Skocz do zawartości

Ugotowani "dla Ryb" - nasze przepisy kulinarne


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Semi Majeranek, przyprawa do mięsa, czosnek i sól czosnek drobno pokrojony, papryka i trochę oleju.

Obtoczyłem oblałem do worka także włałem i do szynkowaru na noc.

Potem do gorącej ale nie wrzącej wody szynkowar, poczekałem aż woda się podgrzeje do 80 stopni i czas 3 godz.

Po tym czasie wbiłem w dziurę szynkowaru termometr który był w zestawie i sprawdziłem czy mięso w środku ma 70-80 stopni.

Po tym czasie wyłączyłem gaz i zostawiłem do ostygnięcia.

Potem do lodówki na noc i tyle.

Szynkowar z Lidla.

 

 

Edytowane przez PawelL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak na szynkę to za krótko ją trzymałeś w przyprawach, ja jak marynuję przyprawami i solą to minimum 3-4 dni w lodówce ( a i to czasami za mało), a jak w marynacie to i nawet tydzień. I kolejna rada, to bez oleju, same przyprawy i sól, olej zamyka pory w mięsie i peklowanie oraz przesiąknięcie przyprawami jest mocno ograniczane.

Edytowane przez Semi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Semi napisał:

Moim zdaniem jak na szynkę to za krótko ją trzymałeś w przyprawach, ja jak marynuję przyprawami i solą to minimum 3-4 dni w lodówce ( a i to czasami za mało), a jak w marynacie to i nawet tydzień.

Dokładnie min 7 do 14dni, potem wędzimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem na obiad takie ziemniaczki,

https://www.doradcasmaku.pl/przepis-ziemniaki-nacinane-i-pieczone-283513

tylko piekłem dłużej niż w przepisie, bo równo godzinę w 200-stu stopniach. Do tego dorsz pieczony i surówka z kapusty ala china, zalana wczoraj gorącą marynatą. Ale się nażarłem, córa też zachwycona. Szczerze polecam.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem również spróbować takiego wynalazku jak szynkowar. Zakupiony , mięsko 5 dni w marynacie i oto efekt końcowy. Walory smakowe rewelacyjne. Dwie z lewej z szykowaru, a ta z prawej pieczona. 20200412_152856.jpg20200408_153251.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=42]cygan786[/mention]Nastrzyknij mięso w ostatni dzień peklowania? Tych szarych środków nie będzie. Sól peklowa nie dotarła do środka. Uważaj, bo swojskie wyroby strasznie wciągają.
A nie bedzie wtedy za słona. Dałem ok 60g soli peklowej na litr wody + przyprawy. Co do samego smaku wyrobu to nie ma sie co przyczepić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...