Skocz do zawartości

Angielskie zanęty na naszych wodach - fakty i mity


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W weekend łowiłem w hybrydach na zanete Dragona pomaranczowwa tylko, bez nazwy feeder, method feeder czy coś innego. Przez deszcz zanęta była też w pewnym momencie mocno przemęczona, z lenistwa nie chciało mi się nic zmieniać, brały rybki, gdy na haku było coś żòłtego.

Pod wieczór w sobotę zrobiliśmy mini koleżeńskie zawody, pellet Lorpio podrasowaem żółta zanęta Ringers o smaku orzechowym... Szczerze, gdy dodawałem wcześniej do testów Extru Fish - betonował, ale brania były. Mieszanka z Ringersami nie dała mi przewagi... Oczywiście nie wyciągam wniosków, bo zbyt mało prób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwa "Łikendy" (niedziela) Spędziłem na Klubowym stawie. Na obu zasiadkach miałem tak dobry MMM. Łowiłem w tym samym miejscu, dwoma wędziskami w niby jednakowych dwukrotnie miejscach. Tydzień wstecz. Dwie zanęty, własna mieszanka i właśnie MMM. Własna od wewnątrz łowiska, MMM przy środku. Zdecydowana przewaga łowiska zewnętrznego i MMM. Choć muszę przyznać że własna mieszanka w drugiej części dnia zaczynała nadrabiać i to pięknym Leszczem.  Łikend 2gi.  MMM umieściłem na wewnętrznym miejscu, na zewnątrz poszedł Hod Krill FB. Ten drugi, rozbił bank. Wszystkie duże ryby tego dnia siadły na FB. Nie przesądzam tu sprawy. Niby MMM tego dnia poległa. Ale za wcześnie bym stwierdził czy to nie kwestia lokowania zestawu. Musi być kilka prób więcej by wyciągać wnioski. Musimy sobie powiedzieć tylko jedno. Zachodnie zanęty są naprawdę doskonałej jakości i warto zapłacić. Kwestia tylko tego, czy na każdym łowisku zadziałają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zgoda, jakość, rozpuszczanie, praca w wodzie super, ale pobieranie przez ryby już nie koniecznie. 

Zupełnie inne zdanie mam o przynetach, będę niczym @elvis, Ringers, Ringers i jeszcze raz Ringers:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grendziu napisał:

W weekend łowiłem w hybrydach na zanete Dragona pomaranczowwa tylko, bez nazwy feeder, method feeder czy coś innego. Przez deszcz zanęta była też w pewnym momencie mocno przemęczona, z lenistwa nie chciało mi się nic zmieniać, brały rybki, gdy na haku było coś żòłtego.

Pod wieczór w sobotę zrobiliśmy mini koleżeńskie zawody, pellet Lorpio podrasowaem żółta zanęta Ringers o smaku orzechowym... Szczerze, gdy dodawałem wcześniej do testów Extru Fish - betonował, ale brania były. Mieszanka z Ringersami nie dała mi przewagi... Oczywiście nie wyciągam wniosków, bo zbyt mało prób.

Prezes Daj linka do tej pomaranczowej zanety dragona lubie ekstremalne kolory na odrze  z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stas1 napisał:

Mi Ringers też się nie sprawdza oprócz pelletu 2mm,za to Bait tech to numer jeden w połowie stawki jest sonu

Wiosną i wczesnym latem na komercjach, zielony Bait Tech Method, nigdy do tej pory mnie nie zawiódł. Warto zwrócić uwagę na jego pracę, trochę puchnie i lubi z czasem się rozsypywać. Warto dokleić i dobrze namaczać. Z Ringersa, pracuje mi pellet. Jest bardzo prosty w przygotowaniu i ładnie pracuje. Ale tu radzę sobie wziąć do serca to co napisał nasz Expert Maciek. Te pellety to gąbki. Warto je dosmaczać w miarę rozsądku. Zanety, już u mnie nie pracowały. Możliwe że je źle zastosowałem. Co do MMM Sonu, jak na razie nie mam zdania. Tak jak do zanęt FB. Na ostatniej zasiadce super ryby, ale możliwe że to dobór lokowania zanęty i przynęty. Nie umiem jeszcze tego stwierdzić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
15 godzin temu, KaZuYa napisał:

Prezes Daj linka do tej pomaranczowej zanety dragona lubie ekstremalne kolory na odrze  z gory dzieki.

Dragon Elite Red płoć - ochotka - na rzekę proponuję 1/3 zanęty 2/3 gliny, z litr półtora robaków, trochę ziarna, dobrze sklejona, odpowiednio przesiane i wymiatasz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...