Skocz do zawartości

Przepływanka - wypuszczanka


andrzej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też widziałem te i wiele innych filmów. Nie zawsze trzeba prowadzić zestaw z żyłką w powietrzu a moim zdaniem nie jest też bardziej skuteczne. Ja sobie prowadzę kładąc żyłkę na wodę przytrzymuje żyłkę wchodzącą z kolowrotka, zatrzymuje zestaw na chwilę i popuszczam. Owszem czasem nie trafię z braniem. Lubię puszczać zestaw daleko gdzie nie płoszę ryb  lub gdzieś pod gałęzie. Trzymanie w górze kija nie jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub, to nie jest tak ze Ja sie upieram czy coś w tym stylu, jak pisałem - szkole teorie i sporo przeglądam filmów jak i czytam w tym temacie.

Zapytalem bo było to dla mnie dziwne gdzie "wszyscy" podkreślają skuteczność zacięć i szybka reakcje na branie, właśnie wtedy gdy żyłka nie ma kontaktu z woda, albo ma w stopniu minimalnym 

A każdy łowi jak chce, jak lubi i jak mu wygodnie - a mi nic do tego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt jest taki ze koledzy i koleżanki że nie można robić luzu żyłki miedzy spławikiem a wędką wtedy  będziemy mieli największa skuteczność zacięć. Mam mały plan połowić ta metodą na odrze  w kładkach, tylko poczekamy na ocieplenie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzu nie można oczywiście ale nie ma nic przeciwko żeby żyłka dotykała wody. Jeśli żyłkę wypuszcza się z centerpina to jest idealnie prosta i przy zacieciu nie ma większego opóźnienia. 

Choć jak patrzę na takie filmy to dochodzę do wniosku że to wszystko to kwestia wprawy. Teoria nie ma tu nic wspólnego z praktyką. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jakub_wr napisał:

W mojej okolicy to Odra stoi w miejscu. Żeby bawić się wypuszczanką wybieram Oławke i Widawke 

Wiec musimy się spotkać na Widawa,  zawsze mnie tak rzeczka ciekawiła :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypuszczanka nie koniecznie z centerpinem. Z żyłką kladzioną na wodę, jak widać równie skuteczna. Od 13 minuty proponuję wcześniej niewiele się dzieje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...