Skocz do zawartości

Okoń


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
3 minuty temu, stas1 napisał:

To ciekawe,ja mam tak jak łowię z  gruntu i pierwszy zamelduje się okoń to nigdy nie połowię

Rzucam robaki bezpośrednio z pomostu, bez haczyka, patrzę co się dzieje w wodzie. Na podstawie tego wyciągam wnioski. Na koszyk dość rzadko jest przyłów okonia, ale czasami jest :mauvaisepeche:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

Jako, że obiecałem nie wstawiać ryb złowionych w "celach naukowych"  aktualnie, to ma ciekawostkę... 

Przez przypadek wyciągnąłem ikre z gałęzią. Następnie widziałem połacie w trzcinie przyklejone oraz odbywające się jeszcze tarło okonia. Późno, bo późno, ale i woda zimna i noce z przymrozkami. 

Nie ma nic lepszego jak doświadczenia na organiźmie żywym. 

IMG_20200413_153017.jpg.5f29a3a6a5a0a276f41c62fd6c762d03.jpg

Ikre zlokalizowałem przy wyspie, tam gdzie jest najwięcej trzcin, tam gdzie ludziki nie mają dostępu. 

Wielkorotnie ichtiolodzy zaznaczali i pouczali jak po przez postęp cywilzacji i poszerzająca się urbanistykę terenu natura wodna traci możliwości rozrodcze... 

No i niestety tak jest. 

Dzięki @Kotwicza szybką reakcję i naukę mimo świąt ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można po czymś poznać wiek okonia "na pierwszy rzut oka"?

Jeżeli nie to w jaki sposób naukowcy określają wiek np. takiego okonia? Lub jakiejkolwiek innej ryby choć okoń aktualnie  najbardziej mnie interesuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...