Skocz do zawartości

Domowe sposoby na przygotowanie przynęty na haczyk


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Lin świruje przy ochotce i jokersie, oraz szatkowanych robaczkach, kukurydza też jest dobra, czym więcej robactwa tym lepiej - pod warunkiem że nie będzie tam za dużo drobnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robaki to wiem ziemniaki to najlepsze moje sposoby :)

ziemniaki kroiłem w kostkę około 1/1 cm czasem większe chwile  gotowałem aby były półtwarde do durszlaka i hartowałem zimną wodą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Makaron kolanko - genialna przynęta na leszcza przy metodzie odległościowej.

Zagotowuję wodę z solą i wyłączam, na chwilę wrzucam kolanka od 2-5min tak aby po wyciągnięciu z wody makaron był półtwardy. Hartuję aby się nie kleił i odsączam z wody - za miękki będzie spadał z haczyka, za twardy będzie pękał - ileż to leszczy wyciągnąłem na łodzi na kolanka - a ile czasu spędzało się w sklepach szukający tych odpowiednich.
Dipowaliśmy przeważnie czosnkiem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również testowałem kiedyś makaron. Niestety nie potrafiłem przyrządzić go tak, by miał idealną formę. Mój niestety się łamał i od razu spadał z haka. Kolejna próba dała podobne wyniki. Zraziłem się i od tego czasu nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Suwi sól  pozytywnie wpływa na ryby, pobudza system trawienny . Sól w wodzie dodaje z makaronem po to aby się nie sklejał.

Nigdy nie łowiłem na makaron metodą gruntową, bo to delikatnie jest, najlepiej łowi się na niego gdy się jest na łodzi i delikatnie zarzuca, ja nie mam z 5 min brań to sprawdzam, dodatkowo można makaron zakładać w miksie np. z pęczakiem czy czerwonym robalem, aby mieć pewność, że jak spadnie to coś tam będzie jeszcze na haku. Najlepszy jest bat lub matczówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...