Skocz do zawartości

Jezioro Zamieć (Szczuczarz) - gmina Człopa


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konradzie ! Nie ma dobrego legalnego dojazdu do północnej części jeziora. Jedyna legalna droga prowadzi z Dzwonowa do leśniczówki Jagoda ( która teraz jest bazą studencką )  i można tam ewentualnie zostawić samochód. Ale do jeziora jest jeszcze ze 100 m a do pomostu nadającego sie do kąpieli ok 200 m. Ja tam czasem woduję kanu ale wiozę je na wózku i wodowanie nie jest dogodne. Do wschodniej zatoki jest dojaz nad wodę ale zjazd dość stromy i nie każde auto da radę. Poza tym jest to droga leśna i choć widuję tam miejscowych wędkarzy na skuterkach to mandat można dostać. Jest dojazd do  południowo zachodniej zatoki od strony południowej. To znaczy  widziałem tam wędkarza i jego samochód. Ale widziałem od strony wody i nie znam tego dojazdu a podejrzewam że też to są drogi leśne. Lepiej zorganizuj sobie pakowne kanu i dopłyń ze sprzętem tam gdzie chcesz. Płynąc na północ znajdziesz po prawej stronie kilka w miarę wygodnych pomostów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2016 o 23:25, Grendziu napisał:

Miejsce Krzyża Wlkp - to kraina mojej "arkadii" ulubionego miejsca za młodu - Kuźnica Żelichowska - spędzałem tam wszystkie wakacje, jak byłem dzieciakiem. Uciekałem nad wody, łowiłem liny, sandacze, leszcze... Człowiek na rowerze potrafił się pomieścić :) W lasach zbierałem kurki i miałem dużo kasiorki... Ehh... :beer:

Najpiękniejsze chwile dzieciństwa i młodości spędziłem nad Jeziorem Królewskim w Łokaczu Małym k. Krzyża Wlkp. (teraz to już jedna miejscowość). A za jeziorem na północ lasy, lasy, lasy, Drawa, lasy, jeziora... Ech... Przepiękne i na szczęście niedoceniane tereny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Kanu ogarnięte. Co prawda dopiero na koniec maja ale jest tak wiele do zeksplorowania że to po prostu kwestia kolejności ;) Pomysł z kanu szalony ale wart zachodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...