Skocz do zawartości

Mocowanie zestawu na bacie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to bez sensu wstawiać gumę do bata, jest to dość potem uciążliwe trzeba wozić szczytówke osobno by gumy nie uwodzić. Teraz są mocne baty przeznaczone do karpie. To zbrojenie w gumę mija się z celem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2017 o 16:35, Grendziu napisał:

Także stosuję tylko ten sposób, aczkolwiek kręci mnie do bata guma :P

Też myślę o zastosowaniu amortyzatora, ale musiałabym kupić nowy bat w którym można zastosować taką metodę :-) :-) Bo to chyba musi być pusta końcówka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karlla35 napisał:

Też myślę o zastosowaniu amortyzatora, ale musiałabym kupić nowy bat w którym można zastosować taką metodę :-) :-) Bo to chyba musi być pusta końcówka :-)

Wszystko zależy jakie rybki chcesz łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czesław Czech napisał:

A po co, za 20 zł wymienić tylko szczytówke na pustą. Ale rzadko baty mają wklejki, jak ma to bat dobrej klasy już ;)

I takie porady lubię, że można zastosować coś nowego za małe pieniądze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubik napisał:

Wszystko zależy jakie rybki chcesz łowić.

Mam okazję jeździć łowić na Odrę, a słyszałam, że batem bez amortyzatora to można go połamać. A czasem jak łowię w wodach stojących to też podejdzie karp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na kolanie chcesz go kolego złamać, a tak poważnie, wszystko zależy od tego jakiego masz bata. Są baty do łowienia karpi ... Amortyzator możesz założyć do niego, teraz pytanie jaka średnica gumy, ogólnie baty nie są stworzone do holowania potężnych ryb, chyba że jak pisałem wyżej masz wersję karpiowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czesław Czech napisał:

Chyba na kolanie chcesz go kolego złamać, a tak poważnie, wszystko zależy od tego jakiego masz bata. Są baty do łowienia karpi ... Amortyzator możesz założyć do niego, teraz pytanie jaka średnica gumy, ogólnie baty nie są stworzone do holowania potężnych ryb, chyba że jak pisałem wyżej masz wersję karpiowa ;)

Nie mam bata do łowienia karpi. Posiadam bata 6m Jaxon Silwer Shadow. A do łowienia karpi lub wiekszych ryb jaki możesz polecić bat? I mówisz, że podczas łowienia na rzece bata nie połamię, ufff. Ale obawiam się, że na moim kobiecym kolanie też będzie trudno go połamać ( taki żarcik ). :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Czesław pisze jest dużo  batów służących do łapania różnych gatunków ryb. Nie do każdego bata można założyć amortyzator ponieważ przekazanie mocy podczas holu ryby może być zabójcze dla poszczególnych sekcji bata. Ja osobiście mam wszędzie wklejki z prostego powodu nie gubie ryb podczas łowienia. Sztywne szczytówki stosuje podczas szybkiego łowienia  i muszę brać ryby na klate i jest jej tyle ze moge pozwolić sobie na strate natomiast amortyzatory stosuje tylko w tyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robison wypuścił baty karpiowe i są w dość dobrej cenie dla szarego człowieka. A na bata jakie ty żyłki używasz, z jakich robisz zestawy oraz przypon. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...