Skocz do zawartości

Przepływanka - wypuszczanka


andrzej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, jakub_wr napisał:

Może i tak,  ale nie ma tego klimatu 

Klimatu może takiego nie ma ale Iron Wolf czy Runos są 7krotnie tańsze, dostępne od ręki i do tej metody nadają się idealnie. Poza tym wędkarze zaczynają z powodzeniem stosować je również do drop shota i verticala :)

20161206_093019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak,  do wypuszczanki taki kołowrotek?  To jakby założyć kołowrotek 2000 pod feeder. Wyobraźcie sobie wypuszczanie zestawu kilkadziesiąt metrów w dół rzeki i zwijanie potem.  Chyba bym się zakręcil na śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku obiecałem sobie więcej wyjść nad rzekę z centerpinem,  w minionym sezonie było tego za mało.  A klimat jest i wcale nie trzeba wyjmowac rekordowych ryb.  

Screenshot_20170120-215441.png

Screenshot_20170120-215302.png

Edytowane przez jakub_wr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Serwus, odkopię temat żeby nie mnożyć kolejnych. A moje pytanie jest o żyłkę do kolowrotka centrepin. Czy znacie jakieś kolorowe pływające żeby było je dobrze widać na wodzie podczas łowienia na wypuszczankę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jakub_wr napisał:

Serwus, odkopię temat żeby nie mnożyć kolejnych. A moje pytanie jest o żyłkę do kolowrotka centrepin. Czy znacie jakieś kolorowe pływające żeby było je dobrze widać na wodzie podczas łowienia na wypuszczankę? 

Serwus Jakub a to nie jest czasem tak ze przy wypuszczanie żyłka nie powinna mieć kontaktu z wodą aż do spławika?

Pozwala to na błyskawiczna reakcje przy zacięciu.  Gdy żyłka pływa za spławikiem reakcje są spóźnione i bardzo często występują puste zacięcia.

Sorki ze sie wymądrzam, ale szkole teorie z nudów szykując sie do sezonu, i w wielu filmach podpatrzyłem właśnie tą technikę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jakub_wr napisał:

Chyba coś pokreciles. Popatrz jeszcze raz na filmy. Jak bez kontaktu z wodą na wedce 3.9 i puszczanie na 50 metrów w dół rzeki. 

Jakub nic nie pokręciłem.

Mimo ze Johny Willson jest moim idolem, nigdy nie przekreślam innych wędkarzy. Zawsze ktoś coś zmodyfikuje, dołoży swojego co jest warte zastanowienia i wdrozenia

I jak mam być szczery to same mądrości tu mówią ??

 

od 1:20min

 

 

Od 6:10 min 

 

 

No i na tym filmie widać ze żyłka nie ma kontaktu z wodą

6:23 i 10:10min

 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest,że w metodach przepływankowych trzeba operować wedką tak,żeby jak najkrótszy odcinek żyłki miał kontakt z wodą.Jest to tym łatwiejsze na dłuzszych dystansach im dłuższa jest wędka. Jeśli ktoś by chciał łowić na 50 metrach tak.zeby nie zamoczyć w ogóle żyłki to musiałby mieć chyba z 15 metrową wędkę :D Wypuszczanie  zestawu na 50 metrów z wedki o długości 3,9 m mija się trochę z celem. Trudno będzie skutecznie zaciąc rybę z takiej odległości takim krótkim kijem.Oczywiście czasem warunki brzegowe uniemożliwiają skrócenie takiego dystansu i uzywanie dłuższych wędzisk,ale jak jest to możliwe to trzeba to zrobić tak,żeby nie cierpiał na tym komfort i skuteczność łowienia. 

Edytowane przez Sołtys stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...