Skocz do zawartości

Mocowanie zestawu na bacie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kubik napisał:

Tak jak Czesław pisze jest dużo  batów służących do łapania różnych gatunków ryb. Nie do każdego bata można założyć amortyzator ponieważ przekazanie mocy podczas holu ryby może być zabójcze dla poszczególnych sekcji bata. Ja osobiście mam wszędzie wklejki z prostego powodu nie gubie ryb podczas łowienia. Sztywne szczytówki stosuje podczas szybkiego łowienia  i muszę brać ryby na klate i jest jej tyle ze moge pozwolić sobie na strate natomiast amortyzatory stosuje tylko w tyczce.

Tak to prawda, wklejki są dobre do drobnej rybki ;) każda uklejowka ma wklejki

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czesław Czech napisał:

Robison wypuścił baty karpiowe i są w dość dobrej cenie dla szarego człowieka. A na bata jakie ty żyłki używasz, z jakich robisz zestawy oraz przypon. 

Z powodu, że dopiero uczę sie wędkowania to kupuję zestawy i przypony do nich. Główna żyłka to 0,14 lub 0,12 i przypon 0,10. W tamtym roku łowiłam na grubszą żyłkę, bo właśnie występują tam przeważnie karasie, karpie i liny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy takich żyłce ciężko będzie co złamać bata. Nie baw się w gumy bo to tylko ci utrudni naukę ;)

Edytowane przez Czesław Czech
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czesław Czech napisał:

To przy takich żyłce ciężko będzie co zlać bata. Nie baw się w gumy bo to tylko ci utrudni naukę ;)

" Zlać " czyli co? sorki ale nie wiem jeszcze wszystkich szyfrów :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czesław Czech napisał:

Błąd, złamać miało być, po prostu jak będzie robił zestawy na 0.20 to możesz wtedy złamać element szczytowy lub inny ale na 0.14mm wątpię

Aaa i nastała jasność. Teraz rozumiem dlaczego w tamtym roku złamałam bata też Jaxon i myślałam, że to bat za słaby. A tu być może za gruba żyłka, no i jeszcze nie mam takiej umiejętności holowania większych ryb batem:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2017 o 00:24, Czesław Czech napisał:

Nic na chama, lepiej użyć podbierak i nie uszkodzić wędki lub stracić rybkę. Trening czyni mistrza;)

Dzięki Ci bardzo za porady. Naprawdę teraz mam pojęcie na czym to polega i co od czego jest zależne. A ja bym kombinowała z amortyzatorami itp. Wtedy co połamałam bata to był to mój pierwszy karp, a więc za wszelką cenę chciałam go wyholować :-) no i była to cena bata :-) jeszcze raz Ci dziękuję za cenne porady/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2017 o 00:29, Karlla35 napisał:

Dzięki Ci bardzo za porady. Naprawdę teraz mam pojęcie na czym to polega i co od czego jest zależne. A ja bym kombinowała z amortyzatorami itp. Wtedy co połamałam bata to był to mój pierwszy karp, a więc za wszelką cenę chciałam go wyholować :-) no i była to cena bata :-) jeszcze raz Ci dziękuję za cenne porady/

Po prostu  powoli ;) nieraz brak umiejętności holu powoduje stratę rybki, mnie się to jeszcze również zdarza. Nie na siłę i będzie dobrze ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że choć ja mam odmienne zadanie z którym zresztą sam się nie zgadzam. Otóż ja posiadam w swojej kolekcji bata z gumą i to nie byle jaką, bo Drennana Power feeder gum. Jest to cieniutka guma, bo ma zaledwie 0.65 mm i bardzo dużą wytrzymałość 6,7 kg. Dzięki czemu nie ma potrzeby by skracać dużo szczytówkę jak do normalnej gumy. Co prawda ostatnio już tej wędki często nie używam, bo ma ona specjalne zastosowanie, ale myślę nad zastosowaniem bardziej elastycznej gumy feederowej jak np. Browning.

Dlaczego guma? Już pewnie gdzieś pisałem, że mam takie łowisko gdzie przy połowie wiosennych płoci i leszczy trafiają się piękna liny i ķarpie. Niestety warunki w wodzie nie pozwalają na popuszczenie rybie, jak również nie ma możliwości na spacer z wędką wzdłuż brzegu by tą rybę zmęczyć. Stosowanie bata karpiowego mija się z celem, bo to nie karpie są głównym celem.

Tak więc zastosowanie gumy daje mi możliwość zamortyzownia zrywów ryby, ale jednocześnie mam kontrolę na rybą.

Na co dzień jednak łowię tradycyjnymi zestawami.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...