pelletach całości i odstawiamy co do ilości minut wg grubości. Lepiej jest dodać za mało wody w tym przypadku niż go przemoczyć.

Ja go czasami dowilżałem spryskiwaczem jak leżał na słońcu. Ma fajny zapach. 
Arek te zanęty zielone, czerwone czekają u mnie na specjalną okazję,  na tą chwilę daje same mikrusy przy method feeder lub czasami garstkę lub dwie dorzucam do zanęty przy tradycyjnym koszyczku. W mix 50/50 jeszcze się nie bawiłem :icon_arrow1:

A tutaj do przypomnienia jak robi to sam mistrz :)
 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2016 o 15:17, Grendziu napisał:

Daniel ma rację, nie zalewamy jak w innych pelletach całości i odstawiamy co do ilości minut wg grubości. Lepiej jest dodać za mało wody w tym przypadku niż go przemoczyć.

Ja go czasami dowilżałem spryskiwaczem jak leżał na słońcu. Ma fajny zapach. 
Arek te zanęty zielone, czerwone czekają u mnie na specjalną okazję,  na tą chwilę daje same mikrusy przy method feeder lub czasami garstkę lub dwie dorzucam do zanęty przy tradycyjnym koszyczku. W mix 50/50 jeszcze się nie bawiłem :icon_arrow1:

A tutaj do przypomnienia jak robi to sam mistrz :)
 

 

Właśnie Darek. Ja nie zamierzam czekać na specjalną okazję. Muszę popracować z tą zanętą. Wiedzieć jak z nawilżeniem, jak szybko pracuje, jaki zapach. Jak już potrenuję i sprawdzę pracę i skuteczność? To kupię paczkę i będę na tę specjalną okazję chomikował. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...