Skocz do zawartości

Mieszanka do metody


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ArekH napisał:

Gut job. Ja jednak do metody wolę pellet. 

No pellet też, ale tego to ja sobie nie wyprodukuje w domu. Cza być przygotowanym na różne warianty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanka do metody przepis:

O ile nie chcemy używać samych pelletów to należy zmielić pellety dodać wypełniacz w stylu taniej zanęty, jak chcemy łowić płocie czy zrobić mieszankę nie całkowicie leżącą na dnie to dodajemy np. konopi czy innych tłustych zmielonych nasion lub zmielonych/tłuczonych pływających pelletów.
 

Opcja numer dwa jak lubimy sami mieszać 100 składników:

mączka rybna, mączka sojowa odtłuszczona lub tłusta czy mleko w proszku z tłuszczem lub bez, konopie, biszkopt, mączka kukurydziana lub wyprażony chleb.

 

Dużo zależy od ryby na jaką się nastawiamy, karp i leszcz to mułojady, płoć woli coś pływającego, karaś żre ? więc dla niego to bez znaczenia.
 

 

Do tego parę proszków w stylu cukier czy sól w zależności na co się nastawiamy, można dodać parę innych specyfików z mojej podręcznej książeczki dodatków dla ryb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NPC napisał:

Mieszanka do metody przepis:

O ile nie chcemy używać samych pelletów to należy zmielić pellety dodać wypełniacz w stylu taniej zanęty, jak chcemy łowić płocie czy zrobić mieszankę nie całkowicie leżącą na dnie to dodajemy np. konopi czy innych tłustych zmielonych nasion lub zmielonych/tłuczonych pływających pelletów.
 

Opcja numer dwa jak lubimy sami mieszać 100 składników:

mączka rybna, mączka sojowa odtłuszczona lub tłusta czy mleko w proszku z tłuszczem lub bez, konopie, biszkopt, mączka kukurydziana lub wyprażony chleb.

 

Dużo zależy od ryby na jaką się nastawiamy, karp i leszcz to mułojady, płoć woli coś pływającego, karaś żre ? więc dla niego to bez znaczenia.
 

 

Do tego parę proszków w stylu cukier czy sól w zależności na co się nastawiamy, można dodać parę innych specyfików z mojej podręcznej książeczki dodatków dla ryb.

No racja. Popieram

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Po zakupie screening, jedyna zmienną przy metodzie będą dipy i koncentraty lub cokolwiek pod ręką, jeśli wytrzymam w postanowieniu to na jesień pójdę w najbardziej popularne i drogie Method Mixy, ale co ze spinnem w takim razie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

a jaka to tajemnica. wszysko z drapieżnika. tylko myk je taki, że na różne jeziora, w różnych miesiacach trochu zmian. nic szczególnego. bazuję na sonu, dynamicie i baitechu. tak ze 30% na 1kg.na znaną wodę biorę dwa rodzaje, a na nieznaną trzy. po dennanie 1,8L. w jednym zawsze sam pellet. w drugim mix z bardzo małą ilością pelletu, a w trzecim pi razy oko około pół na pół. więcej albo mniej konopi. smrodek raz taki raz inny. ja łowię mega prosto. już prościej się nie da. kluczem je rozczytanie wody i to powtarzam od zawsze. pozostałe klucze są malutkie i jak się trafi pomagają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...