Skocz do zawartości

Przepływanka - wypuszczanka


andrzej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś  łowił wypuszczanką na rzece używając centerpina? Ja trochę połowiłem ale mam pytanie dot. sprzętu. Chodzi mi o wędkę i o spławik. Ja używam zwykłej matchówki 4,2m,  i spławika typu avon.  Jakiego sprzęty używacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zero brań. Rozmawiało się super, ale rybek nie było. Rzeka była bardzo wąska i płytka. Do tego rozmawialiśmy dość głośno więc nie dziwię się, że ryba nie podeszła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyliśmy chyba z 5 rodzajów przynęt i nic. Jakby się okazało, że masz Maćku rację z tą mielonką, to byłby niezły śmiech. Tyle różnorakiego towaru, a tu tylko mielonka działa :) Następnym razem spróbujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do "przepływanki - wypuszczanki", to muszę głęboko sięgnąć pamięcią. Miałem może z 10 lat, kiedy po raz pierwszy z sąsiadami uciekliśmy na klenie i okonie. Wędkę mieliśmy schowaną przed rodzicami w piwnicy, zwykły długi bambus z kręciołkiem "muchowym". Rzeka Wełna, za śluzą, łowiliśmy chodząc po brzegu za Starym Młynem, dość szybki nurt, głębokość maksymalnie do 1m. Jako spławik służyło nam piórko dociążone małą śruciną.

Najczęściej wyciągaliśmy okonie, w momencie  gdy przytrzymywaliśmy żyłkę palcem i delikatnie podciągaliśmy w przeciwną stronę wędzisko następował atak. Co to były za połowy i finezja. Jedna wędka na trzech, gnojaczki lub kilka wiśni i zabawa trwała przez całe popołudnia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2015o12:53, Dominik napisał:

Użyliśmy chyba z 5 rodzajów przynęt i nic. Jakby się okazało, że masz Maćku rację z tą mielonką, to byłby niezły śmiech. Tyle różnorakiego towaru, a tu tylko mielonka działa :) Następnym razem spróbujemy.

Polecam namoczyć suchego chleba bardzo dokładnie odsączyć wodę i taki odsuszony dać do wiadra dodać niewielka ilość bułki tartej i mielonych na pył płatków owsianych z takiej mixtury skleić dokładnie mocno ubić kule.

Na początek tam gdzie będziecie łowić wrzucić ze trzy kule wielkości pomarańczy towar taki sam również do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Spodobały mi się dwa kołowrotki do wypuszczanki,  jest na forum ktoś kto ma jakąś wiedzę na ich temat?  Troche już wiem ale dobrze wiedzieć więcej.  

Pierwszy to okuma Sheffield 1002 a drugi jw Young Heritage 

https://www.fishingmegastore.com/okuma-sheffield-centrepin-reel~chap_1805.html?&clearance=1

http://mikestackleshop.com/index.php?route=product/product&product_id=530

Rozważam zakup ale jestem zielony w zakupach z Anglii,  może ktoś pomoże,  przydałoby się konto na ebay jak wypatrze okazję.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...